Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

Piękne roślinki, ciekawa jestem jak z plonowaniem będzie :wink: Oby w czasie kwitnienia nie było upałów, bo zawiązki mogą odpadać. Obserwuj i albo potwierdzisz, albo obalisz naszą teorię braku owoców.
Pozdrawiam
Ponury Ogrodnik
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 5 lis 2013, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

Masz absolutną rację,moja magiczna prezentacja z przedmiotu warzywnictwo szklarniowe mówi że powyżej 34 stopni kwiaty mogą,opadać.Tyle teorii, 1 raz mam bakłażany więc się okaże.Drugą ważną rzeczą o której mówi teoria jest utrzymywanie stałej wilgotności gleby i powietrza- i z tym się zgadzam w 100%. Wystarczy że przesuszysz glebe a już widać zmiany na liściach,wiem z autopsji.
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

O, nie uważałam bakłażanów za takie mimozy. Chyba, że na suszę reagują tylko zrzucaniem zawiązków - to może być. Podlewam je raz na tydzień, a upały są tropikalne. Moje rosną na podwyższonej grządce, na dołkach z obornikiem bydlęcym świeżym. Tylko jeden Black Beauty ma owocek, wielkości kciuka. Po wysadzeniu rozsady obrywałam stopniowo żółknące liście, a teraz są ciemnozielone i jędrne. Stonka trochę mi nabroiła, bo podgryzała pąki kwiatowe, zwłaszcza Turkish Orange. Zbieram chrząszcze dwa razy dziennie, ale mam tylko siedem roślin - mogę się bawić.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

Ja mam 30 i też zbierałem, do czasu jak przegrałem walkę i większość bakłażanów nie miała już ponad połowy powierzchni liści. Wtedy zdecydowałem się na insektycyd. Od tego czasu - czyli prawie dwa tygodnie nie widziałem ani jednej stonki. Chemia okazała się skuteczna do bólu. Bakłażany natraciły liści, ale system korzeniowy chyba jest silny bo już gonią puszczając nowe pędy z podłoża. Może coś z tego będzie pokazały się kwiaty, ale chyba ostatnie dni były zbyt upalne na wiązanie owoców.
luis90
200p
200p
Posty: 250
Od: 8 maja 2016, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

Na mojej oberzynie wczoraj znalazłam jeden częściowo zwiedniety liść, dzisiaj na innym krzaku stało się to samo z jedym liściem, czym to jest spowodowane?
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Ewa
Ponury Ogrodnik
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 5 lis 2013, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

Sprawdz pod liściem czy nie ma mszyc,ja dziś zauważyłem dopiero że jest ich plaga.Już szykuje czosnek pokrzywe i piołun , odsiecz nadejdzie jutro.
luis90
200p
200p
Posty: 250
Od: 8 maja 2016, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

Właśnie nic nie widać ani na liściach ani pod nimi. Więcej liści nie zwiedlo więc może coś z tych krzaków będzie. U mnie mszyca pojawiła się na ogórkach.
Pozdrawiam, Ewa
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

Podlej obficie, bo to może być susza fizjologiczna z zbyt zasolonego podłoża. Chyba że robak w łodydze liścia siedzi. :roll:
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

Przed weekendem się poddałam i opryskałam ziemniaki i oberżyny przeciw stonce. Mam nadzieję, że na jakiś czas będzie spokój.
Czy z pierwszego owocu Black Beauty można zebrać pełnowartościowe nasiona? Od jakiegoś czasu nie rośnie (ok 17 cm), a przy łodyżce jest dosyć miękki, mam wrażenie, że już nie do konsumpcji. Na innych krzaczkach owoce prawie dogoniły ten pierwszy, więc mogę odpuścić. Pomyślałam, że on ma największą szansę na czystość odmianową, bo teraz już na równi wiążą Black Beauty i Turkish Orange.
Obrazek

Turkish Orange - dzisiaj mocno przerzedziłam krzaczki, więc można wypatrzyć małe owoce. Pączków ma jak szalony :shock: .
Obrazek
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

Piękne owoce. patrzę, podziwiam i lekkie ukłucie zazdrości- dlaczego u mnie wzrost kończy się na kwitnieniu??
W tym roku mają ostatnią szansę :evil:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
aturi
200p
200p
Posty: 469
Od: 8 maja 2014, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

Jaka może być przyczyna,że bakłażan w szklarni nie związuje owoców?
Pozdrawiam Marcin :)
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

aturi pisze:Jaka może być przyczyna,że bakłażan w szklarni nie związuje owoców?
Przy zbyt wysokiej temperaturze nie dochodzi do zapylenia, pyłek się osypuje nie zapylając słupka. Tak samo bywa w przypadku papryki, ja swoej uprawy polewam wodą, to pomaga, ograniczając jednocześnie występowanie przędziorka, który lubi susze. Oczywiście wodą polewam tylko wieczorem aby nie poparzyć lisci
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

W tym roku mam odmianę bakłażana długą i cienką .Nie znam nazwy , bo to z podarowanych nasion .Rosną bez
problemu ,siane póżno .Już od początku lipca zbieram owoce .Rosną pod daszkiem .Jednego zostawię na nasiona,
bo warte uprawy .
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”