Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2
Autor Wiadomość
wiesio-36
 Tytuł: Re: Gnojówka z pokrzyw
PostNapisane: 27 paź 2013, o 20:42 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
No tak, niby gnojówka z pokrzyw zawiera dużo azotu, ale dokładnie ile?Np. w 100 l ile jest procentowo tego azotu?W tym roku po raz pierwszy robiłem gnojówkę, efekty zastosowania trudne do określenia, ale osoba która widziała że pryskam tym wynalazkiem warzywa, zastosowała ten wynalazek na ziemniaki bez rozcieńczania , efekt był taki że ziemniaki szlag trafił.Natomiast zrobiłem takie doświadczenie, popryskałem nie rozcieńczoną gnojówką chwasty, efekt-żaden, jak rosły to i rosną, może nawet lepiej.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Xavierka
PostNapisane: 28 paź 2013, o 11:18 
500p
500p

1 szt.
Trochę nie rozumiem Twojego rozgoryczenia gnojówką - ona nie służy do pryskania roślin, ale do podlewania. I to w rozcieńczeniu 1-5, żeby nie popalić roślin!!!

Owszem, można zrobić oprysk gnojówką na niektóre szkodniki, ale wówczas przygotowuje się gnojówkę jednodobową, bądz trzeba ją rozcieńczyć w stosunku 1:10!

Skoro pryskane chwasty lepiej rosły to jest to znak, że azot jest obecny w gnojówce, a to, że nie popalił chwastów, to znaczy, że są to mocne rośliny. Tak dla ciekawości powiem Ci, że ponoć jak podlejesz szklanką piwa fikus to ten będzie rósł dalej, ale jak taką szklanką podlejesz inne rośliny to je zabijesz.

x-p-o
PostNapisane: 28 paź 2013, o 13:45 
ZBANOWANY

---
Ja mam poważne wątpliwości co tak faktycznie dobrze służy roślinom w gnojówce roślinnej i czy to w ogóle można nazwać gnojówką. Istnieje ścisła analogia biochemiczna między sporządzaniem roślinnej gnojówki a np. kiszonki dla zwierząt czy konserwowania ogórków czy kapusty drogą fermentacji. Bez wątpienia w początkowym etapie po nastawieniu takiej gnojówki mamy do czynienia z fermentacją mlekową i trwa ona dotąd, dopóki nie wyczerpie się zapas cukrów i skrobi w materiale roślinnym ewentualnie powstający kwas mlekowy nie osiągnie stężenia ok 2 %.

wiesio-36
PostNapisane: 28 paź 2013, o 22:37 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Wcale nie jestem rozgoryczony, raczej jestem zainteresowany właśnie gnojówką. W tym roku ,pierwszy raz zrobiłem gnojówkę, więc pewnie jakieś błędy w jej przygotowaniu popełniłem. Wydaje mi się że być może użyłem zbyt mało pokrzyw, może dlatego była za słaba.Ilośc jaka mi wyszła to około 250 litrów.Zapach i kolor miała w porządku (taki jak w opisach).

Xavierka
PostNapisane: 29 paź 2013, o 00:10 
500p
500p

1 szt.
wiesio-36

Ja o gruszce, Ty o pietruszce. ;:224

Przeczytaj jeszcze raz to co Ci napisałam wyżej, gnojówka nie służy do pryskania, ale do podlewania roślin!!! I to aby nie zrobić roślinom krzywdę, trzeba ją rozcieńczać.

wiesio-36
PostNapisane: 29 paź 2013, o 14:06 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Tak,tak , wiem że powinno się podlewać, a rocieńczać to obowiązkowo. Robiłem tak że brałem 1L EM-ów+1L gnojówki +8 L wody.Koncówkę opryskiwacza dodatkowo specjalnie tak rozciąłem by pryskał naprawdę "grubym" strumieniem. Pryskałem lub raczej podlewałem bardzo precyzyjnie, oczywiście nie tylko ziemię wokół roślin ale i same rośliny.Może oczekiwałem zbyt dużo, może zbyt mała ilość zabiegów, trudno powiedzieć. Zastanawiam się również na tym, czy nie dodać do fermentującej gnojówki EM-ów.

Dorota LM
PostNapisane: 1 lis 2013, o 18:38 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Gdzie mozna przeczytac przepis na ta gnojowke z pokrzyw ? I co to sa te EM ? ;:218

krystynac50
PostNapisane: 2 lis 2013, o 15:10 
200p
200p

---
gnojówka na pomidory i inne warzywa http://www.roslin-menazeria.net/2884,29 ... rzywy.html[quote="Dorota LM"]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 22 ]  Idź do strony nr...        1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Exabot [Bot], Grzesiek07 i 36 gości