Siew, a kalendarz księżycowy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Siew, a kalendarz księżycowy

Post »

W moim kalendarzu pełnia jest czwartego lutego,nów dziewiętnastego. W dniu nowiu przypada również perygeum,więc lepiej ten dzień przespać.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11332
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Siew, a kalendarz księżycowy

Post »

Mamy ten sam kalendarz, Działkowca.Ciekawe jak jest w innych ?Np .w poradniku P.Czuksanowa i w "Dniach siewu"?
Jedno jest pewne,czyj by nie był ,to jest to bardziej informator niż kodeks postępowania.Odstępstwa od litery nie powodują katastrofy.I dobrze.;:108
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Siew, a kalendarz księżycowy

Post »

Zawzięłam się.że w tym sezonie wypróbuję skuteczność oddziaływania księżyca na dwóch roślinach:na marchewce i na nagietku. Nie zdradzę jak będę to robić,ale na pewno zdam fotorelację na okoliczność zbiorów. Chcę udowodnić SOBIE, czy potrzebne są ogrodnikowi potwierdzenia naukowe.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11332
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Siew, a kalendarz księżycowy

Post »

Mam niejakie podejrzenie jak to planujesz zrobić.Aby zachować rzetelność podczas badań porównawczych,nasiona powinny być wysiane w tym samym terminie ,tylko w miejscu gdzie kwadry księżyca są odwrócone o 180 st.Takim punktem na Ziemi jest miejsce leżące w takiej samej odległości od równika,tylko na półkuli południowej.Nawet je znalazłem. ;:oj .Trudno będzie. ;:202 Obrazek :;230 ;:306 :tan
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Siew, a kalendarz księżycowy

Post »

A ja dalej nie wiem, siać te kwiatki, czy nie, pełnia jest dziś czy jutro :wink:
Nów w moim kalendarzu przypada osiemnastego lutego, w innym dziewiętnastego, może niech osoby, które mają kłopoty ze snem w czasie pełni,nas o tym dniu informują, to chyba będzie najpewniejszy barometr :;230

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Siew, a kalendarz księżycowy

Post »

;:306 :;230 Ka_Lo, gdzieś naszłam stronkę z strasznie niedorzecznymi wynalazkami,teraz chciałam podać do niej link, ale jak na złość nie mogę tego znależć. Były to wynalazki z gatunku takich co to "psu na budę"...;:131. Kombinuj,kombinuj,dobrze Ci idzie.

Rzepko,mały problem bo różnica tylko jednodniowa.U Ciebie od 1 do 5 lutego, u mnie od 2 do 6. A jeszcze do tego 6 lutego wypada Apogeum więc i tak nic z siania. 8 lutego z kolei Węzeł księżycowy,który zabiera nam 12 godzin działania. Na wysiew kwiatków masz 8 lutego do godz.12 w południe oraz 9 lutego cały dzień.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11332
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Siew, a kalendarz księżycowy

Post »

Tow.Wando,wicie, rozumicie.Taka sąsiedzka ,bezinteresowna pomoc,żebyście się w koszta nie wpakowała ;:185 ;:306 .(Składnia zgodna ze składnią obowiązującą w oficjalnych przemowach, na różnych forach.Kiedyś)
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Siew, a kalendarz księżycowy

Post »

Co Ty mi tu o jakichś kosztach. Ja zmierzam w kierunku coby Księżyc za mnie robotę odwalał. Ja tylko mam w glebę wrzucić nasionka w odpowiednim czasie. Jeszcze tylko z motyczką, też wiedzieć kiedy i koniec. Potem tylko zbierać i jeść,jeść.
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Siew, a kalendarz księżycowy

Post »

Okrąglutki Księżyc zaglada mi w okno. :D Pełnia jutro,więc dzisiejsza noc nieprzespana :roll:

http://www.ogrody-krzekowo.pl/index.php ... dynamiczny
Pozdrawiam serdecznie- Ela
lilbee
200p
200p
Posty: 206
Od: 15 cze 2014, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Siew, a kalendarz księżycowy

Post »

badzia pisze:;:306 :;230 Ka_Lo, gdzieś naszłam stronkę z strasznie niedorzecznymi wynalazkami,teraz chciałam podać do niej link, ale jak na złość nie mogę tego znależć. Były to wynalazki z gatunku takich co to "psu na budę"...;:131. Kombinuj,kombinuj,dobrze Ci idzie.

Rzepko,mały problem bo różnica tylko jednodniowa.U Ciebie od 1 do 5 lutego, u mnie od 2 do 6. A jeszcze do tego 6 lutego wypada Apogeum więc i tak nic z siania. 8 lutego z kolei Węzeł księżycowy,który zabiera nam 12 godzin działania. Na wysiew kwiatków masz 8 lutego do godz.12 w południe oraz 9 lutego cały dzień.
Badzia 9lutego mogę siać i te co idą w owoc i kwiaty i korzenie? bo bym hurtem wszystko wysiała :P co już mozna oczywiście
Pozdrawiam,
Weronika
Moje Słoneczne Uprawy
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Siew, a kalendarz księżycowy

Post »

Nie,nie wszystkie, w tych dniach tylko kwiaty. Owoce masz 13 i 14,a korzeniowe 15 i 16. Przy wysiewie nasion bierzemy pod uwagę tylko odpowiednie dni dla odpowiedniej części rośliny,natomiast dalsza ich uprawa, pielęgnacja wymaga wymaga zwrócenia uwagi na opadanie i wznoszenie. Jeżeli chcemy rzodkiewkę na nasiona to wysiejmy ją w dni owocu,a jeżeli chcemy ją schrupać to w dni korzenia. A może chcemy mieć z niej pyszne listki do sałatek no to koniecznie w dni liścia.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siew, a kalendarz księżycowy

Post »

badzia-Wybacz, ale wiele mi nie pasuje w Twojej interpretacji .Ile lat korzystasz z bio kalendarza?I z jakim skutkiem?Interesuje mnie ten temat i zależy mi na informacjach wypróbowanych i sprawdzonych.Oczywiście wiem ,że nie ma żelaznych reguł.Najogólniej zgadzam się z Vamilą,że cyt.''Ja trzymam się zwykle czasu do pełni - sieję wszystko co ma rosnąć w górę i czasu po pełni - sieję wszystko co ma rosnąć w dół ;)''Pamiętam jak kiedyś żył sędziwy znajomy rolnik to właśnie choćby wszyscy wkoło orali i siali On cierpliwie czekał do pełni (przed pełnią siał zboże;po ziemniaki i buraki.Obecnie dodatkowo mamy możliwość korzystania z różnych opracowań naukowych.Osobiście jestem fanką eko jedzonka i każdy sposób ,który zapobiega stosowaniu chemii jest mi bliski . Pozdrawiam i chętnie tu zajrzę :wit
lilbee
200p
200p
Posty: 206
Od: 15 cze 2014, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Siew, a kalendarz księżycowy

Post »

Ooo mi w tamtym roku poszły rzodkiewki wszystkie w liść, a ja nie wiedziałam że je można zjeść ;:14 tak czy siak w tym roku posieje w dniu korzenia :) Dziękuję. A co oznacza to że księżyc jest wyżej czy niżej? Mam kalendarz działkowca też :) I nie wiem jak rozpoznać kiedy ten ksiezyc jest, może nie ma takiej informacji, w każdym razie od 14 do 26lutego mam nie siać w ogóle, jest poparte to jakaś teorią?

Opadanie i wznoszenie, domyśliłam się że to chodzi o czas przed i po pełni ? :)
Pozdrawiam,
Weronika
Moje Słoneczne Uprawy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”