Pomidory uprawiane w donicach...

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory w donicach

Post »

Widziałam w spisie nasion wysyłanych na akcję Black Cherry, jeżeli nie dostaniesz, to się podzielę, ja na przyszły rok planuję wysadzić na balkonie wielkoowocowe K/37 i Perłę Małopolski, widziałam na F. zdjęcia i aż mi ślinka ciekła :lol:
Chciałabym też Megagrona, o ile dostanę nasionka z Akcji, trochę się obawiam jak się zmieścimy oboje na balkonie, czytałam, że jest dosyć szeroki a ja mam długi i wąski(1,5 m szerokości) balkon, ale coś tam wymyślę :wink:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory w donicach

Post »

Megagron jest do dyspozycji.W ub.sezonie miałem na balkonie Perłę Małopolski.Jest pomidorkiem wysmukłym i nie zajmuje wiele miejsca.Owocował b.dobrze.Megagroniasty jest b.rozbudowany,a szczególnie kwiaty.Też był na balkonie i dawał sobie radę. ;:138 ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory w donicach

Post »

Ja mam tak nieustawny balkon, że postanowiłam mu zrobić podstawę i pod nią czołgać się do pozostałych pomidorów :;230
Czytałam, że nie jest wysoki, na podwyższeniu będzie miał więcej słońca i nie będzie na niego padał deszcz, czego to nie zrobi się dla pomidorków :?:


Pozdrawiam
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach

Post »

Rzepka pisze:ja mam długi i wąski(1,5 m szerokości) balkon,
Mój ma 1,2 m szerokości i pomidory rosły bez problemu. Chyba za nadto się martwisz.

Obrazek
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory w donicach

Post »

To takie obawy nowicjusza, skończyłam " zerówkę" i idę do pierwszej klasy pomidorowej, ile to jeszcze lat nauki żeby osiągnąć jakiś poziom,nie mówiąc o dorównaniu mistrzom w uprawie. :wit
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13657
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach

Post »

Uprawa pomidorów to nie jest szkoła, gdzie uczy się etapami. Uprawa pomidorów jest jak tabliczka mnożenia, albo się człowiek nauczy i będzie ją stosował, w sensie podstawowe zasady, za czym idzie będzie miał dobre efekty, albo będzie kombinował i czymś przegnie i będzie miał jakieś komplikacje czy problemy, w niedoborach, nadmiarach czy chorobach :D
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach

Post »

Generalnie, coraz więcej osób decyduje się na uprawę pomidorów na balkonie ,a to doskonały poligon do uprawy w gruncie.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13657
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach

Post »

Ja na to troch inaczej patrzę :) Pomidory w donicach, to jest zabawa :D Takie składanie klocków :wink: Trzeba złożyć kilka elementów składających się na uprawe i ona musi się udać :D Jak ktoś zrobi sobie listę którą będzie przestrzegać, to uprawa w donicach będzie samą przyjemnością ;:108 No dla mnie tak jest ;:63
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory w donicach

Post »

Nasze ogródki to ogólnie zabawa.Jednak jak pisze forumowicz,jest to taki mały poligonik doświadczalny,gdzie masz pod stałą obserwacją podlewanie,nawożenie,wzrost itd.
Dziś mogę potwierdzić,że na balkonie pomidorki rosły szybciej i dojrzewały wcześniej niż w gruncie.Mniej wymagają ochrony przed chorobami i b.ładnie wyglądają.A np. paprykę na balkonie miałem o ponad miesiąc wcześniej niż w gruncie. ;:333 ;:333
Awatar użytkownika
Marla54
100p
100p
Posty: 173
Od: 3 mar 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie k/Sochaczewa - strefa 6b

Re: Pomidory w donicach

Post »

forumowicz pisze:Fertygacja i tylko fertygacja. Pomidory wegetatywne nie będą zbyt bujać a generatywne nie będą wyglądać jak strach na wróble. :;230
Kurcze ;:124 .. niech mi ktoś wytłumaczy (ale tak jak blondynce) :;230 znaczenie tych słów. Czy Fertygacja to jest jakieś specjalne podlewanie?? No i te 'formy' dla pomidora: wegetatywna i generatywna. Jak mam to zrozumieć?? Jaka to różnica?? Jak by tak jeszcze jakiś przykład podać .. to bym była bardzo wdzięczna. No nic a nic mi to nie mówi ;:223 ;:223
Don't be sorry .. just don't do it!! - Maryla
Człowiekowi w życiu potrzebne jest: serce do kochania, rozum do myślenia i ręce do pracy.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13657
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach

Post »

Fertygacja jest to połączenie nawożenia z podlewaniem. :) Co do drugiego pytania, to jest tu na forum wątek to określający http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=62760
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach

Post »

Fertygacja to jest metoda nawożenia. Dozujemy nawóz wraz z wodą do podlewania. Nawóz musi mieć pełny skład makro- i mikroskładników odpowiadający wymaganiom nawozowym w tym wypadku pomidora. Dozujemy go do wody, którą używamy do podlewania w takiej ilości minimalnej, by nie przekraczać granicznych wartości zawartości składników w podłożu. Wiadomo, że w pojemnikach mamy mało podłoża w związku z tym występują duże wahania wilgotności. Wystarczy spadek zawartości wody o 50 % a stężenie nawozu w podłożu wzrasta dwukrotnie. Przy większych dawkach nawozu stężenie nawozu może osiągnąć wartości toksyczne dla rośliny. zahamowany może być wzrost albo nawet roślina może paść. Ci, którzy stosowali fertygację do swoich pomidorów balkonowych na pewno potwierdzą skuteczność tej metody. Pomidory rosną pięknie. Fertygację można prowadzić tak nawozami mineralnymi jak i organicznymi ale o znanym składzie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

To czy pomidor jest generatywny czy wegetatywny decyduje stosunek masy owoców do masy liści i łodyg. Pomidory generatywne mają skąpe ulistnienie.
lilbee
200p
200p
Posty: 206
Od: 15 cze 2014, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomidory w donicach

Post »

A to mnie papryka rosła najpóźniej jeszcze dojrzewała w domu, zerwałam tydzień temu ostatnią a pierwsza była pod koniec września ale to moja wina bo nawożenie prawie żadne, pomidorków miałam 3 krzaczki niby maskotka ale rosła wielka i chuda i trzeba było ją podwiązywać owoców miała dosyć mało, więc jak i czym nawozicie swoje? Ja miałam Biohumusa ale przy moich pomidorach i paprykach łącznie przy podlewaniu dziennie 10l wody zużywałam a na opakowaniu było że 0,3l na 10l także wg mnie droga inwestycja troche bo co 3 dni musiałam kupować biohumusa 15zł litr. Także lałam rzadziej, macie jakiś tańszy troche zamiennik?
Pozdrawiam,
Weronika
Moje Słoneczne Uprawy
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”