Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Galadier
100p
100p
Posty: 116
Od: 23 maja 2012, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolina Środkowej Wisły

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

Może nie za bardzo to widać, ale końce liści ma ciemnozielone, takie jakie były przy wysadzaniu, natomiast od środka robi sie coraz jaśniejszy i to nie tylko czubek ale starsze liście tez. Tak jaśnieje od strony łodygi... to normalne?... bo ja się pierwszy raz się rzuciłam na pomidory.
Wydawało mi się że jak rozsada była ciemno zielona, to w dalszym ciągu tak powinno być

-- 27 maja 2013, o 21:59 --
forumowicz pisze:Czas przynosi sam rozwiązanie a oczekiwanie wzmaga namiętność ;:306
Tak właśnie myślałam.
Trzeba czekać do środy...
Pozdrawiam Kinga
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

Przede wszystkim to powinno być o tym czasie ciepło, a nie jest.
Galadier
100p
100p
Posty: 116
Od: 23 maja 2012, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolina Środkowej Wisły

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

I na dodatek leje :(
Pozdrawiam Kinga
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2087
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

Moje pomidorki w gruncie coś dopadło. Liście mają plamy świadczące moim zdaniem o jakiejś chorobie. Niektóre tylko na dolnych liściach, inne na połowie liści, inne już na wszystkich, nawet najmłodszych.
Od 5 dni pada i zimno, nawet nie ma szans wykonać jakiś oprysk.
Na dodatek dziś uszkodziłem kręgosłup i nie wiem czy jutro będę w stanie zrobić zdjęcia, żeby poprosić o pomoc w identyfikacji problemu :(
Zanosi się na to że to będzie koniec sezonu pomidorowego w tym roku, a tak mi szkoda moich 100 roślinek ;:174
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
anabelka23
200p
200p
Posty: 409
Od: 7 maja 2013, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lipówki/ Pilawa
Kontakt:

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

Jacek, 100 roślinek? ;:oj To Ty się nawet nie zastanawiaj tylko jakiegoś sąsiada z aparatem wysyłaj albo kogoś z rodzinki. Najwyżej co swoje postawisz w zamian za przysługę, ale trzeba działać ;:134
Mam na imię Ilona...
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2087
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

Jak jutro przewie się deszcz choć na chwilę to może jakoś uda mi się wybrać do warzywniaka z aparatem.
To tylko jakieś 30 metrów, ale dziś się pośliznąłem i wracałem do domu chyba z 30 minut.
Teraz siedzę przy kompie praktycznie unieruchomiony, nawet nie mogę się położyć...
Najwyżej wyślę kogoś z domowników po pracy na sesję zdjęciową.
Obawiam się że brunatna plamistość, ale nie mam pewności, ponieważ to mój "pierwszy raz" z pomidorkami i warzywniakiem ogólnie.
Jeszcze w sobotę porażonych liści było dosłownie kilka, a dziś już tragedia, chyba nie ma zdrowego krzaka.
Z środków, które ewentualnie mogłyby się nadać mam miedzian, topsin, amistar, ale nie wiem czy można je zastosować, a przede wszystkim nie mam pewności co dopadło moje pomidorki :(
Jutro wstawię zdjęcia i będę czekał na opinie, przerwę w opadach i kogoś litościwego kto wykona za mnie oprysk, bo ja niestety chwilowo inwalida :evil:
Pozdrawiam, Jacek
Pabblo_Pl

Radomil Gold

Post »

Kupiłem Radomil gold 2 opakowania po 10 g data ważności 06.2014 ale z racji tego że pomidory posadziłem w tunelu to go nie wykorzystam..

Chętnie odsprzedam jeśli ktoś potrzebuje lub wymienię na nasionka pomidorów Rosyjskich :)

Proszę o pw jeśli ktoś by chciał..

Do moderatorów proszę nie usuwać postu, w dziale giełda nie mam wystarczającej ilości postów żeby pisać..

Pozdrawiam

P.S

Jacku nie wahaj się prosić o pomoc bo szkoda sadzonek..
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

Co prawda Jurowce leżą trochę drogi od powiatu jarosławskiego w którym aktywny jest komunikat o zarazie ziemniaczanej ale to niczego nie wyklucza zważywszy stan pogody.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

bio od soboty chore? długo czekasz.
Jeśli podejrzewasz, że to brunatna plamistość to zrób oprysk, a jeśli to niemożliwe to podlej roztworem Topsinu. Oprysk powinien zadziałać, jeśli środek zdąży wyschnąć. Przy takiej pogodzie, jaką masz to i pleśnie mogą sie pojawić.
Jeśli to zaraza to Topsin się nie nadaje
Nnina
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 26 lut 2013, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

Nnina

Przestań opryskiwać pomidory tym wynalazkiem :!: :!: :!: . Ten objaw to niedobór potasu spowodowany Twoimi radosnymi opryskami.
forumowicz. Czy w jakiś sposób (poza zaprzestaniem oprysków) mogę im pomóc? Czy podlewanie gnojówką z pokrzyw to dobre rozwiązanie??
bogdanyk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 maja 2013, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Schnięcie liści w fazie wzrostu przy pomidorach Bawole serce

Post »

Witam.
Mam taki problem. Od kilku dni zauważyłem że liście w dolnej i górnej partii rośliny zaczynają więdnieć i usychają. Są to młode roślinki w fazie wzrostu od 10 cm do 30 cm. Próbowałem wrzucić zdjęcia , ale niestety nie mam pojęcia jak to się robi (próbowałem , ale nic z tego nie wyszło). Czekam na pomoc od osób które mają rozeznanie w tym temacie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

Witaj na forum,
wstaw chociaż link do zdjęć,
na drugi raz umieszczaj pytanie od razu w odpowiednim wątku.
moderator
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
mikotka
50p
50p
Posty: 65
Od: 7 mar 2013, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.8

Post »

Bioy współczuję choróbska.

Skoro zaraza już się pojawiła, mam pytanie kiedy wykonuje się pierwszy oprysk pomidorów w gruncie (mam infinito w tym celu). Czy czekać aż zaraza przybliży się w moje rejony czy raczej już teraz szukać bezdeszczowej pogody aby robić oprysk?

pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”