Rabarbar

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rabarbar

Post »

Dostałam wiosną karpy rabarbaru, posadziłam w sporym dołku wypełnionym czarnoziemem. Podlewałam obficie. Piękne liście mu wyrosły, i nadal rosną, tylko ogonki liściowe króciutkie... a wiadomo, że to o nie chodzi. Czy to tak wygląda w pierwszym roku, czy mu czegoś zabrakło?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Rabarbar

Post »

Moze być taka odmiana.
Awatar użytkownika
lucysia
100p
100p
Posty: 186
Od: 5 mar 2007, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa

Re: Rabarbar

Post »

W tym roku wykonałam eksperyment.Pędziłam rabarbar sposobem angielskim pod donicami bez dostępu światła.Rabarbar zebrałam bardzo wcześnie,16.04.Miał długie ogonki i malutkie liście.Kilka wymknęło się bokiem i zrobiłam zdjęcie dla porównania jak wyglądały pędzone i z dostępem światła.Smakowały tak samo.
Obrazek
Dziewczyna z bloku,która nie widzi świata poza wsią.
Awatar użytkownika
SiMoNa
200p
200p
Posty: 319
Od: 6 kwie 2016, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nikolai [PL]

Re: Rabarbar

Post »

Wysiałam nasiona "lider" bezpośrednio do gruntu w kwietniu , wzeszły bez problemu mimo zimnych dni i nocy oraz dosadziłam w maju jeszcze "victoria" , za niedługo ciasno będzie :( ale rosną :)
Obrazek
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rabarbar

Post »

kaLo pisze:Moze być taka odmiana.
Nie jest.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rabarbar

Post »

Żabko, ja wysadziłam wiosną rabarbar z ubiegłorocznego siewu i początkowo liście miały krótkie ogonki. Dopiero teraz zaczął się rozrastać a ogonki co raz dłuższe. Chyba potrzebują czas na starcie. Mój sądzimy na kompoście ale niebawem dostanie gnojowkę.
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4264
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rabarbar

Post »

Żabko, ja też uważam, że krótkie ogonki to sprawa braku pokarmu, sam czarnoziem, cokolwiek to znaczy, może nie mieć dużej ilości składników odżywczych. Rabarbar potrzebuje wysokiego nawożenia, możesz go podkarmić kompostem, obornikiem, pokrzywówką. Sprawdź, czy nie jest wsadzony zbyt głęboko, karpa powinna być wsadzona płytko pod ziemią. Musi się też dobrze zakorzenić, po przesadzeniu dobrze jest go często podlewać.
Nie ma zbyt wielu odmian rabarbaru :D a o krótkoogonkowych nie słyszałam jak żyję ;:oj
Awatar użytkownika
lucysia
100p
100p
Posty: 186
Od: 5 mar 2007, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa

Re: Rabarbar

Post »

No nie wiem jak to jest z tym nawożeniem.Mój nic ne dostaje.Garść nawozu wieloskładnikowego z wiosny jak sypię pod agrest.Rośnie ładnie,dużo liści i ogonków.Z tym że mój jest starą odmianą.Odmładzany bo dużo rozdałam.Po za tym nie dbam szczególnie.Od kilku lat pod cały rząd jagodowych wysypuję trociny,liście,trawę.Co pod ręką.Rabarbar też dostaje.
Dziewczyna z bloku,która nie widzi świata poza wsią.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Rabarbar

Post »

Odmiany to są teraz.,kiedyś nikt o nich nie słyszał.Krótkoogonkowy rósł u sąsiada.Grube,masywne ,intensywnie zielone 2x krótsze niż blaszka liściowa.Taki był.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4264
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rabarbar

Post »

Lucysia, świetne "nic" dostaje twój rabarbar ;:306 nawóz wieloskladnikowy i kompost z trocin, liści i trawy. Oby wszystkie dostawały takie " nic" ;:108
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Rabarbar

Post »

To i ja pochwalę się swoim gigantem, tak wygląda przy normalnych odmianach. :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najdłuższy badyl miał 93 cm i grubość 52 mm, ale te największe okazy poszły do ludzi jako ciekawostki do pokazania. To co zostało to zebrałem ponad 5 kg już po obraniu. Przy takim plonie to pozostałe trzy poszły pod szpadel!
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
lucysia
100p
100p
Posty: 186
Od: 5 mar 2007, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa

Re: Rabarbar

Post »

aria pisze:Lucysia, świetne "nic" dostaje twój rabarbar ;:306 nawóz wieloskladnikowy i kompost z trocin, liści i trawy. Oby wszystkie dostawały takie " nic" ;:108
Oj no wiesz.Mała garstka w kwietniu. :D
Ściółkuję żeby mieć mniej roboty.Po pierwsze nie muszę pielić.Po drugie przerzucać kompostu.Sam się robi pod roślinkami.
Dziewczyna z bloku,która nie widzi świata poza wsią.
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rabarbar

Post »

Tak , od trawy skoszonej i wysypanej wokół rabarbaru dużo mu się przyrosło ,każdy niech tak spróbuje a zobaczy efekty ;:108
Bożena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”