Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2002
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Nasiona zebrałam z obu, ale zdjęć im nie zrobiłam, bo zwątpiłam. Niestety nie znam f-ki. Ale na krzakach powinny jeszcze być owoce, to jak będę zbierać i będą dojrzałe to pstryknę fotki.
Awatar użytkownika
tomate
200p
200p
Posty: 397
Od: 27 kwie 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nadrenia

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

A ja miałam w tym roku K 25 i K125. Po dwa krzaki i praktycznie 4 rodzaje pomidorów ;:306

Nasiona K 25 od Jarsona dały jeden krzak bardzo ciemno zielono-czerwonych i jeden bardzo jasno zielono-czerwonych pomidorów. W smaku obydwa super, ale jasny był dużo plenniejszy choć mniejszy krzak. Na pewno jasnego będę mieć w przyszłym roku.

K 125 miałam od Aliny277 i dwa różne pomidory - jeden taki jak miał być - ciemna zebra malinowa. Drugi samokończący z dużymi czerwonymi. płaskimi pomidorami o wspaniałym smaku. Na pewno Alinie zaplątało się inne nasionko pomiędzy K 125. Ale jestem jej za to wdzięczna, bo pomidory byly super i do tego dużo. Dostał też odemnie roboczą nazwę - Pomyłka :;230

Ach, Megagrona też miałam, ale coś mi go podryzło - łodyga zżarta w połowie :( Ukorzeniłam go i dał jeszcze parę owoców.

W sumie Kozulki najlepiej wiązały w tym roku mokrym i zimnym. Oby przyszły sezon był lepszy :wit
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Popatrzcie co wyrosło na tym samym krzaku pomidora nr 68/k. Obrazek Obrazek
Dowodzi to tylko tego,że trzeba w dalszym ciągu sadzić tę krzyżówkę aby uzyskać ustaloną odmianę.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

A tutaj K/25: Obrazek Obrazek
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Z wymiany akcyjnej miałam nasiona pomidora K/37/4 , u mnie spisał się rewelacyjnie , miał pozostac na stałe , no właśnie ,miał , bo zebrane nasiona skutecznie schowałam :oops: :( bardzo mi na nim zależy więc napisałam zapytanie do darczyńcy , osoba ta zostawiła sobie tylko kilka nasion , nie ma się czym podzielic , dlatego zwracam się z prośbą do Was . Jak ktoś ma i może się podzielic kilkoma nasionkami pomidora K/37/4 pokolenie ubiegło roczne to F8 od Alina -277 była bym bardzo wdzięczna ;:180
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

tija

Zebrałam nasiona tej krzyżówki w tym roku.
Muszę tylko zrobić " dochodzenie" odnośnie pokolenia.
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Maraga
Pięknie Ci dziękuję za odzew ;:180
Do siewu kawałek czasu , poczekam ;:108
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

W ub r.dawałam na akcję nasiona krzyżówek,które wcześniej występowały w minimalnych ilościach,były to m.in:K 41,45,55,56,58.Po rozmnożeniu wysłałam po 15-40 opakowań.Obecnie na akcję tylko 1 osoba /wojtek i/wysłał te nasionka.Pozostałych krzyzówek,które były w mniejszych ilościach a które pracowicie rozmnażali również inni uczestnicy i wysłali w ub.r, na razie nie ma w wykazie.Akcja chyba poszła troszkę w innym kierunku. :(
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2002
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Ja z kozulek nie miałam chyba takich co mało osób ma. Może poza jednym nowym, ale wysiałam tylko 2 nasiona i je ZZ trafiła. Ale w przyszłym roku zasieję znowu.
Tak widzę, że mało krzyżówek jest aktualnie chyba w akcji. Ja pozbierałam z tych co się udały, za rok będę ponownie próbować z tymi "gorszymi", bo pogoda w tym roku miała ogromny wpływ na pomidory.
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Miałam w tym roku po raz pierwszy kilka krzyżówek Kozuli. Wśród nich K/37 F8 ( chyba) . Do tej pory nie miałam do czynienia z tak twardym pomidorem ;:oj Czekałam i czekałam aż trochę zmięknie i nie doczekałam się. :) Pomidor smaczny,ale jak dla mnie jednak ciut za twardy. Na moje szczęście trafiło mi się rozszczepienie tej krzyżówki z owocami w kolorze czerwonym :) Ponoć możliwe,jak mi napisał ktoś,kto kontaktował się w tej sprawie z Anią Kozulą.)

Mam wrażenie,że czerwony też ma gen twardości,jednak nie wpływa aż tak spektakularnie na twardość owoców ,jak w przypadku malinowego. Czerwone owoce wielkością i kształtem bardzo podobne do swoich różowych kuzynów,jednak każdy pomidor ma cienką korkową obrączkę na górze i dołeczek na środku :) . W przekroju też się nieco różnią- czerwony ma wieksze gniazda nasienne i ciut więcej galaretki.
Przepraszam za jakość zdjęć - były robione z fleszem :roll:

Obrazek Obrazek

Jak smakuje różowy,każdy wie :wink: ,natomiast czerwony to taka słodko-kwaśna klasyka pomidorowa. Dla mnie ;:333
Pozdrawiam serdecznie- Ela
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

krynka pisze:Wśród nich K/37 F8 ( chyba)
Równie dobrze mogłaś otrzymać ode mnie nasiona F 2 jeśli rośliny uległy w trakcie uprawy hybrydyzacji. Zauważyłem na swoim balkonowym K37 bardzo duży odsetek kwiatów z wystającym słupkiem.
Uważam, że w przypadku prowadzenia upraw bez izolacji przestrzennej jakakolwiek systematyka pokoleń to science fiction.
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

I tak oto w brutalny sposób człowiek zostaje sprowadzony na ziemię ;:306
Jeśli nawet tak się stało- pomidor fajny i wart zachodu :)
Posłałam go trochę na akcję :)
Pozdrawiam serdecznie- Ela
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

krynka pisze:pomidor fajny i wart zachodu
W kolejne lata przekonasz się czy interesujące Cię cechy w tym pomidorze będą się powtarzać
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”