Czosnek zimowy cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

A ja bym się tym nie przejmowała. Dopóki kiełek nie wylazł z ząbka na zewnątrz, to jest dobrze. Pójdzie do ziemi, do chłodu, to wszystkie siły skieruje na ukorzenienie a nie na rośnięcie ;:131 . Tylko posadzić na głębokość 8-10 cm.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2972
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

Myślę, że Beaa ma problem jak przetrzymać główki do jedzenia do kwietnia.
Beaa pisze:...zeszłoroczne zjadałam do kwietnia. a tych chyba mi się nie uda przetrzymać :(

Można jeszcze coś zrobić by powstrzymać kiełkowanie ?

Do sadzenia na teraz, kiełkowanie nie stwarza takiego problemu.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
haku
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 25 paź 2014, o 20:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

Mówiąc o czosnku na przełomie pażdziernika można stwierdzidz że czosnek zawsze pod jesień zaczyna w nieznacznym stopniu rosnąć. Należy wtedy ograniczyc dostep swiatła i wilgoci i sądze ze wytrzyma całą zime przynajmniej u mnie tak jest :lol:
Awatar użytkownika
Beaa
50p
50p
Posty: 75
Od: 23 lip 2014, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

ostatnia szansa pisze:Myślę, że Beaa ma problem jak przetrzymać główki do jedzenia do kwietnia.
Tak , właśnie o przetrzymaniu myślę.
Ciekawi mnie dlaczego tak chce puszczać...może to wina tego zimnego i wilgotnego sierpnia. Może jednak nie wysuszył się tak jak powinien.

Trzymam go teraz w ciemnej piwnicy. Może włożyć do kartonika i do domu gdzieś...poprawię czy pogorszę :?:
Pozdrawiam
Beata
blady1928
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 paź 2014, o 00:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

Witam serdecznie,
Jestem ogrodnikiem amatorem, jako że mam dobrą glebe 2 klasy bonitacyjnej dostęp do obornika, postanowiłem pobawić sie czosnkiem. Czosnek odmiany Harnaś nabyłem w zeszłym roku w firmie Polan sp. z o.o. jako materiał kwalifikowany. jako że był dość drogi posadziłem wszystkie ząbki zarówno duże zewnętrzne jak i wewnętrzne płaskie małe. Czosnek był nawożony tylko przekompostowanym obornikiem pod orke przed sadzeniem i wiosną wczasie szpilkowania przesianym kilkuletnim kompostem. Uprawa była recznie pielona i dość często podlewana. Nie stosowałem też żadnych oprysków na choroby i szkodniki, wczesną wiosną poletko zaatakowała błotniszka czosnkówka ale dużych szkód nie zrobiła na ponad 2000 sztuk uszkodzonych miałem 110 roślin które od razu wyrywałem. Jestem zadowolony z efektów, ponad połowa główek była wielkości powyżej 5 cm średnicy. W tym roku również zaczynam sadzić.

Ogłaszam że zapoznam się z Regulaminem forum. Tekst został zmodyfikowany- mod. jokaer.
Pozdrawiam
:D
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

Dopiero się zarejestrowałeś ale już zapomniałeś Regulaminu ?
Nawet nie wiesz jak my "lubimy" osoby rejestrujące się w celach komercyjnych.
Awatar użytkownika
violla
100p
100p
Posty: 101
Od: 7 paź 2014, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

Czytam,czytam i mysle sobie,jak żle potraktowałam swój czosnek.Kupiłam 2 główki i powtykałam ząbki gdzie popadło-trochę przy malinach,trochę przy poziomkach.Rozumiem,że nie mam co spodziewać sie czosnku w nastepnym roku?
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2972
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

Zależy jaką masz tam ziemię, czy inne rośliny go nie zagłuszą....
Może będzie przyjemna niespodzianka :) .
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
iris_ek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 6 lip 2013, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

cześć czosnkowicze :)
Ja mam inne pytanie, czy jeszcze nie jest za późno na sadzenie czosnku? Już się zaczęły przymrozki delikatne, ale jest dopiero koniec października i na pewno będzie jeszcze ładniej...
Czy ktoś by mógł poradzić gdzie w Krakowie lub okolicach można kupić czosnek ozimy? Najlepiej Harnaś, ale w sumie z każdego ozimego będę zadowolona :) Dopiero pierwszy rok będziemy sadzić. Patrzyłam co nieco po sklepach i szukałam w necie ale niestety nic z tego. Może ktoś ma sprawdzonego dostawcę?
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2845
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

iris_ek Wg.dawnych obyczajów czosnek zimowy sadzi się na Tadeusza, czyli pora jest w sam raz :wink:
A swój posadzę jutro.
violla - w ubiegłym roku przygotowałam za dużo ząbków do sadzenia i te nadwyżkę wścibiłam w truskawkach miedzy krzaczki. Czosnek urósł mniejszy, niż na zagonku czosnkowym, ale był :)
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

Czosnek ma wymagania nawozowe prawie takie jak pomidor, choć gdzie mu do jego wielkości. Dlatego trzeba poletko dobrze nawieźć przed sadzeniem a i potem jeszcze zasilać. Dobrze reaguje na nawożenie dolistne np. Florowitem.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
iris_ek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 6 lip 2013, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

Ebabka pisze:iris_ek Wg.dawnych obyczajów czosnek zimowy sadzi się na Tadeusza, czyli pora jest w sam raz :wink:
A swój posadzę jutro.
O, no to rzeczywiście w sam raz :) To jeszcze tylko muszę kupić odpowiedni czosnek do wrzucenia do ziemi, co wcale nie jest łatwe, niestety... :(
Tomek_Os
500p
500p
Posty: 806
Od: 9 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Czosnek zimowy cz.3

Post »

Posadzone skromne 40 ząbków. Ze złamaną ręką robi się to odrobinę trudniej ;:306
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”