Z czego zrobic worek do pomidorów rosnacych "do góry nogami"

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
TomekD
200p
200p
Posty: 280
Od: 16 lut 2013, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Z czego zrobic worek do pomidorów rosnacych "do góry nogami"

Post »

Dziękuję, większych zmian nie ma, pogoda mało sprzyjająca dla pomidorów więc przez tydzień wiele się nie zmieniło.

Traktuję ten sposób uprawy bardziej jako ciekawostkę, choćby aby zobaczyć jak rośnie pomidor zupełnie na dziko. Może dlatego w zeszłym roku pomiędzy Black Cherry 'góry nogami' a tym o dwa metry obok w gruncie wielkich różnic nie było - tak w wielkości owoców jak i smaku.

Ciekawe jak poradzą sobie ogórki i papryka. Tą ostatnią 'do góry nogami' chwalił się na forum w tym sezonie BobejGS.

Na przyszły sezon też myślę o ogórku 'do góry nogami', dokładnie o antylskim (Cucumis anguria) bo tegoroczna jego uprawa w donicy wygląda dość obiecująco (w przeciwieństwie do gruntu).

Z ciekawości - jak duże masz pojemniki i jakie odmiany posadziłeś ?
pozdrawiam, Tomek
Awatar użytkownika
qwerqaz
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 kwie 2015, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: St-ce

Re: Z czego zrobic worek do pomidorów rosnacych "do góry nogami"

Post »

Mój Koralik walczy w wiszącym pojemniku i wykręcił się do góry. Czy stosujecie może jakieś obciążniki zęby szedł w dół a nie do góry? Czy może poczekać aż owoce same go obciążą i "naprostują"?
Obrazek
Pozdrawiam
Bartosz
Awatar użytkownika
TomekD
200p
200p
Posty: 280
Od: 16 lut 2013, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Z czego zrobic worek do pomidorów rosnacych "do góry nogami"

Post »

Ja niczym nie obciążałem, tak jak piszesz - owoce same rozwiązywały problem w sposób naturalny i łagodny.

Z doświadczenia, warto kontrolować jak długie będą pędy po wyprostowaniu i w razie czego je ogłowić z pewnym zapasem.
Inaczej może się później okazać się że są zbyt długie i trzeba będzie obcinać.
Albo wykopać dołek i spróbować ukorzenić od wierzchołka, w sumie mogłoby to być ciekawe :wink:
pozdrawiam, Tomek
Awatar użytkownika
qwerqaz
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 kwie 2015, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: St-ce

Re: Z czego zrobic worek do pomidorów rosnacych "do góry nogami"

Post »

Czyli nie ma co kombinować :D
Co do ogławiania ze względu na za długie pędy u mnie nie będzie to problemem. Pomidorki wystają za taras(oczywiście chroni je daszek przed opadami) i maja co najmniej 4 metry "miejsca w dół". Jak urosną za bardzo to będę zbierał pomidorki po drabinie z dołu :;230 ;:oj
Pozdrawiam
Bartosz
horvat
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 maja 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Z czego zrobic worek do pomidorów rosnacych "do góry nogami"

Post »

Tomek, co do odmian to nic nie powiem, ponieważ nie zapisałem nazw odmian jakie kupowałem. Rolę pojemnika pełnią, 10 litrowe wiadra budowlane, zwykłe wiszące ample i jedna doniczka około 2 litrowa ;) Na górze posiana maciejka z kilkoma fasolami karłowymi a w jednej z papryką, papryka ostra ale tradycyjnie ;) Donica z ogórkiem również z obu stron, tadycyjnie i jeden do góry "nogami"

PS, jesteś w stanie podesłać mi link do tematu z "odwróconą" papryką ?
Awatar użytkownika
qwerqaz
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 kwie 2015, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: St-ce

Re: Z czego zrobic worek do pomidorów rosnacych "do góry nogami"

Post »

No i u mnie d...
Wiatr rozbujał, zaczep puścił wielkie bum. Worek z aledrogo rozwalony, pomidor połamany...
Miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle.
Temat zamykam do przyszlego roku :evil: :wink:
Pozdrawiam
Bartosz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”