Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
AniaAnia
50p
50p
Posty: 77
Od: 14 mar 2011, o 22:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków /Liszki

Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Link do poprzedniej części (1) wątku - KLIK -





Witam!
U mnie wreszcie zaczęły dojrzewać moje Maskotki. Nie mogłam się już ich doczekać :heja Oto one:

Na balkonie:
Obrazek

I w gruncie:
Obrazek
Obrazek

W gruncie puściłam je na żywioł i niesamowicie się rozrosły, uginają się pod ciężarem owoców. Jest mnóstwo, są słodziutkie i na pewno za rok też je posadzę!
Pozdrawiam,
Ania
Bidi
50p
50p
Posty: 51
Od: 27 maja 2011, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląska/Francja

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

Witam, mam pytanie. Moja mama uprawia na balkonie pomidorki koktajlowe. Obecnie zaczyna już zbierać swoje plony. Pomidorki bardzo ładnie się rozrosły, są czerwone, dojrzałe, ale mają grubą skórkę... Czy grubość skórki zalezy od odmiany, a może uprawa ma na nią wpływ? Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

Gruba skóra jest na pewno genetycznie uwarunkowana, czyli zależy od odmiany, także np Malinowy Kapturek, Snow White i inne odmiany z białą skórką mają cieńczą niż te z żółtą , np odmiany czerwone i pomarańczowe, ale warunki (uprawy i atmosferyzne) też mają wpływ.
pozdrawiam, Gunnar
Awatar użytkownika
fibi
100p
100p
Posty: 131
Od: 26 gru 2008, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

Maskotki do góry nogami też zaczynają dojrzewać
Obrazek
Pozdrawiam
Kasencja

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

Wracając jeszcze do malinowej koktajlówki, to dzisiaj przeglądając all..ro natknęłam się na takie właśnie nasiona.
W opisie ma:

"Pomidor wysoki o ciągłym wzroście do uprawy w tunelach foliowych i w gruncie przy palikach. Owoce malinowe, wydłużone, o średniej masie 7-10g i wyjątkowo orzeźwiająco-pomidorowym smaku."
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

Moja malinowa koktajlówka ma owoce okrąglutkie, jest niziutka i bardzo rozłożysta, ja oczywiście nie obrywałam bocznych pędów poza kilkoma tuż nad ziemią, zaczynają dojrzewać już, nie wiem jakie są smakowo, może jutro będzie degustacja i wstawię fotkę jak wyglądają.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Kasencja

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

Na zdjęciu w aukcji są owoce wydłużone.
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

Kasiu Nitka pokazywała ten krzaczek kilka postów wstecz jak wygląda w uprawie w tunelu, widać ogromną różnicę, w gruncie ma drobniejsze liście i być może owoce też są mniejsze, ciekawa jestem jak u niej smakują bo nasiona pozyskane były najprawdopodobniej z F1 więc to na razie wielka niewiadoma czy ma szanse na przyszły sezon.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Kasencja

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

Bardziej mi chodziło o to, że można kupić nasiona małych, właśnie malinowych pomidorków. Jako ciekawostka. Nie, że identycznych jak ma Anita.
Może źle to napisałam... W każdym bądź razie na pewno je kupię, żeby spróbować jak smakują :)
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

W Torseed powinni mieć (smaczny) Malinowy Kapturek z wydłużonymi owocami, bo to ich wynalazek. http://www.torseed.pl/product_info.php? ... d2f6d6fcf9
pozdrawiam, Gunnar
Awatar użytkownika
Maja100
200p
200p
Posty: 233
Od: 31 mar 2011, o 00:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Oto moje pomidorki :)

Balkonowe maskotki :

Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek

Zjedzony przez jakąś zarazę Betalux ...
Obrazek


Gruntowe maskotki :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Pomidorki koktajlowe ! - 1cz.(06.07- ....

Post »

Kasencja pisze:Bardziej mi chodziło o to, że można kupić nasiona małych, właśnie malinowych pomidorków. Jako ciekawostka. Nie, że identycznych jak ma Anita.
Może źle to napisałam... W każdym bądź razie na pewno je kupię, żeby spróbować jak smakują :)
Kasiu, poczekaj może będzie akcja i będzie ktoś miał do podziału nasiona. Już po degustacji, zdecydowanie mniej słodsze od marketowych ale nie jest kwaśny, w sumie żadna rewelacja, wielkość śliwki mirabelki, powiem że średnio smaczny :wink: A to obiecana fotka
Obrazek
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
NITKA
1000p
1000p
Posty: 1233
Od: 29 sie 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Elu jestem, ostatnio doba jest dla mnie za krótka.. :? No niestety potwierdzam Twoje zdanie, szału nie ma. Szczerze mówiąc, myślałam że będą smaczniejsze - słodsze, może to wina tego, że rosły w tunelu, a nie w bezpośrednim słońcu - nie wiem.. Ale warto było spróbować czegoś nowego. Zebrałam trochę nasionek, jak ktoś będzie chciał się przekonać na własnej skórze, to chętnie sie podzielę. Mimo wszystko spróbuję jeszcze w przyszłym roku, tylko będzie rósł w pełnym słońcu, może będzie smaczniejszy. :wink:
pozdrawiam, Anita
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”