Papryka Ramiro

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krzysztof59
200p
200p
Posty: 271
Od: 29 lip 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolica

Re: Papryka Ramiro

Post »

Ramiro u mnie całkiem spora ale wielkością prześcignęła ją california wonder :)
Pozdrawiam - Krzysztof
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka Ramiro

Post »

W najbliższy poniedziałek Ramiro będę wysadzał do gruntu.Jest już praktycznie wyrośnięta jak potrzeba.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Papryka Ramiro

Post »

Moja Ramiro też już wysadzona.
Jak się uda to będzie radocha jakiej dawno nie było. :heja
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka Ramiro

Post »

Po sporych perturbacjach pogodowych moja Ramiro dopiero wczoraj powędrowała do gruntu.Wielkość roślin jest porównywalna do Yolo Wonder.Może wreszcie trafi na odpowiednie warunki do wzrostu w gruncie.Limit chłodów miejmy nadzieję tej wiosny już się wreszcie wyczerpał.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka Ramiro

Post »

Ramiro jak i pozostałe odmiany zaczyna mocno budować krzak,co oznacza że przychodzi na nią moment intensywnego wzrostu.Obecnie jest po wczorajszej kuracji przeciw zielonej mszycy i wcześniejszym oberwaniu pierwszego owocu.Najgorsze jest to że ziemia nie ma praktycznie grama wilgoci i od poniedziałku zacznę ją ratować podlewaniem,a jak zacznę to trzeba będzie to kontynuować,bo na horyzoncie ani widu deszczu. ;:185 Jutro i pojutrze dwa najgorętsze póki co dni,35 i 36 stopni.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
krasy78
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 24 lip 2015, o 10:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 15 km na zachód od Zielona Góra

Re: Papryka Ramiro

Post »

Na początek witam wszystkich i pozdrawiam to mój pierwszy wpis na tym forum ;:7
Papryka ramiro to również moje odkrycie. Dwa lata temu na święta bożego Narodzenia albo Sylwester kupiłem to cudo do sałatki w markecie ale mając dwójkę dzieciaków zaistniała potrzeba wyjaśnienia im jak rośliny rozwijają się z nasion i tak od niechcenia w marcu kilka poszło na parapet później do kubeczków po yogurcie a na koniec do gruntu u dziadków na wsi. Lekki tunel z drutu i do tego folia malarska która już tak około maja była cała w strzępach. Jesienią szok na każdym krzaku po 10-12 owoców gigantów większość 30 cm długości. Przepyszne przetwory ogólnie radość.

W tym roku temat już obeznany więc wysiew już w połowie lutego. Tunel z lepszej foli i znów pełno papryki. Jeszcze się nie wybarwia chociaż niektóre już pomalutku się czerwienią. Dla eksperymentu 40 krzaków pod folia a 20 pod chmurką. Zielona Góra wszak słonecznych dni ma trochę więcej jak reszta Polski zobaczymy. Na razie te w tunelu jak i te bez niczym się nie różnią no może tylko tym że te w tunelu łapią kolor ale wielkość podobna.

Jako że tunel ma 1.30 wysokości do podlewania angażuje córkę :heja
Obrazek
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Papryka Ramiro

Post »

Witaj krasy78 na forum :) Gratuluję pięknej papryki i pomocnika ;:215 Rośnie ogrodniczka jak się patrzy ;:333

Proponuję,abyś w przyszłym roku spróbował też innych odmian- jest mnóstwo pysznych papryk na rynku . Moim zdaniem Ramiro jest doskonała do jedzenia na świeżo,natomiast na przetwory wolę paprykę o grubszych ściankach,np pomidorowa ;:224
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka Ramiro

Post »

Ramiro na dzień dzisiejszy. Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
majalis2013
500p
500p
Posty: 624
Od: 20 mar 2013, o 08:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Papryka Ramiro

Post »

Mój pierwszy zbiór, trzy krzaczki i 60 dkg :D Chrupka, smaczna tylko w tym roku trochę poskręcana więc nadziewać nie będę. Jest jakiś patent żeby rosła prosto :) .
Obrazek

U mnie rośnie na glebie piaszczstej, w tym roku bez obrrnika sama gnojowica z pokrzyw. Wystawa ogrodu południowa zaciszna.
Agata
kurakao
200p
200p
Posty: 286
Od: 13 maja 2015, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Papryka Ramiro

Post »

A czy ramiro nie powinna być czerwona?
Co do skrecania to może krzaki były za niskie i owoce dotykały ziemi i przez to podkrecone.
Awatar użytkownika
majalis2013
500p
500p
Posty: 624
Od: 20 mar 2013, o 08:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Papryka Ramiro

Post »

Nie musi być czerwona, bo wartość konsumcyjną mają od koloru zielonego po czerwony :wink:.
Krzaki są bardzo wysokie, więc dotykanie ziemi nuie jest powodem. W zeszłym roku miałam jeden wysoki krzak i proste ( prawie :wink: proste) papryki Ramiro.
Agata
Awatar użytkownika
Basia21071
50p
50p
Posty: 68
Od: 11 mar 2016, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Papryka Ramiro

Post »

Kiedy Ramiro zaczyna zmieniać kolor na czerwony? To mój pierwszy raz z tą papryką, z nasion wydłubanych z papryki marketowej. Mam kilkanaście krzaków, posadzone specjalnie w różnych miejscach, żeby wybadać, gdzie jej bardziej pasuje. Jedne są ładniejsze, drugie mniej, ale ogólnie sporo tych papryczek i sporo naprawdę ładnych. Ale ten kolor... Jedną zieloną spróbowałam, smaczna, ale jakoś czerwona mnie bardziej przekonuje.
Basia
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Papryka Ramiro

Post »

Ja pierwszą mam już czerwoną, w jednej z donic, kolejna się koloruje. Ale moje krzaki nie są wcale zbyt wysokie. Pierwszy i drugi owoc były pięknie proste, kolejne zaczęły się skręcać jak te ze zdjęć majalis2013
Obrazek
Obrazek
Przyczyna tkwi w niedoborach, widać je również na liściach, ale moje mają do dyspozycji 10l donice, to trochę mało, z trudnością przeprowadza się w tych warunkach zrównoważone nawożenie. Lepiej w donicach zachowuje się odmiana Sweet Bite.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”