Cukinia,kabaczek - uprawa cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Obrazek
Najszybciej rosła Lungo Bianco,to już kilka dni temu została przerobiona na obiadowe leczo.
karolina51
50p
50p
Posty: 52
Od: 29 cze 2015, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Zuzia, zamarłam z zachwytu nad różnorodnością tego soczystego cukiniowego zbioru. Ten trzeci na lewo od okrągłej to chyba kabaczek? A Lungo Bianco to ta pierwsza czy druga?
Z żółtych mam Goldenę, ale jeszcze nie owocuje. Miałam ją też w ub.r. Plennością nie powaliła, miała też, jak dla mnie, za grubą skórkę. Mam ją w tym roku (jedną) tylko ze względu na kolor.

I jeszcze pytanie: siałaś do gruntu czy z sadzonek? jeśli z sadzonek, to kiedy kiełkowałaś?
Ja kładłam nasionka do kiełkowania 1-go i 2-go maja, ale nie mam jeszcze tylu dorodnych okazów, poza tymi, o których pisałam wyżej.
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Ale zbiory ;:oj
Moje cukinie były wysiane pod koniec kwietnia, ale dopiero przed końcem maja wysadziłam je do gruntu (musiałam przygotować grządkę wzniesioną). U mnie pojawiło się dopiero kilka kwiatów, w tym jeden żeński na żółtej cukince. Na pozostałych kwiaty i pączki są męskie, więc na owoce przyjdzie mi poczekać. Podlewałam je ostatnio borowiną, teraz dla odmiany dam im porcję azotu w postaci gnojówki. Powinny ruszyć z kopyta, o ile znowu nie zrobi się zimno (prognozy wskazują temp. po kilkanaście stopni i kilka wietrznych dni).
ogrodowo
Zapraszam :-)
kurakao
200p
200p
Posty: 286
Od: 13 maja 2015, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

U mnie też na dniach powinny już dojść pierwsze egzemplarze.
Jedna miała być żółta, ale chyba mnie sprzedawczyni oszukała, już więcej nic od niej nie kupie.
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Karolinko-Lungo Bianco nie ma na zdjęciu,została wcześniej ;:36 .Pierwsza z lewej ,to Atena,następnie Long White bush,następny kabaczek z mixu ,okrągła na dole toTondo di Piaceza,a okrągła na górze,to kundelek,bo na młodszych owocach ma wybrzuszenia jak patison. Obrazek Obrazek
Jak do tej pory,to najplenniejsza jest Atena i Mykonos?
A to młoda/y/ cukinio-patison Obrazek
Nasiona wysiewałam do kubków pod koniec kwietnia.
karolina51
50p
50p
Posty: 52
Od: 29 cze 2015, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Dziękuję Zuziu. Ja wobec tego w przyszłym roku też wysieję tydzień wcześniej, przynajmniej część. Bedą trochę wcześniejowocować niż w tym roku.
Ale śmieszny ten cukinio-patison, tak fajnie wygląda.
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Też mam cukinio-patison :D Tylko biały i dłuższy niż Zuzi.Do tego ma zwarty miąższ i ciekawy smak. Jakby "trącił" z lekka kalafiorem lub kalarepką. Bardzo dziś nam zasmakował- będę zbierać nasiona ;:333
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Awatar użytkownika
aniag78
200p
200p
Posty: 258
Od: 7 sie 2013, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Austria, dolina Dunaju

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Ma/miał ktoś może odmianę Toscana? Zastanawia mnie, jak na takim małym krzaku ma się zmieścić po kilka dużych owoców :shock: Zerwałam dwa dorodne, to ich młodsze "siostry" były tak przez nie przyciśnięte, że zaczęły gnić.
Krzaczek przed tygodniem, obecnie ma 9 owoców. Owoce będą dojrzewać falami, czy raczej częśc z nich roślina zrzuci, z braku miejsca?
Obrazek
To dzisiejsze plony
Obrazek
Kwiat jest uśmiechem rośliny.
Peter Hille
Niedaleko stoi dom...
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Fajne pomarańczki :wink:
Aniu,nie martw się na zapas- na zdjęciu widzę pąki kwiatowe- nie wiadomo ile z nich zostanie zapylonych. Jeśli będziesz widziała,ze mają za ciasno,po prostu zerwiesz część owoców w fazie młodziaka :wink: Takie są pyszne na surowo- do sałatek i kanapek. Smażyć tez można.
Pozdrawiam serdecznie- Ela
karolina51
50p
50p
Posty: 52
Od: 29 cze 2015, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Cukinie w tym upale szaleją, kabaczki też. Jeden dzień, a różnica kolosalna. Jutro pójdą na pierwsze marynaty. No i będzie pierwszy słoik małych żółciutkich dysków Scallopini.
Awatar użytkownika
majalis2013
500p
500p
Posty: 624
Od: 20 mar 2013, o 08:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

zuzia55 pisze:Obrazek
Najszybciej rosła Lungo Bianco,to już kilka dni temu została przerobiona na obiadowe leczo.
;:oj , moje marzenie zmieścić tyyle rodzajów.
Co to za odmiana,ta okrągła. Kupuję ją Tesco do nadziewania, a w przyszłym roku znajdę dla niej miejscówkę.
Agata
Awatar użytkownika
aniag78
200p
200p
Posty: 258
Od: 7 sie 2013, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Austria, dolina Dunaju

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

krynka zapylonych i rosnących jest 9, kwitnie jeszcze 4. Aktualnie ruszyły dwie, reszt rośnie powoli, czyli może się pomieszczą. Wyglądają fantastycznie, jutro chyba skonsumujemy te pierwsze :D Jeśli będą smaczne, to jedną pozostawię na krzaku na nasionka na przyszły rok.
Kwiat jest uśmiechem rośliny.
Peter Hille
Niedaleko stoi dom...
iryska2
50p
50p
Posty: 71
Od: 4 mar 2015, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

U mnie też już sezon cukiniowy w pełni. Siałam wprost do gruntu :D
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”