Papryka do gruntu. Część 4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
podjadek
200p
200p
Posty: 456
Od: 16 cze 2013, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Piły, Wałcza zachodniopomorskie

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Caryca.
Obrazek Obrazek

Ożarowska.
Obrazek Obrazek

Roberta w donicy. Cztery papryczki średnio po 150 gram z tego krzaka są już w domu.
Obrazek
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Piękne! ;:oj mniammm ,kiedy u mnie takie będą? Na razie raczę się ostrymi a w przyszłym roku wcześniej wysiewam słodkie :)
Pozdrawiam serdecznie- Ela
monika 2014
200p
200p
Posty: 254
Od: 14 kwie 2014, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Obrazek


Kto wie co to?,miałam to na dwóch krzaczkach,nieumiałam lepiej uchwycić,są to jakieś stworki żółto/zielone,wyrzuciłam je,dzisiaj znalazłam na kolejnym,a na parapetowejpapryce zauważyla malusie robaczki i w rogach pajeczynki małe,czyżby przędziorek /?
Obrazek
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Droga Moniko,trudno coś dostrzec na tych rozmazanych fotkach,postaraj się o ostrość ,a wtedy zobaczymy.Możesz też wyguglać przędziorka i mszycę ,i sama dojdziesz ,co to za stwór.
monika 2014
200p
200p
Posty: 254
Od: 14 kwie 2014, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Mój aparat nie zrobi ze zbliżenia,,to sąą takie robaczki żółte może podobne do mszyc,tylko mszyce mialam pod liśćmi zielone,a te bardziej żółtawe i takie skupiska w jednym miejscu,
Przędziorka ju miałam wiec myśle ze na drugim krzaczku to właśnie to,nie wiem ale trudno mi porównac mikroskopijne robaczki ze zdjeciami w internecie.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Z przędziorkami sobie poradzisz meldując roślinę w łazience i dziennie robiąc jej pryśnic :wink:
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

monika 2014 tak, szczególnie spodnią stronę i jak masz możliwości ,,mgiełką". Jeśli mi się zdarzy takiego przędziorka przywlec to tylko w ten sposób z nim walczę. Druga sprawa, że trzeba wszystkie rośliny w ten sposób traktować jeśli są na jednym oknie w towarzystwie papryczki. Z skądś musiały na nią wejść. Nie przekładaj doniczek z innych okien bo będą na wszystkich kwiatach . Jeśli masz po drugiej str okna jakieś drzewa to zdarza się ,że i z wiatrem coś wpadnie.
monika 2014
200p
200p
Posty: 254
Od: 14 kwie 2014, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Dzięki spróbuje,tylko żebym nie miała poitem obsesji że sie bedę z nimi kąpać :),jak do soboty nie wywalzcze to znowu wyrzuce bo mnie pare dni nie bedzie i niewiadomo jak to bedzIe.
Ta papryka stala na parapecie sama,wczoraj ją dalam na krótki czaz na balkon,żeby popryskać,'wiec skad to ma nie wiem,drzewa sa ale dalej.


I na balkonie na papryce znowu to samo,nawet udało mi sie chyba dobrze pstryknąć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3032
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Plamy na owocach papryki

Post »

Na owocach papryki zaczęły się pojawiać takie plamy:

Obrazek

Co to za choroba :?: :(
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Wysiałam mieszankę papryk - rozsada poszła do gruntu 17 maja i nawet zakwitła ale zniszczył ją przymrozek na koniec maja. Zostawiłam krzaczki (większość) z nadzieją że coś odbije. No i odbiło i zakwitło i zaowocowało.
Tylko nie wiem co dalej - na jednym krzaczku papryczki od razu są żółte i szybko fioletowieją ale są małe (ta fioletowa ma 3 cm). Nie wiem czy ona już dojrzała?

Obrazek
Co to za odmiana? Może jeszcze urosnąć czy już zostanie taka mała?

Na niektórych krzaczkach nawet fajnie rosną papryczki ale zastanawia mnie ich ilość - czy papryki ogławia się jak pomidory? Czy powinnam usunąć resztę kwiatów - na tej jest już 6 szt w różnych rozmiarach, krzaczek ma zaledwie ok. 30 cm, kwitnie nadal, czy te papryczki zdążą dojrzeć?
Obrazek
Pozdrawiam Asia
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Ta papryczka na pierwszym zdjęciu, to może być Nokturn, sprawdź porównaj. Ja wstawiłem zdjęcie swojej w wątku o papryce chili :) Z tej drugiej bym kwiauków nie urywał, sama zrzuci jak nie będzie w stanie wykarmić. Obrazek Tak wygląda Mój Nokturn :) Różnica to może tylko gra świateł lub dostępność słońca do rośliny. W google są różnego koloru.
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

No to doczytałam że w nokturnie trzeba usuwać pędy boczne (oczywiście tego nie robiłam) oraz że powinna być wyższa (ok. 60-80 cm)
Moja jest niska ale to pewnie spowodowane było tymi przymrożeniami.
Rozumiem że to że jest już fioletowa to nie oznacza że już dojrzała do zerwania - może trochę większa urośnie. A po czym poznać że już dorosła do zerwania?
Pozdrawiam Asia
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Plamy na owocach papryki

Post »

Dołączyłam zgubę, więc podnoszę by znów gdzieś nie zaginęła. :wink:
Tomek-Warszawa pisze:Na owocach papryki zaczęły się pojawiać takie plamy:

Obrazek

Co to za choroba :?: :(
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”