Fasolka szparagowa cz. 2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Fasolka szparagowa cz. 2

Post »

Jasne że zdąży, ładna zdrowa rozsada, moje jeszcze w ziemi siedzą :roll:
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
vikii
200p
200p
Posty: 216
Od: 15 wrz 2013, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Fasolka szparagowa cz. 2

Post »

Aguss85 - śliczna rozsada ;:63 Na pewno zdąży urosnąć.
Takiego smaka mi narobiliście tą Purple Teepee że jutro zamawiam ją na all i w przyszłym tygodniu sieję - mam nadzieję że jesień będzie łagodna i spróbuję choć troszkę tej fasolki :tan
Pozdrawiam, Aneta:)
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Fasolka szparagowa cz. 2

Post »

Obrazek

Obrazek

Fasolka Rocdor plonuje przyzwoicie. Na zdjęciach dorastają strąki na drugi zbiór. Ciągle nie mogę się zabrać za wysiew nasion na jesienną uprawę w tunelu no ale może jutro się uda. ;:131
agnieszka0308
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 6 lip 2013, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasolka szparagowa cz. 2

Post »

Witajcie, proszę o pomoc.
Co dzieje się z moją fasolą pnącą, ma coraz więcej takich liści.
Czy muszę zastosować jakiś oprysk, proszę o jakieś dobre rady i info co zastosować.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Fasolka szparagowa cz. 2

Post »

Ja mam natomiast amatorskie pytanie bo mnie nagle wzięło na zastanowienie, jak rozróżnić drugie kwitnienie/owocowanie (na jakich pędach pojawiają się strąki z drugiego rzutu, na tych samych czy wyrastają nowe...jak tak to w którym miejscu) i czy można poobcinać lejce bez liści które wydały już plon :roll: .
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Fasolka szparagowa cz. 2

Post »

agnieszka0308 Na szczęście nie jest to ani choroba grzybowa ani efekt żerowania szkodników. To mi wygląda na niedobór niektórych składników pokarmowych. Być może przyczyna tkwi w zbyt kwaśnym podłożu? Nic nie piszesz jaką masz glebę i kiedy była wapnowana (wskaźnikiem mogą być chwasty ale najlepiej zmierzyć pH gleby odczynnikiem Helliga). Przyjmuję, że objawy występują na starszych liściach więc jest duże prawdopodobieństwo, że wystąpił silny niedobór fosforu i być może niedobór potasu i/lub magnezu. Wskazany oprysk nawozem z dużą ilością fosforu.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11332
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Fasolka szparagowa cz. 2

Post »

agnieszka0308 pisze:Witajcie, proszę o pomoc.
Co dzieje się z moją fasolą pnącą, ma coraz więcej takich liści.
Czy muszę zastosować jakiś oprysk, proszę o jakieś dobre rady i info co zastosować.
Obrazek
Agnieszko, jesteś z nami trzy lata i masz wciąż te same problemy ze wszystkimi uprawami. Zrobiłaś przez te lata analizę gleby? Raz na jakiś czas wstawisz zdjęcie, zapytasz co sie dzieje, jaki oprysk zastosować i to wszystko. Do weterynarza idziesz z kotem, czy z jego zdjęciem ? Jeżeli ktoś ma Ci pomóc, to daj nam szansę i podaj choć podstawowe dane o warunkach w jakich uprawiasz swoje warzywa i owoce.
Czy te fasole nie rosną w skrzynkach?
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Fasolka szparagowa cz. 2

Post »

A co się nikt nie chwali tyczną? Moja dwuletnia konstrukcja z patyków trochę przykrótka ale daje radę

Obrazek Obrazek
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Fasolka szparagowa cz. 2

Post »

Mówisz masz :D, dopiero zaczęły wiązać ale już brakuje i pergoli na wysokość :lol: , no cóż będą sobie "dyndać" oby tylko nie weszły na drzewo bo będzie potrzebna duża drabina do zbiorów :roll: (w przyszłym roku posieję dwa razy tyle aby było ładnie gęsto).
Obrazek
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: Fasolka szparagowa cz. 2

Post »

U mnie fasolka była zbierana co najmniej 2 razy, jest szansa że jeszcze coś wyrośnie czy można wyrywać i zakopywać?
Drapichrust
100p
100p
Posty: 139
Od: 13 kwie 2015, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.

Re: Fasolka szparagowa cz. 2

Post »

dsk121, nic jeszcze nie zakopuj, moje karłowe chwilę odpoczęły i znów kwitną i wiążą strąki. Przy okazji polecam kolejną przetestowaną odmianę, tyczną żółtą wstęgę Gazela. Strąki ogromne, do 25 cm. bezwłókniste. Zasiałem jedno opakowanie i puściłem na trzy tyki, w sobotę uzbierałem z tego ok. 2-2,5 kg. Tydzień temu trochę mniej.

Obrazek



Obrazek
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11332
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Fasolka szparagowa cz. 2

Post »

Gazela jest świetna. Goldelfe z Biedronki również. Strąki równie długie i bezwłókniste, ale troszkę węższe.Wydaje mi się plenniejsza od Gazeli. Niska Unidor bije na głowę poprzednie odmiany. Jest oberwana już 3x i szykuje się jeszcze co najmniej 2x.Goldpantera też jest niezła.Processor z Aldiego u mnie wypadł b. marnie. Superano giallo rozłazi się w gotowaniu, trzeba uważać.
Drapichrust
100p
100p
Posty: 139
Od: 13 kwie 2015, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.

Re: Fasolka szparagowa cz. 2

Post »

KaLo, Supernano giallo faktycznie wrażliwa na przegotowanie. 3-4 minuty jej wystarczą. Biedronkową odmianę zapisuję do testów, w przyszłym sezonie stawiam na tyczne odmiany. Masz może jakieś doświadczenia z odmianami fioletowymi tycznymi? Coś równie plennego i smacznego jak Purple Teepee?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”