Pomidory 2 na 1 :)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
mroovka
100p
100p
Posty: 107
Od: 10 kwie 2014, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

A czy ktoś praktykował, albo po prostu potrafi ocenić, czy Barandywine (Red, Black,Yellow) i VP1 Pink King nadają się do 2 na 1 w tunelu?
Ola
zielonaplaneta
200p
200p
Posty: 389
Od: 7 gru 2014, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Ja zrobiłem 70-80-70 i różnicy gołym okiem nie dostrzegam :wit

Piszę w całkiem innej sprawie ale dotyczącej uprawy 2na1

Zasłyszałem od znajomka,że pomidory wysadza się najlepiej nie pionowo tylko położyć korzeniem od południowej strony palika i rzędy ustawić północ południe bo korzenie będą miały ciepło. Jak się sprawa ma dla systemu 2na1?
Awatar użytkownika
qwerqaz
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 kwie 2015, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: St-ce

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Witam Wszystkich Forumowiczów
Jestem początkującym pomidorowym maniakiem. Zakupiłem tunel 3.5 x 2 metry w którym chcę sadzić pomidory. Myślałem o sposobie uprawy 2 na 1 w celu wykorzystania miejsca na maxa. Pomidory wychowałem od ziarenka i myślę za tydzień będę przesadzał po folię. Moje pomidorki to:wysoki wczesny Harzfeuer F1, Sweetbaby, gruntowy typ Bawole Serce, gruntowy Malinowy Olbrzym, Marisa oraz Koralik jako dodatek na wiszący planter/donice nad warzywniakiem. Ziemia ma odczyn 5.5 do 6 pH czyli kwaśna.
Myślałem o takim wykorzystaniu miejsca w tunelu:
Obrazek
Czy ktoś z Forumowiczów mógłby mi podpowiedzieć które odmiany moich małych zuchów nadają się na tą metodę i czy nie przekombinowałem z rozplanowaniem miejsca w tunelu?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :wit
Pozdrawiam
Bartosz
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Zainspirowana tym wątkiem właśnie wymyśliłam jak upchnąć 32 pomidory w namiocie 2,2x4m.
Obrazek
Zazwyczaj miałam 25+, pod każdą ścianą 2 rzędy przesunięte względem siebie i 3-4 na środku pod oknem.
Ciekawa jestem jak to się sprawdzi w praktyce, już widzę plus - z nawożeniem rzędowym będzie łatwiej niż przy poprzednim układzie.
Dorota
Awatar użytkownika
gosiakmala
500p
500p
Posty: 687
Od: 9 sty 2011, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dziki "wschut"

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

forumowicz cudotwórca ;)

Ja też w tym roku robię 2/1 :), w sumie będzie więcej pomidorków o 8 krzaków :)

Dorcina a jaki odstęp masz od ściany folii?
Moja Milowa
Pozdrawiam Gosia
Małżeństwo jest to związek, w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż ;)
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Jeszcze nie mam tego odstępu - na razie to tylko plany, na rysunku mam 30 cm, nie wiem jak to wyjdzie przy palikach, bo w poprzednich latach sadziłam też tak blisko, ale pomidory prowadziłam po sznurkach, więc była większa możliwość manewru.
Dorota
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Moje pomidorki są już na miejscu i zdecydowałam się posadzić oczywiście na sposób 2w1. Z lewej strony wyszły mi trzy rzędy, z których ten przy ścieżce (zdjęcie 1) początkowo miał być przeznaczony na paprykę, ale rozsady miałam tak dużo, że zdecydowałam się na obsadzenie go również pomidorami, a paprykę dałam do donic. Odstęp między rzędami 65 cm, ale jak to wszystko podrośnie, może być problem z dostępem. Na szczęście ten dodatkowy rząd do połowy obsadziłam niskimi pomidorami pojedynczo, a od połowy są średnio wysokie i te posadziłam podwójnie. Odstęp od folii do pomidorów to 50 cm. Rozsada trochę zabiedzona, bo długo męczyła się w donicach, ale teraz już dobrzeje w oczach. Wymiary tunelu 6/4m. Tunel jest dogrzewany nocami termowentylatorem, dlatego dodatkowo został docieplony folią bąblową i ma dodatkowy, podwieszany sufit. Przed powstaniem tunelu, czyli jakieś trzy tygodnie temu zastosowałam nawożenie rzędowe.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10181
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Profesjonalizm u amatora robi wrażenie , amatorszczyzna u profesjonalisty- żenadę.

Bardzo mi się podoba Twoja uprawa- Elu ;:138
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Pochwała od samego mistrza to dla mnie prawdziwy zaszczyt. Dziękuję forumowicz ;:180 - to moje pierwsze pomidory, nie licząc kilku sztuk koktajlowych co roku w gruncie. Wzięłam sobie do serca wszystkie Twoje rady. Pozdrawiam Ela.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10181
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Udanych plonów Ci życzę. ;:215
Awatar użytkownika
ANalfabeta
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 lip 2011, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mokobody/Siedlce

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Ela - jak w laboratorium !
Zazdroszczę !
Stare chińskie przysłowie mówi: ?Jeśli nie masz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie.
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Ela151 piękny może służyć jako wzorzec dla nas.Ja nie okrywam podłoża ,ponieważ jako przedplon mam rzodkiewkę i sałatę.No i później sporo plewienia. ;:215 ;:215
Joneska
100p
100p
Posty: 126
Od: 22 cze 2014, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Jak ładnie i porządnie.No wzorzec.Nic dodać nic ująć.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”