Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Bartolo
50p
50p
Posty: 78
Od: 16 kwie 2016, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

U mnie też w tym roku debiut, ale siewki nie wyglądają jakoś szałowo. Myślę, że coś jednak może z tego być.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

A moje bakłażany zaatakowały przędziorki. W domu. Na parapecie. Kupiłam jakiś specyfik na przędziorki ale chyba opryskam dopiero po posadzeniu do gruntu. Czyli może jutro. Wysadzacie już bakłażany?
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

Nie czekaj tylko pryskaj, przędziorki to straszne jędze, mordują liście że katastrofa. Wiem co mówię ;:108 zjadły mi kilka roślin. Ja mam swoje bakłażany w donicach, ale już na tarasie, nie wracają na noc.
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Opryskam jak najszybciej.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

Przędziorki lubią suche powietrze. Można zlikwidować je utrzymując wysoką wilgotność na roślinie. Opryskaj wodą /mgiełką/ włóż do worka foliowego i potrzymaj kilkanaście godzin. Jak worek zaparuje od środka- to wilgotność będzie na tyle duża, że przędziorki nie przeżyją. Można powtarzać co kila dni. Pryskać chemią w domu- dosyć ryzykowne.
Jest na FO wątek o przędziorkach- ale naprawdę mało kto tam zagląda. Dobrze byłoby, jakby moderator nie przenosił tego postu... :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

Miałam posadzić dziś bakłażany z przędziorkami i opryskać, ale nie zdążyłam. Tak, że jutro dopiero, ale szybko bledną, przędziorki wysysają soki życiowe jak wampirki :)
Jak mi się przeniosą na jakąś domową roślinę to spróbuję Aquaforta Twojego sposobu z wodą.
Na działce w zeszłym roku przędziorki zaatakowały mi jednego bakłażana z kilkunastu. Susza była wtedy długo. Ale po deszczach ten krzaczek się jakoś ogarnął :) i owoce jeszcze zdążył mieć. Tak, że woda jak najbardziej :).
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

Wczoraj posadziłem do tunelu połowę bakłażanów. Jutro reszta idzie na pole :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

Posadzone. Wczoraj.

Obrazek
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Ponury Ogrodnik
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 5 lis 2013, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

Witam.
Pochwalę się moimi sukinsynkami bo wyrosły bardzo okazałe i zbierają się powoli do kwitnienia,odmiana Black Beauty.Trochę kiepska jakość ale może jak zaczną plonować to dam więcej.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

Piękne roślinki, ciekawa jestem jak z plonowaniem będzie :wink: Oby w czasie kwitnienia nie było upałów, bo zawiązki mogą odpadać. Obserwuj i albo potwierdzisz, albo obalisz naszą teorię braku owoców.
Pozdrawiam
Ponury Ogrodnik
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 5 lis 2013, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

Masz absolutną rację,moja magiczna prezentacja z przedmiotu warzywnictwo szklarniowe mówi że powyżej 34 stopni kwiaty mogą,opadać.Tyle teorii, 1 raz mam bakłażany więc się okaże.Drugą ważną rzeczą o której mówi teoria jest utrzymywanie stałej wilgotności gleby i powietrza- i z tym się zgadzam w 100%. Wystarczy że przesuszysz glebe a już widać zmiany na liściach,wiem z autopsji.
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

O, nie uważałam bakłażanów za takie mimozy. Chyba, że na suszę reagują tylko zrzucaniem zawiązków - to może być. Podlewam je raz na tydzień, a upały są tropikalne. Moje rosną na podwyższonej grządce, na dołkach z obornikiem bydlęcym świeżym. Tylko jeden Black Beauty ma owocek, wielkości kciuka. Po wysadzeniu rozsady obrywałam stopniowo żółknące liście, a teraz są ciemnozielone i jędrne. Stonka trochę mi nabroiła, bo podgryzała pąki kwiatowe, zwłaszcza Turkish Orange. Zbieram chrząszcze dwa razy dziennie, ale mam tylko siedem roślin - mogę się bawić.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oberżyna - uprawy z rozsady cz2.

Post »

Ja mam 30 i też zbierałem, do czasu jak przegrałem walkę i większość bakłażanów nie miała już ponad połowy powierzchni liści. Wtedy zdecydowałem się na insektycyd. Od tego czasu - czyli prawie dwa tygodnie nie widziałem ani jednej stonki. Chemia okazała się skuteczna do bólu. Bakłażany natraciły liści, ale system korzeniowy chyba jest silny bo już gonią puszczając nowe pędy z podłoża. Może coś z tego będzie pokazały się kwiaty, ale chyba ostatnie dni były zbyt upalne na wiązanie owoców.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”