Siew, a kalendarz księżycowy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dalmore
100p
100p
Posty: 130
Od: 25 mar 2013, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Siew, a kalendarz księżycowy

Post »

Moi rodzice starej daty ludzie sieją też zgodnie z księżycem tzn. korzeniowe jak idzie do nowiu, a jadalne nadziemne to jak idzie księżyc do pełni. Tak samo szczepienie drzew. Zrazy ścina podczas pełni i przechowuje je (mój tato) w mokrym ręczniku, a szczepi w czasie nowiu. Zrazy pobiera od południowej strony. Czy działa? Hmmm szczepia się przyjmują, a ogród latem jak busz.
TessGa
50p
50p
Posty: 87
Od: 27 maja 2007, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wielkich Jezior Mazurskich

Re: Siew, a kalendarz księżycowy

Post »

Kupuję co roku ogrodniczy kalendarz biodynamiczny i z grubsza staram się go stosować. Nie zawsze da się dokładnie zastosować wskazane dni wysiewu ponieważ wiele zależy od pogody. Np pada w czasie wskazanym do wysiewu korzeniowych i nie można wejść na grządki jak się ma glinę. Na następny korzystny okres trzeba czekać około 10 dni. I .... nici ze wskazań. Sieję kiedy pogoda pozwala. :(. Z innymi pracami podobnie.
Pozdrawiam- Teresa
rynio555
50p
50p
Posty: 53
Od: 24 sty 2017, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Siew, a kalendarz księżycowy

Post »

Jeśli kalendarz księżycowy jest ważny, to czym się sugerować sadząc skiełkowane nasiona? Czy brać pod uwagę moment wyłożenia nasion do kiełkowania, czy dopiero wsadzenie kiełków do ziemi? Jakoś pogubiłem się z tymi teoriami o korzystnym i niekorzystnym okresie ;:14
Pozdrawiam,
Ryszard
TessGa
50p
50p
Posty: 87
Od: 27 maja 2007, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wielkich Jezior Mazurskich

Re: Siew, a kalendarz księżycowy

Post »

W moim kalendarzu pisze tak: w III kwadrze zalecane jest siew i sadzenie roślin cebulowych, motylkowych i korzeniowych; podczas nowiu nie zaleca się wysiewania, wysadzania, pikowania i przesadzania roślin. W I kwadrze należy przeprowadzać siew, sadzenie, przesadzanie warzyw liściowych, przygotowanie sadzonek do ukorzenienia itd.
Oczywiście szczegółowych wskazań i przeciwwskazań jest więcej. :)
Ryniu - myślę że to rozwieje Twoje wątpliwości :)
Pozdrawiam- Teresa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”