Cukinia,kabaczek - uprawa cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Laryssa11
500p
500p
Posty: 607
Od: 9 lut 2014, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Witajcie, u mnie zbiory w pełni.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

U mnie krzaczki są spore, ale od jakiegoś czasu kwitną i tyle. Nie mam jeszcze żadnych zawiązek cukinii. To możliwe? Jest szansa, że doczekam się własnych plonów? Zasilam je gnojówkami, obsypałam suszoną trawą, jedynie słońca mają niezbyt dużo, bo rosną w pobliżu dużej jabłoni, której gałęzie uginają się pod ciężarem owoców przysłaniając dostęp światła.
ogrodowo
Zapraszam :-)
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

A zobacz kwiatki czy mają jakieś żeńskie (z małym owocem). Jeśli mają to spróbuj ręcznie zapylić. Jeśli same męskie to pozostaje poczekać.
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5043
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Na takie zbiory to będę musiała poczekać...bardzo póżno w tym roku siałąm cukinię-krzaczki są duże i już widać pąki ;:138
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

kaLo pisze:Nasiona wyglądały jak nasiona cukini ,czy może były troszkę rogate? Obrazek .Może to jakiś kundelek cukini i tykwy? ;:219
Podoba mi się ten kształt,można jeść na okrągło ;:306
To są nasiona tykwy na 100% :D
Pozdrawiam,
Kasia
michal4823
100p
100p
Posty: 173
Od: 30 wrz 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Dzisiejsze zbiory - 11,62kg.
Obrazek
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

U mnie co się zawiąże to gnije. Mam 2owoce i wygląda na to że bardziej bym skorzystała gdybym zjadła kwiaty w cieście naleśnikowym :;230 . Pewnie mam zbyt mało nawożoną glebę bo liście blade, żółte. Trzeba było na kompoście posadzić ;:224
Pozdrawiam Jola
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

A nie wszedł Ci mączniak na nie? Ja moich w zeszłym roku nie karmiłam (nawet na start nie miały nic) i były ok. W tym roku cukinie koło ogórków złapały chorobę. Teraz dochodzą do siebie. Te przy dyniach to okazy zdrowia. A nie wiążą jak szalone - pogoda. Teraz popadało to myślę będzie lepiej.


Michał ładny zbiór. U mnie zrywam po 2-3 jednocześnie. Ale i tak jest spory zapas w spiżarni. Te żółte są super - u mnie jakoś nie chcą rosnąć.
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Nie widziałam żeby coś mi żerowało na cukinii.

Taka blada to raczej niedobór. Sąsiad ma takie cukinie że się biedny do kompostu nie może dobrać :;230
Pozdrawiam Jola
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Mi dyniowate zarosły pomidory na zbiór jesienny i walczą o przetrwanie. U mnie są głodne - nie mam jak dać im nawozu: chyba jak będzie sucho zrobię mocniejszy do podlania... Tylko jak to podlać... Do pasa mi porosły, na jabłonkę weszły :D Dobrze, że mam przepis na sałatkę z cukinii, bo już się w sumie najadłam. A do leczo to wolę kabaczki. Do sosu dynie makaronowe (za rok ich będzie dużo więcej). Dzisiaj kolejną żółtą cukinie ładną już zauważyłam (ich jakoś mniej niż zielonych). W tym roku niestety nasion pasiastej nie dostałam :(
Już wiem, że za rok to muszę bardziej rzeczowo ogarnąć (i chyba ogród poszerzę o działki sąsiadów hahahaha).
Awatar użytkownika
Laryssa11
500p
500p
Posty: 607
Od: 9 lut 2014, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Z pasiastych polecam Nimbę i Tapir :-) Nimba łatwiejsza w uprawie (przynajmniej u mnie)
michal4823
100p
100p
Posty: 173
Od: 30 wrz 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Alyaa pisze: Michał ładny zbiór. U mnie zrywam po 2-3 jednocześnie. Ale i tak jest spory zapas w spiżarni. Te żółte są super - u mnie jakoś nie chcą rosnąć.
Ja również staram się zbierać po 2-3 jednocześnie, jednak nie było mnie przez 2 tygodnie w domu i zbiory troszkę się skumulowały :). Moje rosną obok ogórków i też nie wyglądają jakoś rewelacyjnie, ale owocują, jednak obawiam się mączniaka prawdziwego, który pod moja nieobecność zainfekował moje winorośle :(. Jednak jak na pierwszy raz i kłopoty z kiełkowaniem jestem zadowolony z rezultatu. Ta żółta odmiana dojrzewa wolniej, ale po kilka sztuk w rzutach.
kalisto1986
50p
50p
Posty: 58
Od: 1 wrz 2013, o 00:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Ja mam tylko żółtą, bo tą najbardziej lubimy. U mnie plonuje pięknie, teraz jakby odpoczywała - co roku mam tak, że po dużym owocowaniu odpoczywa z tydzień i zaczyna rodzić nowe owoce.

Z nadmiaru polecam zrobić ketchup - to nasz tegoroczny nr 1 :lol:
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”