McMarchewka-Mój warzywnik, czyli ogródek warzywny McMArchewki

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

Ginka pisze:To nic tylko pilnować iglaków, bo jak urosną za duże to będzie jeden wielki cień :roll: ,mi pasowałaby sałata na miejscu szpinaku...tylko potem szpinak gryzłby się z burakiem (sałata lubi rosnąć w półcieniu, a ogórki by go zapewniły jeśli będzie rosnąć tam przez cały sezon), ewentualnie kapustę na miejsce fasolki, a buraki eksmitować pod kompostownik (oczywiście to tylko sugestia :roll: ).
Jeśli chodzi o iglaki to póki co nie rzucają one jakiegoś wielkiego cienia :wink: Ale wezmę sobie do serca Twoją słuszną sugestię ;:333 Powiem tak: kapustę chcę usytuować na takim stanowisku, gdzie będzie sobie mogła spokojnie rosnąć cały sezon, zresztą nie używam jej jakoś dużo, myślę, żeby byłą bardziej na przetwory (czyli jakaś późniejsza). Fasolki zaś moja mama używa całkiem sporo, zwłaszcza w lecie. W tym roku zrobiła 3 słoiki strąków w zalewie. Warto nadmienić, że fasolka rosła sobie na mniej więcej 3/4 miejsca zajętego przez kompostownik. Myślę, że fasola lubi mnie, a jeśli będzie sobie rosła na większej powierzchni to obrodzi jeszcze lepiej ;:138 Ogórki prawdopodobnie przeniosę w okolice cebuli i czosnku, zastanawiam się jeszcze nad marchwią, pomidorami i cukinią.

W tym roku mam nadzieję, że pozyskam z Akcji Megagrona i Koralika. Jeśli się uda to będą one sobie rosły w doniczce :wink: Jakieś 3-4 odmiany dam na grządkę.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

Jeśli dużo używacie fasolki, to może przydałoby się postawić jakiś stelaż lub dwa obok siebie i puścić po niej tyczną? Dużo warzywa, a dużo miejsca w ten sposób nie zajmie...
Wrzucę Ci szablony z którymi się trochę namęczyłam...jakby Ci się chciało kiedyś bawić w to co ja :D
Obrazek Obrazek
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

Ooo, dziękuję Ginka ;:196

Z fasolą tyczną pożegnałem się w tym roku: zawsze nim dojrzeje przemarza. Za to fasola karłowa sprawdza się u mnie bardzo dobrze ;:138
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

Przemarza zanim dojrzeje? to kiedy ja sadzisz ;:oj ? bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić... :lol:
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

Chyba że w czerwcu lub później :;230 ja sadzę zawsze po 20 maja i zawsze dojrzewa i nie przemarza :idea: :wink:
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

No mi w tym roku szparagowa wcale nie wzeszła (może jeden krzaczek znalazłam i to marny) bo ją coś zjadło, więc nawet tyczna była na dwa rzuty dosiewana...więc późno wyrosła w porównaniu z zalecanym terminem a i tak trochę pojedliśmy... Byłoby jej więcej jakbym usilnie nie próbowała jej prowadzić poziomo na stelażu, musi mieć wolną rękę piąć się do góry(to jest podstawa), bo nie będzie chciała owocować.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

Ja w przyszłym roku powiększam swoją uprawę fasoli szparagowej. Skoro w tym roku się udała to w przyszłym pewnie też :wink:
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

Są odmiany tycznej póznej i nie ma rady żeby nie przemarzła :(
Miałaś nasiona z akcjii tycznej fasoli ?
Czy kupiona w sklepie ?
Bożena
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

Ja również chce powiększyć ilości wysiewanej fasoli, jednak będą to i te szparagowe, w tym Fasolnik chiński, ale także te na suche? Jak Jaś, z orzełkiem i jeśli upoluje na akcji anielice. :D
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

limonkaa Z tycznych to zawsze miałem Pięknego Jasia, zawsze też w sklepie kupowałem :wink:

BobejGS Znaczy będę mieć dwie odmiany: tę z Orzełkiem (mam nadzieję, że udało mi się na akcji upolować :D ), druga to będzie zwykła żółta, ta, którą miałem w tym roku (muszę tylko odmianę sprawdzić).

Suche nasiona. Właśnie. O co chodzi z tym, że fasola jest na suche nasiona :?:
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

Jak sama nazwa wskazuje, zbiera się z tej fasoli nasiona :wink: Najprościej rzecz ujmując, są to te odmiany, z których robi się: zupę fasolową, czy po Bretońsku. W innych odmianach zbiera się całe strąki i je np gotowane polane bułką :)
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

Aaaa :D Dziękuję, już mi się rozjaśniło :wink: W taki razie zamierzam mieć te, które nie są na suche nasiona :)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

A Ja głównie na suche właśnie będę miał. Choć z tych szparagowych, to właśnie Fasolnika na pewno będę miał i dostałem od znajomego kilka nasion tycznej fioletowej, także ją też spróbuje :) No i zobaczymy co z akcji przyjdzie :)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”