Rabarbar

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Ewao4
500p
500p
Posty: 840
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rabarbar

Post »

A czy wiosną do nawożenia może być Azofoska??Czy lepiej ponownie granulowany obornik??
Pozdrawiam Ewa
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Rabarbar

Post »

Jak przykopiesz wcześnie ,to będzie dostępny gdzieś w połowie sezonu.Teoretycznie może być.Ostrożnie z ilością,bo obornikiem też można przenawozić,a wtedy wzrasta zawartość kwasu szczawiowego.
Ewao4
500p
500p
Posty: 840
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rabarbar

Post »

Dziękuję za info :wit
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
rafik5678
500p
500p
Posty: 680
Od: 15 wrz 2012, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rabarbar

Post »

Witam :wit
Mam taką prośbę: Która odmiana jest lepsza i ma czerwone łodygi 'Lider' czy 'Viktoria'? ;:219
Moja przygoda z roślinami Zapraszam.
  • "Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!"-
    Helen Mirren
msk83
500p
500p
Posty: 760
Od: 20 paź 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rabarbar

Post »

Ja mam tylko Rabarbar Lider, ma czerwone łodygi, jest smaczny. W tym roku przesadzam w inne miejsce i mam nadzieję, że nie ucierpi na tym.
Awatar użytkownika
vibana
200p
200p
Posty: 263
Od: 22 lut 2014, o 17:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rabarbar

Post »

Viktoria też ma czerwone łodygi i jest smaczna, ale Lider podobno jest większy
Nie wolno w lesie kląć, kapelusz trzeba zdjąć
Pozdrawiam Violetta
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Rabarbar

Post »

Muszę sprawdzić jakie mam nasiona, bo obowiązkowo będzie w tym roku sianie! Straciłam chyba bezpowrotnie swój jedyny egzemplarz (zadusiły go moje leszczyny :oops: ).
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Rabarbar

Post »

Moje karpy kupione w ubiegłym roku ( podobno z rabarbaru 4 letniego ) dziś zauważyłem że przebiły się przez ziemię i "pąki" wystają naokoło 2cm.
msk83
500p
500p
Posty: 760
Od: 20 paź 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rabarbar

Post »

Moje gnieciuchy :tan

Obrazek


Obrazek

Przesadziłam je w miejsce bardziej osłonięte i w lepszą ziemię, wykopałam z dużą bryłą ziemi, mam nadzieję że nie odchorują za bardzo. Pod korzenie dałam sporo przesianego kompostu :uszy
x-k-ka

Re: Rabarbar

Post »

Kurcze drogie te sadzonki rabarbaru ;:202 , w ogrodniczym 8 zł za małą sadzonkę, w leroyu 10 zł. ;:145 . W sezonie kupię tanio, w tej zakupionej sadzonce nie będzie nawet 1 kg. :twisted: Zobaczymy jeszcze na targu, na razie ani widu i słychu. Kupiłam nasiona odmiana LIDER i wczoraj wysadziłam, będziemy się męczyć.
msk83
500p
500p
Posty: 760
Od: 20 paź 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rabarbar

Post »

Nie ma problemu z wysiewem i sadzonkami :wink: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 2#p4845302
Nie wysiewaj całej paczki, bo później tylko problem i szkoda wywalać, wysiej kilka sztuk więcej, niż Cię interesuje. Ja np. wysiałam kilka szt. więcej i wszystkie wykiełkowały, ale zostawiłam 5 sztuk i tyle posadziłam do gruntu w lipcu. Teraz zostawiam sobie 2 dorodne sztuki 8-) Liście do spożycia nadają się już na drugi rok (jedyny minus). Na kompot wystarczy :D W tym roku to już trzeci sezon u mnie i mam nadzieję, że będzie więcej łodyg ;:215 Moje musiałam niedawno przesadzić, bo rosły w miejscu, gdzie szybko wysychała ziemia (a rabarbar musi mieć cały czas wilgoć), no i w tamto miejsce przeznaczony jest szpaler tuj.
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rabarbar

Post »

Czy teraz mogę rozsadzić kępy rabarbary, które rosną za gęsto?
Nie zdążyłam tego zrobić w jesieni, a z szeroko posadzonych rosłyby dorodniejsze gałązki.
Teresa
msk83
500p
500p
Posty: 760
Od: 20 paź 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rabarbar

Post »

Jasne, teraz jest najlepsza pora.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”