Szczypiorek - wszystko o uprawie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Rumianka
500p
500p
Posty: 510
Od: 31 paź 2011, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: szczypiorek - jak najlepiej uzyskać go na parapecie

Post »

Elissa, jeżeli chcesz mieć szczypior to nie kupuj tej szalotki. U mnie już miesiąc tkwi w doniczce i nie wypuszcza szczypioru. W zeszłym roku kupiłam w innym sklepie i na 10 sztuk posadzonych w gruncie, wykiełkowała cała jedna i "urodziła" kilka cebul. One chyba są przeznaczone do jedzenia .
Pozdrawiam , Bożenka.
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3749
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: szczypiorek - jak najlepiej uzyskać go na parapecie

Post »

Nie wiem po co sobie komplikować życie. Wystarczy kupić doniczkę szczypiorku i mieć go latami. Ja z jednej doniczki wiosną rozsadziłem chyba ze 20 sztuk na zagonie. Do jesieni tak się rozrósł, że jeszcze zamroziłem na następną zimę.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: szczypiorek - jak najlepiej uzyskać go na parapecie

Post »

1) Nie każdy ma zagon
2) Jak go mroziłeś, w pęczkach czy pokrojony. Jak później zmrożony rozdzielasz ... zapewne bryły się robią (przynajmniej w mojej lodówce). Masz "no frost"
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1672
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: szczypiorek - jak najlepiej uzyskać go na parapecie

Post »

Przede wszystkim musi być suchy, wtedy się nie zbryla.
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3749
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: szczypiorek - jak najlepiej uzyskać go na parapecie

Post »

Dokładnie tak. Umyty, podsuszony, pokrojony i znowu lekko podsuszony. Wtedy w paczki foliowe i mrożenie. Do jajecznicy jest ok.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: szczypiorek - jak najlepiej uzyskać go na parapecie

Post »

Szczypiorek (nie szczypior z cebuli) jest odpowiednio duży do ścinania praktycznie dopiero po kilku latach od posiania. Wtedy można spokojnie przesadzić kępkę do doniczki i mieć przez cały rok do spożycia. Dodam jeszcze, że takiemu szczypiorkowi dobrze robi stanie na dworze, nawet lekkie przymrozki mu nie straszne. Do mieszkania wstawiam dopiero gdy są mrozy, w tym roku jakoś zapomniałam i owszem zmarzł troszkę ale jak tylko temperatura zrobiła się dodatnia zaczął wypuszczać nowe "trawki". Oczywiście sklepowy z doniczek z pewnością się nadaje, chociaż sobie jakoś nie przypominam żebym widziała szczypiorek w doniczkach.
Dorota
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3749
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: szczypiorek - jak najlepiej uzyskać go na parapecie

Post »

Sprzedawany w doniczkach jest chyba sadzony z 2-letnich cebulek.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2973
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: szczypiorek - jak najlepiej uzyskać go na parapecie

Post »

Dorcinda pisze:Szczypiorek (nie szczypior z cebuli) jest odpowiednio duży do ścinania praktycznie dopiero po kilku latach od posiania. ...
Jesienią 2011 r dostałam kępkę szczypiorku z ogródka. Rozsadziłam na grządce po 1 mini-cebulce co ok. 5cm. Wiosną 2012 r. ścinałam szczypior takie małe kupki. Do jesieni połączył mi się w ciągły pas o szerokości kilku cm - nie było widać pojedynczych kupek.
Nie wiem jak byłoby z sianym.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
marylamed
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 5 sie 2011, o 08:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

szczypiorek

Post »

Wczoraj na końcu mojej sporej działki,,ktora jest blisko lasu,przeżyłam wielkie zdziwienie i radość, ponieważ ujrzalam,, pole,, szczypiorku. Wokół są same nieużytki. Czy ktoś moze mi powiedzieć skąd mógł się tam wziąć?? Zaznacze jeszcze, że nigdy nie miałam szczypiorku w moim ogródku. A poza tym chcialam pochwalic tę minioną zimę - zadnych mrozowyh szkód, co na mojej zimnej działce nie zdarzalo się. Wygląda na to ze nawet azalia japonska będzie cała kwitla(mimo corocznego okrywania paczki kwiatowe prawie wszystkie marzly.
maria
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: szczypiorek

Post »

To na pewno szczypiorek? Może to sit skoro nieużytki.
marylamed
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 5 sie 2011, o 08:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: szczypiorek

Post »

Na pewno,juz jedlismy z twarozkiem,pycha! Ale nadal nurtuje mnie ten problem,pozdrawiam.
maria
cecylia
50p
50p
Posty: 90
Od: 27 kwie 2007, o 21:26
Lokalizacja: kraków

Re: szczypiorek

Post »

A ja miałam tak dużo szczypiorku i zanikł, tak mi brakuje, posiałam z torebki teraz do ziemi zobaczę co będzie, bo miałam kupiony na targu i też zginął, miałam swoje siewki też nie ma śladu. Co to się mogło stać.Nigdy nie obcinałam kwiatów szczypioru a dwa lata temu mnie podkusiło i ściełam wszystko i od tego czasu nie mam nic.Co zrobić.
marylamed
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 5 sie 2011, o 08:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: szczypiorek

Post »

selli7 pisze:To na pewno szczypiorek? Może to sit skoro nieużytki.
Już wiem,wyrósł u mnie dzki czosnek,bardzo się cieszę, ponieważ przeczytałam, że jest bardzo zdrowy. Zastanawiam się czy można go mrozic,jest go naprawdę bardzo dużo. Może ktoś wie?
maria
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”