Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.6

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.6

Post »

I tu się zgadzam, dynia byle jaka i lekko ją czuć rybami :shock: Dlatego chciałem poznać nazwę, by tych nasion nie kupić.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
gladkib
200p
200p
Posty: 229
Od: 17 lis 2013, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.6

Post »

Wygląda na dynie z typu halloween. Smakowych walorów to raczej ona nie ma.
orlik755
200p
200p
Posty: 340
Od: 30 paź 2012, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.6

Post »

Młody Ogrodniku pytasz o Rouge d'Etampes. Właśnie wróciłam na chwilę do cywilizacji po długim pobycie "daleko od szosy" (i internetu), dorwałam się do internetu, czytam o dyniach i odpowiadam na Twoje pytanie. Miałam w ub.r. Rouge ("żywo czerwoną z Etampes") z dyni przywiezionej z Francji. Z nasion wyrzuconych niedbale w lutym na kompost z resztkami miąższu, bez nadziei na to, że cokolwiek z nich wyrośnie (po wielu nieudanych próbach dohodowania się dyń na poletku warzywnym) wyrosły 4 dorodne rośliny, płożące się na kilka metrów i wydały łącznie 19 dyń. Pierwszą zerwałam 15-go sierpnia, ostatnią końcem września. Największa ważyła 15 kg, najmniejsza 7 kg. Większość 10-12 kg. Dynie piękne: duże, lekko spłaszczone, żebrowane, pomarańczowe kule, z błyszczącą skórką. Rozdawałam wszystkim chętnym ale większość przerobiłam sama (zupy, marynaty, do ciast, pulpa do słoików, przepyszny keczup, dodatek do leczo, itd.Do tej pory piwnica zapełniona słoikami.). Miąższ pomarańczowy, sporo pestek do chrupania w zimie. Dla mnie największą zaletą tej dyni jest to, że mimo swoich rozmiarów, ma miękką skórkę i dawałam sama radę rozkroić i obrać dynię, bez pociętych paluszków i bez wzywania jakiegoś mena z siekierą do rozłupania dyni.
Awatar użytkownika
Marcoo16
1000p
1000p
Posty: 1053
Od: 24 mar 2013, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.6

Post »

Mlody_Ogrodnik pisze:Dynia Rouge vif d'Etampes - czy ktoś miał doczynienia z tą odmianą? Dzisiaj kupiłem paczkę nasion. ;:136
Miałem w tamtym roku. :D Mam i w tym ;:108
Super dyńka. Jedna roślinka rodziła zwykle 4 owoce o wadze od 15 do 30kg. ;:oj Jak dla mnie bardzo smaczna, nawet do podjadania na surowo :wink:

Kolejna część wątku jest tutaj :arrow: Dynia - wszystko o odmianach cz.7
Pozdrawiam Marek
Mój "mały" zakątek... - czyli ogród i pogaduchy
Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia. [Mark Twain]
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”