Warzywa w doniczkach - sezon 2 i 3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
RingoJelcz
200p
200p
Posty: 343
Od: 1 mar 2012, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lesznowola

Warzywa w doniczkach - sezon 2 i 3

Post »

W zeszłym roku miała miejsce esksperymentalna hodowla, która przeszła moje i nie tylko moje oczekiwania, więc w tym roku idę na całość.

W zeszłym roku było tak:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=84
na następnych stronach reszta hodowli, parę zdjęć już niedostępnych.

Moja konstrukcja inżynieryjno lądowo-powietrzna zostaje powiększona dwa razy, żeby to wszystko sie pomieściło.
Zlikwidowano sad czereśniowy za ogrodzeniem, więc teraz słońca będzie więcej.

Dziś mija tydzień jak posadziłem pomidory i paprykę, pomidory mają już ponad centymetr.

Obrazek

Nie wszystkie wschodzą jednocześnie, ale jest dobrze.

Obrazek

Papryka (na pierwszym planie) jeszcze musi poczekać.

Obrazek

I reszta eksperymentów, papryka ozdobna, serrano, cytryna ożarowska - posadzone jakiś czas temu.

Obrazek

Pomidory w tym roku to:
- malinowy warszawski
- betalux (ten co w zeszłym roku)
- maskotka
- marglobe
- saint pierre
- sława nadrenii
- san marzano

Z Rio Grande i Malinowego Olbrzyma nie byłem zadowolony, więc w tym roku nie rosną.

Papryki:
- hungarian sweet wax
- ożarowska
- pokusa
- elf zielonki
- gruntowa

Oczywiście wszystko w doniczkach. Ziemia kwiatowa z Biedronki, ta sama co w zeszłym roku. Na później przewiduję ogórki, sałatę, szparagową, bób, kalafior, cukinia, zioła i inne...
Więc jak ktoś jest "doniczkowcem", to wątek może się przydać.
Celuję w ok. 50 krzaków pomidorów i podobnie z ogórkami.
Reszta jak starczy miejsca.
Awatar użytkownika
Maaaciej
50p
50p
Posty: 58
Od: 23 mar 2013, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Warzywa w doniczkach - sezon 2

Post »

Sporo tego ;:oj :D i powodzenia! :!:
Pozdrawiam Maaaciej
Awatar użytkownika
RingoJelcz
200p
200p
Posty: 343
Od: 1 mar 2012, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lesznowola

Re: Warzywa w doniczkach - sezon 2

Post »

Jak mi się wszystko nie zmieści to rozdam po rodzinie. W zeszłym roku było ok 15 krzaków pomidorów, a chętnych tyle, że mniej niż połowa została dla nas...
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Warzywa w doniczkach - sezon 2

Post »

Hej , no pięknie się zapowiada . Sama uprawiam warzywa na balkonie w donicach . W tym roku planuję tylko pomidory za to w większej ilości , 9 odmian w sumie 13 krzaków.
Aga
DamianC
200p
200p
Posty: 479
Od: 11 mar 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tychy
Kontakt:

Re: Warzywa w doniczkach - sezon 2

Post »

Super,będę odwiedzał.Zapraszam też do mojego wątku: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=54457
Awatar użytkownika
RingoJelcz
200p
200p
Posty: 343
Od: 1 mar 2012, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lesznowola

Re: Warzywa w doniczkach - sezon 2

Post »

2 tygodnie
Zaledwie 10% pomidorów nie wzeszło, uzupełniłem.
Powoli wschodzi papryka.

Obrazek

Obrazek
Arkady
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warzywa w doniczkach - sezon 2

Post »

Gratulacje pierwszego sezonu ;:180.W moim pierwszym sezonie wszystko rosło wspaniale w drugim paskudnie ale teraz do tego nie doprowadzę będę musiał użyć nawozu bo w tamtym tego oczywiście nie zrobiłem ;:223 .Wydaje mi się żeby to nawozić obornikiem no bo naturalny :wink: no i nie odstrasza pszczół
Awatar użytkownika
RingoJelcz
200p
200p
Posty: 343
Od: 1 mar 2012, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lesznowola

Re: Warzywa w doniczkach - sezon 2

Post »

4 tydzień.
Pomidory i papryka zostały przepikowane do doniczek. Jedne trochę wybujały, inne wręcz przeciwnie, różnorodność wzrostu jest spora. Jedynie papryka rośnie równo.
Posadziłem najgłębiej jak się dało, w zeszłym roku o tej porze były dużo wyższe...

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
RingoJelcz
200p
200p
Posty: 343
Od: 1 mar 2012, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lesznowola

Re: Warzywa w doniczkach - sezon 2

Post »

Trochę mnie nie było, ale sporo roboty przy domu, kilka budowli i inne takie spowodowały, że nie bardzo miałem czas zajmować się warzywami w tym roku. Efektem czego dość wcześnie pomidory poszły na dwór, nie miałem głowy na podlewanie nawozami, efektem czego był zastój, na klika tygodni pomidory zamarły. Właściwie już spisałem je na straty, ale miałem cichą nadzieję, że ruszą. I ruszyły, ciągłe błoto w doniczkach, deszcz i zimno ich nie złamały. Z tych wszystkich krzaków, najsłabsze odrzuciłem, a te które jakoś wyglądały już są w większych, docelowych doniczkach, podsypane nawozem kurzym granulowanym, tak jak w zeszłym roku, nawet doczekały sie podlania nawozem florovitem i zrobiłem też pokrzywówkę. Jak na razie nie stosowałem, żadnego oprysku. Trudno. Gdzieś chyba mam jeszcze miedzian z zeszłego roku, to opryskam. Zostało też zakupione 20 krzaków na targu, różnica z moimi to jakieś 20 cm:P Zakupione mają już małe pomidorki, a niektóre moje dopiero mają pierwsze pąki kwiatowe. Zakupione to: jeszcze więcej Betaluxa, Koralik, Malinowy Ożarowski i Baron - odmiana mi całkowicie nieznana. Zastanawiam się też czy warto za rok bawić się w własną rozsadę, skoro na targu odmian bez liku. No to lecim ze zdjęciami.

Tak to wszystko wygląda z profilu
Obrazek

Ożarowski z targu
Obrazek

Betalux - obecnie największy owoc ze wszystkich
Obrazek

Ogórasy z pierwszego rzutu, są jeszcze mniejsze z drugiego rzutu
Obrazek

Tu wdać jak gruba jest łodyga betaluxa, na drugim planie ogórki z drugiego rzutu
Obrazek

Koraliki z targu, prowadzone na tyle pędów ile im wyrośnie, a co!
Obrazek

Szparagowa w ciągłym błocie
Obrazek

Zioła różne
Obrazek

Jeden z eksperymentalnych kalafiorów
Obrazek

A tu moja rozsada pomidorów, widać różnicę, ale widać też, że idą w górę.
Obrazek

Cukinie i mały eksperymentalny patison
Obrazek

Eksperymentalna kukurydza słodka
Obrazek

Tu reszta moich własnych rozsad, nie miałem już miejsca żeby doniczki ustawiać, więc poświęciłem kawałek trawnika.
Obrazek

Znalazło się miejsce też dla kilka krzaków truskawek
Obrazek

I bób, który miał iść po siatce, ale rośnie obok niej, posiałem 3 opakowania bobu, więc chyba będę go w słoiki robił...
Obrazek

Przejawiająca się na zdjęciach papryka niestety prawie stoi. Mam nadzieję, że jak będzie cieplej to ruszy, jak na razie słodka węgierska tylko powiększa liście, reszta przyrostu ma jakiś centymetr na dwa tygodnie.

To tyle, teraz będę miał wiecej czasu. Ogólnie pomidorów zostało 50-60 krzaków, ogórków około 50, nie liczyłem nawet.
Co najbardziej mnie zdziwiło to pietruszka. W zeszłym roku posadzona za ogrodzeniem, tak dla eksperymentu. W tym roku sięga mi już do pasa, a mały nie jestem, kiepska ziemia, po wyciętym sadzie czereśniowym, z pojedynczymi sosnami i taki mutant powstał, że pierwszy raz coś takiego widzę.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa w doniczkach - sezon 2

Post »

Bób nie jest rośliną pnącą, więc nie może się piąć po siatce. Twoja pietruszka nie jest mutantem tylko wypuszcza pęd kwiatostanowy.
Awatar użytkownika
RingoJelcz
200p
200p
Posty: 343
Od: 1 mar 2012, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lesznowola

Re: Warzywa w doniczkach - sezon 2

Post »

Wiem, wiem, jak sadziłem to jakoś mi się skojarzyło dziwnie.
Co do pietruszki to masz rację, że wypuszcza coś tam, ale w żadnym ogródku czegoś takiego nie widziałem, żeby urosła o tej porze do takich rozmiarów. Rośnie dziko, w ogródku też specjalnie o nią nie dbasz i takich rozmiarów nie osiąga.
Awatar użytkownika
RingoJelcz
200p
200p
Posty: 343
Od: 1 mar 2012, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lesznowola

Re: Warzywa w doniczkach - sezon 2

Post »

Minęły kolejne dwa tygodnie, od paru dni leje, warzywa rosną, zresztą widać poniżej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

papryka, która ma chyba za ciasno
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

kilka w gruncie
Obrazek

koraliki
Obrazek
Obrazek

i to tyle na dziś...
vanyavala
500p
500p
Posty: 739
Od: 24 cze 2013, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: szamotuły

Re: Warzywa w doniczkach - sezon 2

Post »

Całkiem ładnie to wygląda aczkolwiek intryguje mnie pytanie jak ty to wszystko podlewasz?? Nie tak dawno przecież były upały po 30 stopni, ziemia w doniczkach musiała wysychać w kilka godzin a gdy już do tego dojedzie to podczas podlewanie woda "przelatuje" przez donice i niewiele zostaje dla rośliny. Jak często podlewasz swoje rośliny? Masz jakieś problemy z więdnięciem roślin w upalne dni?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”