Pomidory 2 na 1 :)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

ela151 pisze:Mam zamiar wykorzystać w tym roku patent forumowicz czyli 2 pomidory przy 1 paliku pod folią. Jaki odstęp zachować od ścianki folii tak, aby nie dotykały folii? Myślę, że musi to być jakieś 50 cm, a w jakiej odległości Wy sadzicie?
Przemyślałabym to jeszcze :wink: Taki sposób sadzenia pod folią nie bardzo się chyba sprawdzi. Zbyt duże zagęszczenie, słabsza wentylacja i choroba gotowa.
Kasia
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

W ten sposób prowadzę od 3 lat.W namiocie o wym.6x3 m,wstawiam 56-60 krzaków.Namiot ma dwa otwory drzwiowe.Wietrzenie przynajmniej u mnie jest dobre,gdyż namiot ustawiony jest w strefie lekkiego przeciągu,wprost w wejście.Dwukrotnie w ub.sezonie próbowała atakować szara pleśń,jednak szybko oberwałem kilka liści i następnie do końca stosowałem oprysk opracowany przez forumowicz czyli HT i OW naprzemiennie.Do końca zbioru był spokój. ;:333 ;:333
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

legina pisze:W ten sposób prowadzę od 3 lat.W namiocie o wym.6x3 m,wstawiam 56-60 krzaków.Namiot ma dwa otwory drzwiowe.Wietrzenie przynajmniej u mnie jest dobre,gdyż namiot ustawiony jest w strefie lekkiego przeciągu,wprost w wejście.Dwukrotnie w ub.sezonie próbowała atakować szara pleśń,jednak szybko oberwałem kilka liści i następnie do końca stosowałem oprysk opracowany przez forumowicz czyli HT i OW naprzemiennie.Do końca zbioru był spokój. ;:333 ;:333
Mój namiot będzie miał taki sam wymiar, tylko tyle mam miejsca bo reszta działki jest zacieniona, a jeszcze chcę posadzić trochę pod gołym niebem. Sznurków nie mogę zamocować, bo sufit jest zbyt słaby i nie utrzyma. Może jakieś kołki wysokie powbijam tzn mąż powbija i na nich jakieś mocne druty rozciągnąć i dopiero do nich sznurki- łatwiej później zapylać potrząsając, ale to już inny temat. Czyli 60 krzaków da się wcisnąć ok. To nie jest dużo, ale i nie mało. Też myślałam o podobnej ilości. Odstęp 50 cm od brzegu. Dzięki wszystkim za odpowiedzi ;:180
pomo
50p
50p
Posty: 55
Od: 10 cze 2014, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Czytając te wszystkie posty też zdecydowałem o takim prowadzeniu pomidorów. Kurcze dużo Wam się mieści tych krzaków. Ja sadzę w gruncie o podobnych wymiarach 5x3 ale tyle nie zmieściłem.
Awatar użytkownika
aniag78
200p
200p
Posty: 258
Od: 7 sie 2013, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Austria, dolina Dunaju

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Czy uprawiał ktoś metodą 2 na 1 pomidory w donicach skrzynkach itp?
Mam worki 40l, na jeden krzak trochę zbyt duże (wg mnie), we dwa dadzą radę? Np. Ożarowski, czy Bawole Serce.
Kwiat jest uśmiechem rośliny.
Peter Hille
Niedaleko stoi dom...
Awatar użytkownika
zenmach
200p
200p
Posty: 439
Od: 11 lip 2011, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Górny Sląsk / Przyszowice

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Jak będziesz fertygować to powinny się udać, a same krzaki w miarę wzrostu możesz odchylać na kształt litery V.

Bawole serce jest ogólnie trudny w uprawie , i wymaga osobnego podejścia z nawożeniem i terminem sadzenia jako odmiana generatywna. Wymaga wysadzenia w czesnej fazie by zdążył wytworzyć silny krzak zanim zacznie kwitnac i owocować.
Awatar użytkownika
mroovka
100p
100p
Posty: 107
Od: 10 kwie 2014, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Witajcie po długiej przerwie w kolejnym (dla mnie drugim) sezonie pomidorowym :wit W tym roku w tunelu planuję posadzić: Red Pear (nie koktajlowe), Saint Pierre, Ausie, Russian Rose, Ruby Surprise, Moskvivh, VP1 Pink King, Faworyt, Malinowy Olbrzym, Citrina i Brandywine (Yellow, Red i Black). Chciałabym posadzić część z nich 2 na 1. Doradzicie, które jeszcze oprócz St. Pierre? Oczywiście prowadzone na 1 pęd. Z góry dzięki :)
Ola
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Red Pear możesz spokojnie 2/1 ;:3
Kasia
gregorowicz
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 29 mar 2015, o 10:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

witam

Mam odmiany BEKAS, SŁONKO, PERKOZ, Malinowy olbrzym.
Czy wszystkie mogę sadzić 2 w 1
Z góry dziękuję za pomoc
D3flo
200p
200p
Posty: 350
Od: 2 cze 2013, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.2

Post »

Słonka F1 i Perkoz F1 prowadzone w zeszłym roku na dwa pędy wydały więcej owoców ale były o wiele mniejsze. Trzeba tez uwzględnić więcej miejsca dla takiego krzaka bo robi sie niemały gąszcz A to z kolei utrudnia cyrkulację powietrza. W tym roku odstępuje od tej metody.
Rolnik ciągle żyje w strachu, nad warsztatem nie ma dachu.
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

W ub.roku miałem Malnowy Olbrzym 2w1 w namiocie.Sprawował się dobrze i bez jakichkolwiek problemów. ;:333 ;:333
Awatar użytkownika
mroovka
100p
100p
Posty: 107
Od: 10 kwie 2014, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Fajnie, dzięki za odpowiedzi :) Ktoś jeszcze doradzi?
Ola
gregorowicz
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 29 mar 2015, o 10:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Pomidory a`la forumowicz czyli 2 na 1 :)

Post »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”