Odmiany pomidorów holenderskich F1 tunelowych

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
pomidorowo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 lip 2014, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odmiany pomidorow holenderskich F1 tunelowych na 2014

Post »

Ja widziałem fajną maline - Gryfon i jedną o nazwie na litere N... Widziałem i jest fajna bo twarda i ładny kolor. Tylko na razie nie wiem gdzie je dostać. Nie wiem czy jest już sprzedawana. Jeśli by ktoś coś wiedział proszę o jakąś informacje. Sam robie VP1 ale ma wiele niestety do zyczenia i chciałbym tego spróbować.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Odmiany pomidorow holenderskich F1 tunelowych na 2014

Post »

Czy ktoś uprawiał w tunelu pomidory Prudo-Lianne F1 i jakie macie opinie o tej odmianie
Dorota 11
50p
50p
Posty: 97
Od: 16 lut 2011, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odmiany pomidorow holenderskich F1 tunelowych na 2014

Post »

Lianne uprawiałam w tym roku.Ja uprawiałam w szklarni natomiast znajomy w gruncie.W gruncie
urosły bardzo ładnie były plenne,wczesne miały trzy grona ,oraz duże pomidory do 500g ,twarde długo można było je przechowywać.Natomiast w szklarni były nieco mniejsze.Ten rok był wyjątkowy ze względu na panujące upały.Lepsze były zbiory w gruncie. Zebrałam ostatnie pomidory i już ich nie podlewałam wypuściły z pierwszego grona pędy. Bardzo obficie kwitły zawiązały się owoce.
W tej chwili są zielone myślę że już nie dojrzeją. Nie ma przymrozków więc ich nie zrywam.Warto spróbować posadzić
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8523
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Odmiany pomidorow holenderskich F1 tunelowych na 2014

Post »

:wit Tylko trzy grona miał Lianne ? U mnie rósł w tuneliku , sięgnął sufitu , pewnie
1,80 m. Gron nie liczyłam ,ale były gęsto osadzone i sporo . Pierwsze grono nisko
osadzone . Owoce duże , wybarwiały się dobrze nawet podczas upałów , bez zielonej
piętki . Smak dobry , ale Honey Moon smaczniejszy , jak dla mnie .Jesienią u mnie
pękał przy szypułce , takie suche pęknięcie , nadawał się nadal do zjedzenia . Krzak
silny , sporo wilków puszczał .
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odmiany pomidorow holenderskich F1 tunelowych na 2014

Post »

W tym sezonie miałem
Cassarosa - bardzo plenna odmiana, bardzo mały głąb, Z każdego kwiatu owoc . Doskonały smak
VP1 - na następny sezon wypada w jego miejsce będzie posadzone więcej cassarosy i gourmandi. Wczesność podobna, cassarosa pięknie wiąże w upały. Bardzo dobre smaki.
Honey moon - ładnie wiąże, dobry słodki smak
Gourmandia - ładnie wiąże, w bardzo wysokie upały lubi przepościć grono, bardzo dobra wczesność, Bardzo dobry smak
Sacher - wypada za gruba skórka. Pięknie wiążę z każdego kwiatu owoc.
Bonus - Może spokojnie poleżeć po zerwaniu ponad 10 dni, bardzo ładny owoc z szypułką, wczesny, Dobry smak.

+ W następnym będą nowości
HA 3626
Millionety
MIAMOUR lub TUDOR
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”