Papryka do gruntu. Część 4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13647
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Bixxx ma rację. To że są to ledy, nie oznacza wcale, że one mają odpowiednie widmo światła. A świetlówka może być faktycznie lepszym rozwiązaniem. No coś za coś :)
Ja przez ten sezon również myślałem o tym by trzymać siać papryki na zimę :) Planowałem jednak korzystać jeszcze z światła dziennego. W ten sposób można trochę zaoszczędzić, jednak wymaga to trochę więcej pracy :) Wystawiasz roślinke o 8rano na parapet, słońce świeci teraz jakoś do 15, co daje 7h. Następnie przedłużasz jej dzień sztucznie do 12h, czyli świecisz 5 :)

Jednak zmieniły mi się obowiązki i nie miałbym fizycznie możliwości tego dopilnować :)

Jednak coraz bardziej mnie kusi by coś wysiać :D

-- 25 lis 2014, o 15:47 --
pouder pisze:Witam, szukam papryki lekko ostrej nie za dużej do nadziania serem i w słoiki. W paprykach jestem zielona, przeglądam wątki paprykowe i nic.
Może ktoś doradzi, papryka pod chmurką będzie rosła.
Do nadziewania polecana jest Red Cherry Large
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Pouder świetna do nadziewania jest Red Cherry Large i jest średnio ostra,a nawet półostra dla wprawionych "zjadaczy" ostrości.
Oto ona:ObrazekObrazek
O widzę,że Błażej już napisał :D
Awatar użytkownika
Geniodekt
500p
500p
Posty: 519
Od: 27 kwie 2014, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reda, pomorskie

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Bixxx pisze:No cóż, albo uprawy w sztucznym świetle, albo oszczędność. Forsa wydana na wąż i zasilanie do niego pójdzie cała w wygląd, nie da nic roślinom, więc jaka tu oszczędność?
Tzn. światło LEDowe nie pozwala roślinom przeprowadzać skutecznie fotosyntezy :?:
Bo wąż już mam, dotąd służył jako dekoracja.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Geniodekt pisze:A ja zamierzam użyć takiego diodowego węża świecącego. Mogę go owinąć i przymocować na każdą z półeczek na regaliku i postawić przed oknem. Co myślicie ?

Obrazek

Śliczny wąż,nie za wcześnie na ubieranie choinki? :;230
Luuudzieeee ,używajcie głów do myślenia,nie tylko do noszenia włosów!
Kupując świetlówkę liniową o mocy np.18 W,mamy strumień świetlny (ilość światła) ok 1300 lumenów za 7 złotych."Żarówka "ledowa" za 30 złotych o mocy 4 W ma strumień 250-300 lumenów,więc ,żeby mieć to samo, trzeba wydać 150 złotych.W portfelu zostaje 143 złote na prąd do zasilania świetlówki.Do wymaganego natężenia oświetlenia dla prawidłowego wzrostu rozsady,czyli 6-8 tyś. luksów (6-8 tyś lumenów /m2) potrzeba 5 świetlówek 18 W za 35 zł,albo 25 "rewelacyjnych i energooszczędnych ",źródeł światła na ledach ,za 750 złotych. ;:202 .Gargantuiczne rachunki to wymysł producentów ,bo wydajność światła z jednego wata energii elektrycznej dla ledów to 60-70 lum, a dla świetlówki liniowej to 70-80 lum.Świetlówki kompaktowe są ciut gorsze,lub takie same jak ledy,w zależności od producenta.
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Dzięki za nazwę papryki do nadziewania, mam nadzieję, że nie za ostra , bo ze mnie słaby pożeracz ostrości. Jak nie dla mnie to się zięć ucieszy. :heja
pozdrawiam Karina
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13647
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Łagodnie ostra :) Ja sobie chrupałem jak jabłka :wink: Aż po chwili pomyslalem, że już czas na ostrzejszą i.. Myliłem się ;:306 Te ostrą musiałem mocno przegryźć :D


Kolejna część wątku jest tutaj :arrow: Papryka do gruntu. Część 5
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”