Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Verbali
 Tytuł: Wczesny siew sałaty
PostNapisane: 28 sty 2013, o 22:59 
200p
200p

---
Witam czy ktoś praktykuje metodą sadzenia sałaty do wielodoniczek po 1 ziarenku do każdej własnie na przełomie stycznia i lutego tak aby można taką sałatę na początku marca posadzić już do tunelu i aby na połowę kwietnia miała ogromne główki?;) Teraz rosła by na ganku gdzie temperatura gdy na dworze-15 jest tam ok.5 a gdy jest ok.0 to jest +10.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

jode22
 Tytuł: Re: Sadzenie teraz sałaty
PostNapisane: 28 sty 2013, o 23:14 
1000p
1000p

1 szt.
Sałatę też należy po wzejściu nasion, jak ma ze 3, 4 listki, pikować :!: Zobaczysz, że po wzejściu nasion, pod liścieniami będzie 1-2 cm łodyżka i ją trzeba zagłębić w ziemi przy pikowaniu ;:333 . W warunkach domowych, w cieple i przy mniejszej ilości światła tak niestety się wyciąga ;:131 . Jak już popikujesz, to po kilkunastu dniach jak się przyjmą, możesz przenieść na ganek, ale musisz zapewnić im światło ;:3 .

kasia82
 Tytuł: Re: Sadzenie teraz sałaty
PostNapisane: 28 sty 2013, o 23:35 
500p
500p

1 szt.
Verbali napisał(a):
Witam czy ktoś praktykuje metodą sadzenia sałaty do wielodoniczek po 1 ziarenku do każdej własnie na przełomie stycznia i lutego

w ubiegłym roku, w lutym siałam w ten sposób sałatę, masakra ;:219 wszystko poszło na kompost bo nie wiedziałam, że pikowana tak dobrze się przyjmuje. W tym roku posieję tylko do wyższej podstawki, lepiej wygląda w kupie jak pojedyńcza w wielodoniczce :;230 a w marcu popikuję już do szklarni.

edit
a tytuł wątku można zmienić na "wczesny siew sałaty" ;:oj

pomodoro
 Tytuł: Re: Wczesny siew sałaty
PostNapisane: 29 sty 2013, o 09:28 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Polecam przeczytać ten ciekawy artykuł, zwłaszcza nowicjuszom

http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=1331

Ogoonek
PostNapisane: 1 mar 2013, o 00:53 
200p
200p

---
kasia82 napisał(a):
w ubiegłym roku, w lutym siałam w ten sposób sałatę, masakra ;:219 wszystko poszło na kompost bo nie wiedziałam, że pikowana tak dobrze się przyjmuje. W tym roku posieję tylko do wyższej podstawki, lepiej wygląda w kupie jak pojedyńcza w wielodoniczce :;230 a w marcu popikuję już do szklarni.

Posiałam niedawno kilka oczek w wielodoniczce, jakieś 25. Wyciąga się, to prawda. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Posiałam też do pudełeczka. Mam nadzieję, że po pikowanie pięknie się przyjmie :) Uwielbiam sałatę, jestem jak królik AM, AM, AM ;:306

roisyb
PostNapisane: 1 mar 2013, o 22:32 
50p
50p

1 szt.
U mnie często była wysiewana pomiędzy sadzonkami pelargonii właśnie końcem lutego i bardzo ładnie rosła.
Nie wyciągała się bo w lutym jej chyba wystarcza już słońca. Pikowana bezpośrednio do gruntu przyjmowała się ale w gorące wiosny czasami cierpiała i wolniej rosła. Ale i tak metoda godna polecenia.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: hannaa, Iochroma, mizuba, seedkris, solar i 31 gości