Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Polecam agro wszędzie, białą czy czarną, jak kto woli. Roboty mniej o połowę, a może i więcej niż o połowę. Czasu nie da sie przeliczyć na pieniądze, a agrotkanina, czy włóknina takie drogie nie są. Naprawdę warto ;:333
luluś
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 27 lut 2009, o 18:40

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

ekopom pisze:Tak rozpisujecie się o agrowłókninie, że dzisiaj już zakupiłem o gramaturze 50 i szerokości 160cm dwie rolki o długości po 500m. Zapłaciłem za nie 945zł i wystarczy mi na wyścielenie prawie 4 tuneli o długości 30m i szerokości 12m.
Ekopom, nie taniej wyszłaby folia ściółkująca ?
1 km folii o szer. 180 cm koszt. ok 600 zł.
Awatar użytkownika
vibana
200p
200p
Posty: 263
Od: 22 lut 2014, o 17:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Agrowłokninę już sprzątnęłam na zimę. Trzyletnia już się rozlasowała, więc dokupiłam trochę na wymianę.Nie wyobrażam sobie warzywniaka bez czarnej agrowłókniny. Teraz kombinuję, jak ją wykorzystać w ogródku kwiatowym.
Nie wolno w lesie kląć, kapelusz trzeba zdjąć
Pozdrawiam Violetta
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Podzielę się trochę swoimi doświadczeniami. Agro-tkaninę stosuję od 5-6 lat. Najlepsze rezultaty przynosi uprawa ogórków gruntowych i pomidorów sztywno łodygowych karłowych.
Najgorzej wypadła kapusta późna, pod matą zaczęły rozwijać się jakieś robactwo atakujące korzenie i w rezultacie z kapusty nic nie było.

Najlepiej ogólnie wypadły rośliny o dosyć krótkiej wegetacji, tzn przedplony i międzyplony.

Nie polecam uprawy selerów na macie bo gleba się wtedy mocno zasklepia i nie ma jej jak wzruszyć w efekcie czego bulwy są dosyć małe około 10 cm średnicy. Poza tym na tkaninie zimowały sobie zawsze przetrwalniki jakiś grzybów czy czegoś czegoś tam i w rezultacie w następnych latach selery były wcześniej atakowane przez "rdzę"(wiem, że to nie fachowa nazwa ale zapomniałem jaka to choroba).
W tym roku jakoś zapomniałem posadzić na macie ogórki i plon był bardzo niski.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tzw. "rdza selera". Już znalazłem w haśle ogrodniczym ta choroba to septorioza selera, musiałem kupić zainfekowane sadzonki.
Obrazek
Obrazek
Selery sadzone pod koniec kwietnia, ogórki w połowie maja.
Obrazek
przez około 3 tygodnie codziennie zbierałem tyle ogórków co na zdjęciu. Ogórki codziennie podlewane, odmiana śremski.

W ubiegłym roku uprawiałem jeszcze arbuzy na macie i rezultat mizerny. Z uprawy arbuzów na ciętej słomie plon około 3x większy niż na macie.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Fajny pomysł z tą czarną agrowłókniną w warzywniaku :) na pewno jej w tym roku użyję i spraktykuję u siebie :)
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Marconi_exe
Moim zdaniem seler miał małe bulwy bo nie obrywałeś liści.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Selery uprawiam z 10 lat i nigdy nie obrywałem liści, małe bulwy miałem tylko na zainfekowanych septoriozą, selerach. Normalnie w gruncie bez maty nigdy nie miałem problemu i dlatego już nie uprawiam na czarnej macie. Selery uprawiam zawsze w 1 roku na oborniku i mam bulwy wielkości sklepowych. Szkoda tylko, że nie mam jak tego udokumentować zdjęciami bo nie zawsze wszystko fotografuje. :wink:

Ale przeczytałem wątek o selerach i jest tam kilka ciekawych uwag. Np. przycinanie korzeni naokoło itp., które w tym sezonie sprawdzę. Po tych zabiegach selery rosną ponoć większe.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Dylek
100p
100p
Posty: 121
Od: 4 mar 2017, o 03:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Czarna agrotkanina

Post »

Ludwiku,

Jak to jest ze agrotkaniną czy włókniną nie wiem czego dokładnie używasz. Chodzi mi głównie o kolor wiadomo, gdy jest zimniej czarny kolor trzyma ciepło. Ale co w przypadku lata? Ziemia nie jest zbyt gorąca? Sam zamierzam wyłożyć tunel. Jednak jest to amatorska uprawa nastawiam się na zbiór letni. I zastanawiam się czy lepiej iść w czarną czy biała.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa pomidorów na zbiór jesienny

Post »

Najbardziej mi chodzi, aby nie rosły chwasty. Też dużym plusem, że ziemia nie paruje i jest mniej wilgotne powietrze w tunelu. A temperatura, to ile słońce da ciepła, to wchłonie ziemia i jeśli dosyć wcześnie posadzi pomidory, to liście zasłonią do niej dostęp. Tak samo można domniemywać, że czarna agrowłóknina chłodzi w dzień, bo nie odbija promieni ciepła z powrotem do pomieszczenia, a dobre wietrzenie jest wystarczające, żeby nie przegrzać roślin.
Obrazek
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Co podczas suszy z agrotkaniną? Czy może uszkodzić korzenie podczas upałów? Czy wręcz je chroni?

Odpowie ktoś wreszcie???? Proszę.
Awatar użytkownika
Sylwiaaaa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 3 sty 2019, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław/okolice

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Pewnie się przegrzeją... Zależy jakie upały będą w tym roku
Ja w tym sezonie będę używać czarnej agrotkaniny pierwszy raz pod uprawę papryk i pomidorów - porównam sama jakie to przyniosło zmiany w uprawie, już tak mam, że wolę się sama przekonać :)
Awatar użytkownika
Karolka023
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 22 kwie 2016, o 08:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

U mnie leży już kilka sezonów w tunelu foliowym, na zewnątrz jest pod truskawkami, paprykami i cukiniami i nawet w największe upały żadna krzywda się warzywkom nie działa :wink:
"Zamiłowanie do ogrodnictwa jest jak nasiono:
raz wysiane nigdy nie przestanie rosnąć."
G. Jekyll
Awatar użytkownika
Sylwiaaaa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 3 sty 2019, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław/okolice

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

O to pocieszające :) agro i kołki zakupione
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”