Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Belfedor
200p
200p
Posty: 409
Od: 10 maja 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.5

Post »

Wcale nie ;) Inne odmiany "owocują" bardzo obficie, nawet lepiej niż w tamtym roku :) .
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13647
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.5

Post »

U mnie też plony są dobre ale musiałem się napracować więcej gdyż przez ten rok panowała u mnie susza. W tym roku w okresie letnim tzn w czasie uprawy dyń padało u mnie może z 6razy a upały trwały długo także dynie trzeba było podlewać. Dlatego mówię tu o gorszym roku choć sam mam ładne dynie to innym poszło w tym roku gorzej i widać to nawet na różnych forach bo olbrzymów nie widać
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13647
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.5

Post »

Przeczytałem w innym wątku o Twoim systemie nawadniającym :D także nie miałeś takich problemów jak ja i pewnie wiele innych osób ;:oj
Awatar użytkownika
DorkaS-66
500p
500p
Posty: 630
Od: 27 maja 2011, o 08:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARMIA

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.5

Post »

Aria, Patasko - dziękuję za uspokojenie, że nie jest to choroba. Co do dyni turbanowej, to nie posiadam takiej, moje siedlisko jest na uboczu, sąsiedzi nie uprawiają dyń... czyli jakaś wyjątkowo pracowita pszczoła - latawica musiała odwiedzić moje dynie. W tym roku zauważyłam, że jeden z patisonów zielonych zmutował z okrągłą cukinią, a teraz jeszcze zmutowana dynia...

Obrazek
DorkaS.

"Barbam video, sed philosophum non video."
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13647
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.5

Post »

Mam pytanie na jednej mojej dyni w zasadzie ogonku zauważyłem takie jakby zbutwienie tzn ogonek wygląda jakby go korniki jadły (jest taki suchy i się łuszczy) czy to normalny efekt dojrzewania dyni czy może ogonek zaatakował jakiś grzyb czy pasożyt? Pierwszy raz się z takim czymś spotkałem proszę o szybką i konkretną odpowiedź osoby znającej ten temat. Dziękuje i pozdrawiam Błażej
Awatar użytkownika
Siekier
200p
200p
Posty: 340
Od: 15 lip 2012, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz (Fordon)

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.5

Post »

Możesz wstawić fotkę?
Pozdrawiam-Wojtek
Działeczka Siekiera
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13647
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.5

Post »

No właśnie nie mogę. Komputer mi padł może spróbuje od kumpla jak wróci z pracy ale nie obiecuje. A masz jakieś pomysły może to normalne dojrzewanie ale z powodu deszczu tak się kruszy.
Awatar użytkownika
Siekier
200p
200p
Posty: 340
Od: 15 lip 2012, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz (Fordon)

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.5

Post »

Wszystko zależy od tego jak to wygląda. Jeżeli tylko się obkurcza i usycha to znaczy że to już końcówka dojrzewania. Jedna z twoich dyń na zdjęciach wygląda jakby już dojrzała.
Jeżeli natomiast mówisz że wygląda jakby korniki się zalęgły tzn. są jakieś dziurki? Jeśli tak to raczej pasożyt.
Pozdrawiam-Wojtek
Działeczka Siekiera
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13647
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.5

Post »

Wreszcie jakieś konkretne pytanie. A więc tak to wygląda jakby zaschła z wierzchu a w środku jeszcze nie i gdy popadało to wygląda jakby się rozszczepiało gdy drapałem paznokciem. A zdjęcie jest niewyraźne. Dzisiaj jak byłem to stwierdziłem że to chyba jakiś grzyb gdyż zauważyłem to także w dwóch miejscach po urwanych liściach blisko tego ogonka.
Awatar użytkownika
evach
50p
50p
Posty: 85
Od: 3 wrz 2013, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice/Syski

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.5

Post »

Witam wszystkich :)
przejrzałam wątki (nie czytałam wszystkiego bo by mi to rok zajęło chyba ;) ) ale pooglądałam wasze dyńki i są naprawdę imponujące :)

sama bardzo lubię dynie w tym roku wygospodarowałam troszkę przestrzeni przed domem i tata zakupił mi kilka sadzonek niestety do gruntu mogłam wsadzić dopiero z końcem czerwca ;:131 ale nie o to chodzi, mam pytanie związane z odmianami moich dyń :)
zupełnie się nie znam na odmianach a jestem bardzo ciekawa co takiego rośnie mi w "ogródku".

pomarańczowa dynia jest sporawa
zielone i żółta ( nie wiem czy ta żółta to po prostu mała niewybarwiona pomarańczowa :roll: ) mają myślę około 50 cm w obwodzie


Obrazek

Obrazek

Obrazek

drodzy dyniomaniacy pomóżcie ;:180

serdecznie pozdrawiam Ewa :)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13647
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.5

Post »

1Dynia olbrzymia Bambino 2Tonda padana?? 3Ambar NIECH SIĘ JESZCZE WYPOWIE KTOŚ BARDZIEJ DOŚWIADCZONY. pozdrawiam Błażej
Awatar użytkownika
evach
50p
50p
Posty: 85
Od: 3 wrz 2013, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice/Syski

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.5

Post »

Serdeczne dzięki :D
Co do 1 i 3 to jak poszperalam w necie to by się zgadzalo , tonda mala jakas taka, jak na moje oko póki co za mało cech dojrzałej dyni posiada. :lol:
mój tablet płata mi figle -> przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13647
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.5

Post »

Dlatego dałem znaki zapytania przy tej drugiej bo pewien nie jestem a też doświadczenia takiego nie mam żeby młode dynie odrazu po odmianach nazywać. Też trzeba czekać na kogoś obeznanego co do ambar i bambino to mogę powiedzieć że jestem PRAWIE pewien :D
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”