Rabarbar

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SiMoNa
200p
200p
Posty: 319
Od: 6 kwie 2016, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nikolai [PL]

Re: Rabarbar

Post »

lucysia pisze:
aria pisze:Lucysia, świetne "nic" dostaje twój rabarbar ;:306 nawóz wieloskladnikowy i kompost z trocin, liści i trawy. Oby wszystkie dostawały takie " nic" ;:108
Oj no wiesz.Mała garstka w kwietniu. :D
Ściółkuję żeby mieć mniej roboty.Po pierwsze nie muszę pielić.Po drugie przerzucać kompostu.Sam się robi pod roślinkami.
lucysia trzeba spróbować .Wystarczy dać świeżą skoszona trawę i nic więcej? u mnie bidulki więdną za gorące te ;:3 a inne roślinki kwitnące i warzywa teraz potrzebują dużo wody.
Awatar użytkownika
lucysia
100p
100p
Posty: 186
Od: 5 mar 2007, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa

Re: Rabarbar

Post »

Moja trawka trochę przeschnięta.Liście na jesieni też trochę przeschną zanim wysypię pod roślinki.Dziś bylam na agreście i widziałam że trochę listki mu zżółkły.Nic nie podlewany tyle co z nieba,może to dlatego.Zresztą zbiór przeprowadziłam tylko 1 ,w kwietniu.Może listki mu się starzeją.Jak pomidorkom :wink:
Dziewczyna z bloku,która nie widzi świata poza wsią.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rabarbar

Post »

Rabarbar podsypuję wiosną kurzeńcem, lekko go przykopując, potem w trakcie sezonu, wszystkie oberwane liście i pędy kwiatowe wkładam pod krzak. Stanowi to ściółkę, która powoli się rozkłada i zatrzymuje wodę w glebie. No i nie muszę plewić :heja
Awatar użytkownika
SiMoNa
200p
200p
Posty: 319
Od: 6 kwie 2016, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nikolai [PL]

Re: Rabarbar

Post »

Moja 3-miesieczna sadzonka LIDER . Gdybym wiedziała ze tak szybko urosną nie sadziłabym w tym roku czosnku niedz. Teraz będzie im brakowało miejsca. Nie wiem czy mi na wiosnę wzejdzie :|
Obrazek
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Rabarbar

Post »

:wit
O czosnek się nie obawiaj wzejdzie na wiosnę
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rabarbar

Post »

Mnie udało się wytępić ogrom mszyc ale liście wyglądają marnie. Czy teraz można jeszcze go podlać jakąś gnojówką? Mam na myśli taką z moczenia obornika suszonego.
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Rabarbar

Post »

Nawożenie azotem do połowy lipca.Z umiarem oczywiście :wink:
Aleksandra1903
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rabarbar

Post »

Witajcie,
Czy jesteście w stanie podpowiedzieć jak by wyglądało jeśli chciałabym założyć plantację uprawy rabarbaru na ziemi rolniczej o powierzchni 2 ha - jaka ilość sadzonek by była potrzebna. Oraz jeśli bym chciała wyhodować rabarbar z nasionek to jaka powierzchnia ziemi by była potrzebna aby wyhodować potrzebną ilość rabarbaru aby zasadzić na powierzchni 2ha.
Pozdrawiam.
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rabarbar

Post »

Na taką powierzchnię to trzeba kilka tysięcy sadzonek rabarbaru
Bożena
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Rabarbar

Post »

Zanim wetkniesz w ziemię pierwsze nasionko, zorientuj sie czy będziesz miała odbiorców i czy będzie to produkcja opłacalna. Ceny skupu rabarbaru z roku na rok spadają.Masz kasę na dokładanie do plantacji przez pierwsze 2 lata? Lepszym rozwiązaniem jest zakup sadzonek .Na rabarbar z nasion nasion poczekasz min 3 lata i dopiero po tym czasie dowiesz się , czy jest coś wart.
http://www.sadyogrody.pl/warzywa/102/cz ... u,699.html
https://www.igrit.pl/index.php?dzial=209
http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/c ... 5/20116030
Mimo wszystko trzymam kciuki.
Aleksandra1903
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rabarbar

Post »

To na pewno kilka tysięcy ale dokładnie ile? Bo chodzi o to aby odpowiednią ilość nasionek kupić i wyhodować aby wystarczyło na 2 ha ziemi.
Rozmawiałam z 2 osobami które twierdzą że produkcja rabarbaru jest opłacalna. Sprzedać to na pewno się sprzeda, tyle że ceny bywają różne to fakt.
Zakup sadzonek to bardzo drobi interes jeśli chodzi aby zakupić sadzonki na 2 ha. Jedna sadzonka kosztuje w granicach 8 - 14 zł zależy ilu letnia sadzonka. Więc o czym my mówimy. Jeśli np na 2 ha by było potrzeba ok. 20 000 sadzonek to jest prosty rachunek ile by koszt samych sadzonek kosztował, a co tu mówić o innych potrzebnych rzeczach...
Rabarbar z nasionka w tym roku sadziłam tak na uprawę do siebie także mam bardzo duży okaz., także nie sądzę aby trzeba było czekać 3 lata jak twierdzisz, z różnych artykułów na ten temat można się dowiedzieć że pierwsze plony można zebrać już na drugi rok po posadzeniu.
Mam dostęp do jeziora gdzie mogę czerpać wodę także mi się wydaje że jakieś warunki na takową uprawę mam.
Także pytam ponownie jeśli bym chciała wyhodować rabarbar z nasionek to jaka powierzchnia ziemi by była potrzebna aby wyhodować potrzebną ilość rabarbaru aby zasadzić na powierzchni 2 ha.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Rabarbar

Post »

Nie ma sprawy. Podstawowe wiadomości o produkcji rozsady https://www.youtube.com/watch?v=p2iiOugmP64
Ilość roślin na hektar waha się od 5do10 tys, w zależności od odmiany , zasobności gleby i nawożenia. W tym materiale masz nastepne podstawowe wiadomości. https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... 0rabarbaru Piierwsza pozycja [PDF]
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Rabarbar

Post »

:wit
Zastanawiam się czy rzeczywiście będziesz mieć zbyt bo w moich okolicach zero zainteresowania rabarbarem i cena na bazarze 2 zł za kg w pełnym sezonie
Wszystko przez embargo, spore ilości jabłek ludzie dostają z unijnego programu, są wielkie nadwyżki jabłek .
Ja mam 30 wielkich krzaków i zastanawiam się czy nie zlikwidować .
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”