Cukinia,kabaczek - uprawa cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Ja obstawiam innego stwora,a jeśli ślimak,to winniczek. Pomrowy mają lepszy apetyt i dziura już byłaby pokaźna :roll: Wiem z autopsji.
Ciekawa jestem,czy cukinia zawiązuje Ci nowe owoce po zostawieniu tej na nasiona? Ja w ub roku jak zostawiłam jedną na nasiona,to przestała wiązać nowe. W tym roku nie ryzykuję :wink:
Pozdrawiam serdecznie- Ela
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Jak widać na pierwszej fotce,wiąże,tylko że ślimary zjadają na bieżąco :evil:
podjadek
200p
200p
Posty: 456
Od: 16 cze 2013, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Piły, Wałcza zachodniopomorskie

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

kaLo pisze:Sąsiad z działki obok wysiał cukinię z nasion sklepowych.Jedna z nich wydała jakieś UFO.Mocno zielone i bardzo gorzkie.Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?
Moja mama w tym roku też miała bardzo gorzką. Najgorsze, że wrzucasz np. do leczo i wszystko musisz wyrzucić :?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

No i znaleźli wandale,co podgryzali mi cukinię.Posypałem im tej niebieskiej viagry i serce nie wytrzymało ;:306 .Jeden czarny i 3 pomarańczowe, bezskorupowe. CUKINIOWYM SKRYTOŻERCOM MÓWIMY STANOWCZE NIE!
Awatar użytkownika
ANalfabeta
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 lip 2011, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mokobody/Siedlce

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Pomrowy ??
Nie było ich u mnie do czasu jak sąsiad 100m dalej nie zaczął sprowadzać drzewek ozdobnych z Hiszpanii itp.

Ja tam sie z nimi nie czaje pod piętę i obserwuje same skalpy.
Stare chińskie przysłowie mówi: ?Jeśli nie masz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie.
adik
100p
100p
Posty: 156
Od: 12 cze 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Bixxx pisze:... odmiana dyni piżmowej (Cucurbita moschata), czyli mało ma wspólnego z dynią czy cukinią, bo obie to Cucurbita maxima.
Cukinia to jak się nie mylę Cucurbita pepo czyli dynia zwyczajna a nie maxima czyli olbrzymia. ;:209
Oto moje zbiory cukinii po dwutygodniowej nieobecności:
Obrazek
Te najdłuższe mają nieco ponad 55cm ;:63
Awatar użytkownika
RingoJelcz
200p
200p
Posty: 343
Od: 1 mar 2012, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lesznowola

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

U mnie prawie stoją w miejscu przez to ochłodzenie. Jak mają po jakieś 15 cm to jeden koniec grubnie, drugi cienki gnije, już z 5 wyrzuciłem...
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Ja się dzisiaj szczerze ucieszyłam jak zobaczyłam pierwszą mini cukinię. Myślałam, ze już po nich, bo krzaczory były objadane przez ślimaki, dosiewałam więc nasiona. Do tego rosną pod jabłonią, która pod ciężarem jabłek ugięła gałęzie do samej ziemi zasłaniając słońce, do tego te zimne noce i niezbyt ciepłe dnie, a tu jednak mała niespodzianka.
Oby tylko ślimaki nie zjadły mojego przyszłego cukiniowego obiadku :wink:
ogrodowo
Zapraszam :-)
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

adik pisze: Cukinia to jak się nie mylę Cucurbita pepo czyli dynia zwyczajna a nie maxima czyli olbrzymia. ;:209
Tak, Adik, nie mylisz się, powinno być: "czyli mało ma wspólnego z dynią (Cucurbita maxima) czy cukinią (Cucurbita pepo)".

Odszczekuję - hau hau - i zastanawiam się, co też mi strzeliło do głowy.... :shock:
Zielonym do góry!!!
pa-ni
100p
100p
Posty: 137
Od: 27 sty 2014, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Moje cukinie dopadła już zaraza , wyglądają okropnie ich liście :oops:
tysonka
500p
500p
Posty: 861
Od: 20 lut 2012, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Zazdroszczę Wam - nie wiem, jak to możliwe, ale u mnie prawie same żeńskie kwiaty na cukiniach i - uwaga- na 5 krzaków w tym sezonie zebrałam dotąd 1 (słownie jedną) cukinię ;:oj jak to mozliwe??? W zeszłym roku cukinii było mnnóstwo, a teraz muszę obejść się smakiem. Co może być przyczyną?
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Ja miałam ten sam problem. Brak owoców. Jedliśmy cukinie tylko raz :( Kwitły obficie, ale... Czy może to mieć związek z pogodą? A może złe sąsiedztwo?
Neko
---
Posty: 482
Od: 23 wrz 2013, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

W zeszłym roku miałam trzy krzaczki, nie byłam w stanie przejeść. Nie chciało mi się przerabiać, więc rozdawałam na lewo i prawo :D.
W tym roku nastawiłam się na przetwory i uzbrojona w przepisy czekałam na klęskę urodzaju, a tu lipa :evil:.
Prawie same męskie kwiaty, owoców jak na lekarstwo. O przetworach mogę zapomnieć, nawet nie pojadłam specjalnie.
Nie wiem co się stało. Odmiana ta sama co w zeszłym roku :?.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”