Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Ja w tym sklepie kupowałam, chociaż zaczęłam przez All..gro. Reklamują się, że towar polski a nie chiński ;:oj .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Ja bardzo sobie chwalę agrotkaninę w truskawkach.Oczywiście zdarzało się troszkę chwastów-tuż przy krzaczkach.Pewnie dlatego,że za duże dziurki zrobiłam.Ale to w godzinę można wyrwać na całym(dość sporym ) poletku.
Nie zauważyłam by owoce były poparzone.Aha jedna uwaga-perz jeśli się znajdzie to przerośnie przez nią,lub wylezie dziurką jaką znajdzie :evil:.Najlepier zrobić poletko gdzieś w śroku pola-by perz nie przerastał z 'miedzy'.

Zastanawiam się nad agrotkaniną w malinach.Mam przygotowane poletko.Nie zdążyłam na jesieni posadzić.Poletko jest po truskawkach i wiadomo...perzu i innych chwastów było sporo.Z grubsza się pozbyłam,było też na jesień pryskane randapem.Ale dość późno....

W każdym razie pytanie brzmi-co o tym sądzicie?Miałabym z głowy pielenie.Ma ktoś maliny na agro?
Pokusa posadzenia pomidorów w agro jest ogromna ;:224 .Widząc Rusalki ;:215

Co do mocowania agro,to polecam metodę jaką mi polecił sprzedawca w ogrodniczym---mianowicie pociąć gruby drut w kształt zszywki do papieru (oczywiście takiej dużej) i to wbijać co 1-2 m.Sprawdza się znakomicie i niewiele kosztuje.Szczególnie jeśli ktoś ma męża który ma takie różne druty w garażu :wink:
Awatar użytkownika
NITKA
1000p
1000p
Posty: 1233
Od: 29 sie 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Maraga pisze:Witaj Anitko!

Możesz podać tak w przybliżeniu cenę takiej agrotkaniny?
Tak orientacyjnie.
Pozdrawiam Maria.

Cieszę się,że wróciłaś :D
Witaj Marysiu ;:196
Ceny zleżą od trzech rzeczy : szerokości, grubości tkaniny, czyli tzw. gramatury i cen w danym regionie.
Marysiu, uduś mnie nie pamiętam.., ale coś w przedziale 1,50 - 2,00 zł za metr, szeroka - 2,5 m, gramatura ( g 94 ). Jeśli kupisz taką grubszą, posłuży wiele lat. Ja mam jeszcze swoją pierwszą zakupioną 8 lat temu, już trzeci raz truskawki na niej w ubiegłym roku sadziłam.
Do mocowania w ogrodniczych są specjalne szpilki, ale nie dajcie sie nabrać. Za kilka sztuk w opakowaniu trzeba zapłacić ok. 10 zł. A w marketach budowlanych są kołki do styropianu, które nadają się do mocowania agrotkanin idealnie i kosztują grosze. :wink:
pozdrawiam, Anita
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Anitko!

Dziękuję Ci bardzo.Zapiszę sobie i zacznę się rozglądać.Mam w planie w tym roku przesadzić truskawki w inne miejsce.Potem być może dokupię do pomidorów.
Pozdrawiam Maria.

Mateusz!
Również Tobie dziękuję za namiary.
Awatar użytkownika
Zuzakoniarka
50p
50p
Posty: 59
Od: 6 sie 2013, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Witajcie, mam pytanie odnośnie agrowłókniny i agrotkaniny szczególnie pod folią, tzn w tunelach. Mam foliaczek 3x5m i zastanawiam się czy mogę tam użyć agrotkaniny? Czytałam gdzieś że do szklarni ma być biała. Chodzi mi o chwasty, żeby je powstrzymać bo pracujezawodowo i mam dzieciaki i ciężko mi się wyrobić z pieleniem.
Mam też pytanko o agrotkaninę np pod ogórki w gruncie. Czy najpierw agrotkanina a później siew czy się produkuje sadzonki ogórka i sadzi w dziurki w agrotk. czy robi się po prostu przerwy w rzędach agrotkaniny? A w innych warzywach? Słuchajcie a jak mam już poletko z truskawkami to mogę je przykryć agrotkaninąrobiąc tylko dziurki na truskawki czy lepiej jak od początku tkaninę się kładzie przed sadzeniem? Jak z zastosowaniem takiego ściółkowania w uprawach innych warzyw?
Dzięki za odpowiedź.

Pozdr.
Ola
Ola :wit
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Na poprzedniej stronie masz odpowiedzi na swoje pytania.
Wystarczy uważnie przeczytać.
moderator
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Zuzakoniarka
50p
50p
Posty: 59
Od: 6 sie 2013, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Czytałam uważnie, niestety uznałam, że jednak odpowiedzi nie są wystarczające. Ale cóż jeśli moderator mi tak pisze nie mam żadnych pytań.

;:138
;:333
Ola
Ola :wit
Awatar użytkownika
NITKA
1000p
1000p
Posty: 1233
Od: 29 sie 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Witaj Olu :wit
cokolwiek sadzę, czy ogórki, czy dynie/melony, czy truskawki najpierw rozkładam agrotkaninę oczywiście na przygotowaną wcześniej grządkę. Mocuję ją kołkami - najpierw dziurka np. śrubokrętem i w nią kołek, który dobijam młotkiem albo kamieniem, zależy co mam pod ręką. :wink: Następnie nożem lub nożyczkami rozcinam, robię taki krzyżyk.Wielkość rozcięcia uzależniam od tego co chcę wsadzić, np. na truskawki muszę zrobić większy, na ogórki mniejszy.
Na początku nasiona ogórków normalnie siałam w te rozięcia, radziły sobie bez problemu - od kilku lat robię rozsadę.
Nie bardzo wyobrażam sobie nakładanie agrotkaniny na rosnące już truskawki, żeby nie uszkodzić krzaków i agro była równo rozłożona - orka na ugorze.. :D
To już prędzej w międzyrzędzia takie pasy można pociąć.
Znalazłam jakieś stare zdjęcie z nowo powstałym zagonem truskawek. Świeżo sadzone młodziutkie sadzonki, nie wszystkie się przyjęły, ale potem były dosadzane nowe. Pod agro przekopana trawa z obornikiem ( wcześniej była tam łąka ). Teraz jest tam gąszcz truskawek, które w tym roku będą likwidowane.

Obrazek

p.s. znalazłam jeszcze poletko dyniowe, a za dyniami oczywiście kolejne truskawki. ;:224
- niestety widok mało przyjemny - czerwcowy grad..

Obrazek
pozdrawiam, Anita
Awatar użytkownika
Rusalka
1000p
1000p
Posty: 1655
Od: 10 sty 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Nitka
masz jakiś patent na równanie zie mi..
bo ja kładąc agro pod truskawki to miziałam ziemie, żeby równo było..a i tak z tego wyszło nic!!
znaczy w miare równo jest ale i góry i karpaty.

A..
i jeszcze plus agro jest to że woda zbiera się w alejce, to nam nie zalewa roślin jak na narmalnych grządkach..


Olu
ja bym radziła nie krzyżyki tylko proste nacięcia.
W pomidorach robiłam na początku X a potem zauważyłam że za dużo sświatła dochodzi -czyli chwasty będą rosły
lepiej zrobić dłuższa linie ____ i swobodnie grzebać sobie w ziemi sadząc a potem zakryć moim zdaniem..
Ale to tylko moja sugestia.. sama znajdziesz sobie dogodną metodę :)

ps
Nitka
no dynie nie fajnie wyglądają, było coś z nich?
Coś dziwnie piszę? Tak Ci się zdaje?
To mój T9 i pod jego władzą pozostaję ;-)
Awatar użytkownika
NITKA
1000p
1000p
Posty: 1233
Od: 29 sie 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Ania, nie mam super patentu na wyrównanie ziemi pod agro.
Przy truskawkach był standard, czyli Em przekopał, ja ładnie zagrabiłam, na to płachta. Tu na łące, to kołków nie wbijałam, tylko Em rowki zrobił i brzegi ziemią przysypał. Potem wybrałam sobie rządki, w których chciałam wsadzić truskawki i za nim je zaczęłam wsadzać, to udeptałam międzyrzędzia, czyli porobiłam takie ścieżki, a później na kolana, między nimi ten rządek z potencjalnymi truskawkami i dawaj.. :wink: :D
No równo jak na stole to tam nie jest, nie ma co ściemniać. :D
Próbowałam robić nacięcia w linii, ale nie mogłam się z łopatką w dziurze wymieścić , ja jednak bardziej zamaszysta jestem. ;:306

Dynie odbiły, owoce były, ale b. późno...
pozdrawiam, Anita
pa-ni
100p
100p
Posty: 137
Od: 27 sty 2014, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

poczytałam o agrowłókninie i agrotkaninie , i piszą podobnie .....ale czytając wasze wpisy już wiem co mam wpisać na listę rzeczy niezbędnych do ogródka :D agrotkaninę 94 - żeby była na kilka sezonów
Awatar użytkownika
Zuzakoniarka
50p
50p
Posty: 59
Od: 6 sie 2013, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Znaczy stare truskawki będę dalej pieliła albo wrzucę agro w międzyrzędzia, przemyślę to jeszcze. Może założę nowe poletko z truskawkami. Pod foliak dam białą agrotkaninę żeby odbijała światło pomidorkom.

Pozdrawiam gorąco w ten mroźny dzionek
Ola :wit
Ola :wit
RobertP
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 10 sty 2014, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sędziszów

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

A ja mam takie pytanie co do agrotkaniny na truskawki :oops: czy zanim pojawią się owoce kładziecie na tkaninę jakąś słomę albo siano? żeby owoce nie leżały na czarnej folii? Czy to im nie przeszkadza?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”