Pomidory 2 na 1 :)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Kiedy się patrzę na swoją świeżo wsadzoną winorośl i widzę na wysokości 1,5 m nad ziemią naruszone liście i zero ślimaka to się zastanawiam , że jeśli to jest robota ślimaków, to albo musi to być jakiś gatunek sprinterski, albo...latający :D

Słowem, mam wątpliwości, czy wszystkim szkodom są winne ślimaki.
marzusia
100p
100p
Posty: 134
Od: 5 mar 2015, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Pewnie nie wszystkim, ale w tym wypadku ślady śluzu ich zdradziły.
Co do tych 1,5m, to przedwczoraj mi wylazły tak z 80cm po dwóch liliach i podgryzły a w zasadzie wyjadły część łodygi (chyba ze złości, że nie mogły dość do pączków). Ślady śluzu oczywiście były. Chociaż może się mylę i to zbieg okoliczności.
No ale nie tylko ja mam ten problem. W tym roku chyba jest plaga slimorów, przynajmniej u nas. W przyszłym roku skuszę się może na Nemaslug.
Pozdrawiam :) Marzena

"Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest...."
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Oprócz tych zwykłych bezdomnych ślimorów są jeszcze takie śliczne z żółto czarną skorupką. Te zajęły się wyższym piętrem. Widziałam na własne oczy, że na skwerku W Rzeszowie przed filharmonią trawa była niziutko skoszona , a one kończyły jeść plakaty na słupie tak na wys 1,5 m. U mnie one właśnie robią największe spustoszenie. Oblazły maliny i młode listki znikają. Granulki im nie straszne bo siedzą wysoko.
marzusia
100p
100p
Posty: 134
Od: 5 mar 2015, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Mieszałam dziś pierwszy raz MW i reakcja z kredą trwała kilkadziesiąt sekund. Kredę mam dobrą, przy OW burzyło się.długo. Czy to może być za słaby kwas?
I jeszcze jedno , czy octan do MW dodać przed samym opryskiem?
Pozdrawiam :) Marzena

"Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest...."
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

W wyniku fermentacji mlekowej dzikimi bakteriami może powstać maksimum 2 % kwasu mlekowego, dlatego to burzenie przy MW jest słabsze.

Nie ma znaczenie w którym momencie dodasz octan wapnia.
marzusia
100p
100p
Posty: 134
Od: 5 mar 2015, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Powiedzcie, kiedy obrywacie liście? Co post to inna rada. Pierwszy raz wolałabym s ie jednak trzymać jakiś zasad.
Chore rozumiem, pod pierwszym gronem wiem, ogólnie max 3 jednorazowo i min. 12-16 liści na krzaku. Ale jak oberwę te ponizej pierwszego grona to jak postępować z następnymi? Czekać na następne grono i jak urośnie to oberwać liscie pod nim? I tak dalej?

I jeszcze jedno. Zwijają mi się liście wszystkie do góry a wierzchołki są extremalnie zwinięte. Nawżone jesienią obornikiem plus teraz gnojówka z pokrzyw. Może mam za dużo azotu i nie pobierają czegoś z ziemi? Czym ewent. opryskać? Zdjęć nie dam rady teraz wrzucić, nie mam mżliwości.
Pozdrawiam :) Marzena

"Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest...."
Awatar użytkownika
qwerqaz
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 kwie 2015, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: St-ce

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Witam
Odświeżam temat.
Wybrałem listę pomidorów które mam zamiar dzisiaj wysiać. Nie jestem pewien kilku odmian czy nie są zbyt bujne na 2 na 1. :?
Nadające się: Ananas Noir, Aussie, K/37, K/127 Rudy, Malachitowa Szkatułka, Red Pear;
Odmiany których nie jestem pewien i proszę o podpowiedź: Wiśniowo-czekoladowy K-20, Mazarini, Corazon, Brandywine Apricot
Nienadający się: Mizuba NN
Pozdrawiam
Bartosz
Aimee
200p
200p
Posty: 341
Od: 22 sty 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Krzak K 20 u mnie nigdy nie był szczególnie wielki. Mazarini też. Apricot normalny,spory krzak. Aussie jest ogromny. Osobiście bym się zawahała nad sadzeniem 2 w 1 Aussie właśnie.Chyba,że obok drugiego Aussie 8-) . Resztę bym sadziła bez wahania.
Pomorze...klimat łagodniejszy :-).
Awatar użytkownika
qwerqaz
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 kwie 2015, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: St-ce

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Szkoda trochę Aussie, najwyżej posadzę go 1 na 1 :)
PS. Sadzę do tunelu, ale to nic w tym przypadku nie zmienia.
Pozdrawiam
Bartosz
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Ktoś jeszcze będzie sadził 2/1? W tym roku i ja się chyba skuszę. Sądząc te sama odmianę 2/1 . Jak Wasz doświadczenia z poprzedniego sezonu?
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Paula

Moje zeszłoroczne doświadczenie z tą metodą było bardzo zadowalające .
W tym roku też tak posadzę pomidory .
Metoda ta sprawdza się w naszym warmińskim klimacie bardzo dobrze .
Spróbuj koniecznie , przynajmniej kilka krzaczków tak posadzić i się sama przekonasz .
Obiecane karczochy rosną i mają się dobrze . :D
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Besiu, milo z ktoś w naszych warunkach to ssprawdził :) myślęod 2 tygodni ze mam mały warzywniak , tzn za mały na moje potrzeby :) i dziś pomyślałam o tej metodzie. No i chyba się skuszę. Posadze po jednej odmianie przy paliku bo boje się pokrzyzowania odmian. A w tym roku większości mam po dwie sztuki :)
Jutro się do Ciebie wieczorem odezwę :)
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Ja tak sadziłam w zeszłym roku i w tym też mam zamiar. ;:108 To duża oszczędność miejsca, szczególnie jeśli ma się sporo różnych odmian do wypróbowania. W zeszłym roku miałam ze sobą posadzone w parze różne odmiany i nie było to problemem. Wszystkie krzaki prowadzone na jeden pęd ....przynajmniej tak się starałam, ale niektórym udało się mnie przechytrzyć i wypuścić ukradkiem wilka. ;:113
Nie znając dokładnie wszystkich odmian trafiały się też pary wielkiego z małym, ale to nie był problem. Mały kończył wcześniej wzrost, duży rósł dalej. :wink:
Jedyna rzecz, na którą zwracałam uwagę, to np. sadzenie razem ze sobą czarnych pomidorów ze względu na ich inne wymagania w dokarmianiu.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”