Multipalety - jakie używacie.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Multipalety - jakie używacie.

Post »

Magdallena pisze:OK. Przetestowałam multipalety i ...nigdy więcej :evil: W tych najmniejszych ziemia wysycha nie wiadomo kiedy. Trzeba codziennie podlewać, co w przypadku takiej lobelii jest mocno problematyczne.
Czy one nie mają dziurek od spodu i nie stoją tak jak doniczka w podstawce w której stale jest woda i pobierają jej ile potrzebują. To w wiekszości przypadków rozwiązuje problem częstego podlewania.
Wyobraż sobe obsługę zamniast 1 multiplaety z 40 oczkami ... 40 doniczek.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Multipalety - jakie używacie.

Post »

forumowicz pisze:Koniecznie trzeba dokupić :D

Albo pisać jaśniej.

Od dziś, jeśli z kimś będę tu dyskutował,to pierwsze pytanie będzie : " czy masz działkę ". No bo jak ktoś nie ma działki, to po licha zabiera głos na temat multipalet. Nie pasują mu, to po prostu nie kupuje.
Ja nie wiem dlaczego tak mocno ambicjonalnie niektórzy podchodzą do dawanych tutaj rad. Tej wiedzy którą tutaj nioektórzy przekazują inni nabywali latami. A tu czasami macie to wyłożone na tacy. I to częst w lekko humorystyczny sposób podany (ja osobiście to lubię). Nie wszystkie rady stosuję, niektóre odrzucam bo nie pasują do mojego rysu psychologicznego :)

Ja osobiście jestem wdzięczny osobom pokroju forumowicz, LightAtDawn i wielu innym że poświęcili swój czas i podzielili się z nami swoimi przetestowanymi/sprawdzonymi sposobami.

Ja mi cos nie wychodzi to szukam odpowiedzi dlaczego i często okazuje się że zrobiłem coś nie tak, chciałem przedobrzyć (np. dajemy więcej herbicydu niz jest w instrukcji "na wszelki wypadek") lub zastosowałem coś dla mnie nieodpowiedzniego. Nie nalezy się zrażać. Trzeba szukać dalej odpowiedzniego dla nas rozwiązania.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Multipalety - jakie używacie.

Post »

Amanita pisze:Widziałam natomiast nie raz jak pokazywali w Roku w Ogrodzie na TVP1, że mydło ogrodnicze dodane do preparatów do opryskiwania roślin tak łatwo z roślin nie zjeżdza, ze względu na swoją konsystencję.
Z tym mydłem "ogrodniczym" to chyba kolejny chwyt marketingowy. Wystarczy zwykłe szare mydło lub kilka kropel płyny do mycia naczyć i efekt podobny. Szkodliwość ??? przy takiej ilości ?

-- 30 mar 2013, o 00:42 --
Samsu pisze:Nie lubie multipaletek . Po pierwsze za szerokie na parapet , przynajmniej mój . Za niskie , trzeba coś podkładać . Za giętkie , chwila nieuwagi i wszystko ląduje na podłodze. Cieżko się przechowuje , za dużo zajmują miejsca w mieszkaniu. Myślę , ze multipalety są dobre dla osób , ktore mają spore ilości sadzonek i używają regałów piętrowych .
Za to lubię kubki 0,25 ml. Wąskie ,i wysokie . Zmieści się ich na parapet sporo , są wysokie i wychodzą poza dolną ramę okna , nie trzeba nic podkładać, rozsada nie wybiega. Jak chce się bliżej przyjrzeć roślince , to biorę jeden kubek w ręke i oglądam . Po zużyciu nie szkoda wyrzucać, są tansze niż multipalety . Jak zaczyna sie okres ciągłego noszenia balkon -mieszkanie , to wkładam do niskiego kartonu lub skrzyneczki rozkładanej i jednym ruchem wynoszę jak multipalety. Podsumowując , rzecz gustu.
Porównywanie multipaletek do kubków 0,25l to jakby porównać 40 rowerów do 1 autobusu. I tym i tym przejedzie 40 osób. Ale oba rozwiazania mają troche inne zadania. Nikt nie stosuje multipalet (chyba że się mylę) o oczku 0,25l
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Multipalety - jakie używacie.

Post »

Oczywiście, że może to być chwyt marketingowy, bo w tym programie zawsze mają lokowanie produktu i pokazują czego używać :) A mydło ogrodnicze ze 12 zł kosztuje za 0,5L, a zwykłe szare mydło znacznie mniej.
Awatar użytkownika
Alembik
500p
500p
Posty: 589
Od: 1 cze 2012, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Multipalety - jakie używacie.

Post »

Ja tym mydłem i tak nie pryskam roślin. zastanawiałem się tylko, czy jego czosnkowość i to ze jest potasowe ma jakiś wpływ i czy rzeczywiście lepiej odkaża pojemniki, niż zwykły płyn do mycia naczyń.
asia_olk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 3 mar 2017, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Multipalety - jakie używacie.

Post »

Hej, co do palet tekturowych - czy w nich też powinny być dziurki na spodzie? Kupiłam dwa różne rodzaje i dziurek brak.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Multipalety - jakie używacie.

Post »

Tekturowe pojemniczki nie mają dziurek w dnie bo one nasiąkają całe wodą i nadmiar jej wykapie na zewnątrz. Osobiście nie polecam żadnych tekturowych pojemniczków, chyba że do rozsady ogórków czy fasoli, i broń Boże nie sadzić z tym opakowaniem.
asia_olk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 3 mar 2017, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Multipalety - jakie używacie.

Post »

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
No właśnie przeczytałam negatywne komentarze już po zakupie. Nie wiem sama czy ryzykować czy kupić plastikowe. Będę siała same kwiatki.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Multipalety - jakie używacie.

Post »

Zależy ile czasu muszą spędzić roślinki w tych pojemnikach, jeśli 1-2 tygodnie, to może się udać, jeśli dłużej to bym nie ryzykowała. Lubię siać do paletek z Lidla, mają przykrywkę i poręczną wielkość.
asia_olk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 3 mar 2017, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Multipalety - jakie używacie.

Post »

Niektóre z nasion powinnam wysiać już teraz, a w docelowe miejsce w połowie maja. Tak przynajmniej radzi producent.
litk
50p
50p
Posty: 54
Od: 23 lut 2015, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Multipalety - jakie używacie.

Post »

Niech ktoś poleci jakieś solidne wielodoniczki/palety do rozsady ale żeby były solidne i sztywne a nie takie byle co niemal jak z papieru że się gną.
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Multipalety - jakie używacie.

Post »

Osobiście, od kilku lat używam multipalety. Przeważnie posiadają około 54,72,96,124 (piszę liczby "na oko", bo w tej chwili nie pamiętam, a do szklarni nie chce mi się już lecieć i liczyć) otworów, w zależności do czego je wykorzystuję. Zaznaczę, że nie posiadam podstawek. Do multipalet wysiewałam warzywka i kwiaty, zarówno pojedynczo jak i grupowo. Te siane grupowo, później rozsadzałam pojedynczo ale niektóre, jak np. lobelia pozostały do momentu aż przesadziłam je w doniczki o średnicy 11 cm. Posiadam podgrzewaną szklarnię i najlepiej sprawdzają się mi multipalety. Wysiewam dużo, większość wysadzam, część oddaje rodzinie, znajomym i sąsiadom. Czasami sprzedaję. Multipalety zakupuję zawsze w BRICO. Są solidne, stabilne i służą mi wiele lat. Oczywiście na wiosnę zawsze myję je w gorącej wodzie, prawie we wrzątku.

Wygląd multipalet poniżej:

Obrazek
Pozdrawiam Ewcia :)
Awatar użytkownika
ogrodnikk
500p
500p
Posty: 574
Od: 25 maja 2012, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Multipalety - jakie używacie.

Post »

Ja raczej całkowicie zrezygnuję w tym roku z multipalet. Kupiłem doniczki p13(13x13x13)-100szt i kuwety-10szt. Łączny koszt z wysyłka 91zł. Kuwety sztywne/grube w porównaniu do multipalet które kupowałem. Zakup głównie pod pomidory, wysieję zbiorowo do doniczki/pojemnika lub kuwety, jak podrosną to przesiadka na p13 i będą miały sporo czasu zanim trafia do tunelu.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”