Podłoże do nasion,sadzonek cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Przez kilka lat używałam ziemi Kronen i byłam bardzo zadowolona. W zeszłym roku przywlokłam do ogrodu z tą ziemią mączlika :evil: W tym roku kupiłam KiK Krajewscy, która ma w składzie: drobny torf wysoki, torf humusowy, perlit, piasek, bio-stymulator HUMICON, nawilżacz terraSorb i wieloskładnikowy nawóz. Niestety nie ma podanych proporcji, ale wszystko pięknie rośnie i co najważniejsze nic się w ziemi nie rusza i nie lata ;:3
Kasia
Awatar użytkownika
yanka
100p
100p
Posty: 155
Od: 31 mar 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

forumowicz pisze:To mogą być larwy jakiejś muchówki. Nie wykluczone, że ziemiórki
Dzięki forumowicz, zaraz spróbuję zdiagnozować.... Muszki jakieś dziwne latają po mieszkaniu ale nie wiem jakie są stadia rozwoju.... :oops:
Podzieliłam się informacją aby Forumki byli czujni...
.... A i tak jeszcze nie wiem czym ją zwalczyć . Siadam i czytam . Serdeczne pozdrowienia dla Wszystkich .... ;:4
Izabela
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13657
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Postaw koło doniczek lep na muchy :) Im więcej się ich wyłapie, tym mniej będzie złożonych nowych jajek w ziemi.
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Tegoroczna ziemia Gardenic z Biedronki jest rzeczywiście dużo gorsza niż w zeszłym roku - dużo śmieci. Niestety podobna do niego jest ziemia z Lidla i Kauflandu. Tylko cena w Biedronce chyba najatrakcyjniejsza (3,19 za 20 l). W Lidlu i Kauflandzie jest zdaje się trochę drożej.
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Bo to wszystko przez to, że w zeszłym roku wszyscy chwalili tą z Biedronki ;:oj - no i odpuścili sobie jakość. Trzeba było narzekać ;:224 .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Witam :wit . Potwierdzam opinię o ziemi z B. Nie nadaje się do niczego :!: Jakość adekwatna do ceny.
Ewa
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Jak się kupuje badziewie za psie pieniądze, to nie wypada narzekać. :D
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Ale w zeszłym roku była jeszcze tańsza (chyba 2,95 za 20 l), za to lepsza. Więc jeśli chodzi o cenę, to brak jest tutaj spójnej reguły.

Jeśli się ją porządnie przesieje, doda piasku i perlitu, to może coś z tego będzie.

Ma jedną zaletę - z tego co piszą na opakowaniu zawiera tylko torf wysoki odkwaszony plus kora kompostowana plus nawóz.
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
Yvona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1559
Od: 31 sie 2011, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin/ Zachodniopomorskie

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Choć nie zawsze droższe, znaczy lepsze :wink:

A swoją drogą ziemia do siewu i pikowania z Kronena rzeczywiście jest "ciężka" do wyczucia...po przeschnięciu na powierzchni tworzy się sucha warstwa, jakby kożuch, gdy tymczasem pod spodem jest jeszcze całkiem wilgotno.
Trzeba być szalonym, żeby za własne pieniądze katować się w górach...
Trzeba być głupim by tego nie robić.
Kasencja

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Zgadza się Yvona. Kilka lat temu miałam w niej pomidory. Ziemia wydawała się sucha z wierzchu, a korzenie się dusiły w wilgoci.
Awatar użytkownika
annika
50p
50p
Posty: 60
Od: 28 sty 2013, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Miałam w zeszłym roku ziemię z kronena i też mi się skorupa robiła na wierzchu, w środku oczywiście wilgotno, w tym roku próbuję z torfem + vermikult, na razie jestem zachwycona strukturą torfu, jest ok ;:108
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

O widzisz !!

A przecież tu wielokrotnie pisałem, że podłoża z dodatkiem mączki skalnej i zwilżaczy to nie dla takich amatorów jak my. A część towarzystwa dalej swoje. Wtedy, jak ktoś narzeka, trzeba by było na kolano. Przestrzegasz, ostrzegasz a jeszcze potem musisz odpowiadać na problemy tych nieusłuchanych. Musisz ;:oj Bo jak nie, to Ci tu jeden z drugim zwraca uwagę, że jesteś niegrzeczny dla nowicjuszy ;:124 .
Awatar użytkownika
aniluapnie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 9 maja 2013, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podłoże do wysiewów

Post »

Ojej widze obraziłam majestat :lol: wybacz nowicjusze tak mają ;:204

Z tego co widze to ziemia do warzyw nie zawiera nawilzaczy jedynie startowa dawkę nawozu...
minia821 dziękuję za odpowiedz
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”