Pomidor Corazon

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasia82
500p
500p
Posty: 583
Od: 25 lut 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Pomidor Corazon

Post »

Corazona wysyłam na akcję (nasionka są z oryginalnego opakowania) u mnie niewypał w szklarni.
Z tym bałaganem na gronach- przyznaję rację - kwiatów narobił, mało zawiązał, z dojrzewaniem też różnie bywało - gdy pierwsze grono nie podrosło dostatecznie tak na następnych 3-ech zaczęły już dojrzewać pojedyńcze, wielkość natomiast to mix przebojowy, na gronie jeden ładny dorodny pozostałe to małe gruszki (cóż, mogły wystąpić też błędy w uprawie ;:oj nie mówię, że nie :;230 )
Dam mu jeszcze szansę i w przyszłym roku spróbuję posadzić na gruncie, w smaku hmm ;:224 też mnie nie nie zachwycił, o niebo lepszy w smaku jest Sakiewka Chudziaka
Pozdrawiam
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidor Corazon

Post »

kasia82 pisze:Z tym bałaganem na gronach- przyznaję rację - kwiatów narobił, mało zawiązał, z dojrzewaniem też różnie bywało - gdy pierwsze grono nie podrosło dostatecznie tak na następnych 3-ech zaczęły już dojrzewać pojedyńcze, wielkość natomiast to mix przebojowy, na gronie jeden ładny dorodny pozostałe to małe gruszki
Zgodzę się z tym.
Ale mój w gruncie okazał się bardzo plenny, choć z uwagi na smak - przeznaczenie jego to przetwory.
Rósł na 3 pędy.
ravsqr
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 22 paź 2013, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidor Corazon

Post »

w tym roku posadzę tak ze zdam relacje za rok:)
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Pomidor Corazon

Post »

Witam
Właśnie nabyłam nasionka Corazon F1
Plan,zostaną umieszczone wyłącznie w ogrodzie
:wit
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Pomidor Corazon

Post »

U mnie z zeszłorocznych doświadczeń powiem Wam, że dobrze kombinujecie:). Miałam kilka krzaków pod chmurką ( zdjęcia na poprzedniej stronie wątku) i dwa eksperymentalnie w tunelu. Te pod gołym niebem spisały się dużo lepiej ;:108 . A smak - to był jeden z moich naj w sezonie 2013. Polecam!
fox1961
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 11 sty 2013, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomidor Corazon

Post »

Też miałam Corazona w tunelu.Smakiem i plennością mnie nie zachwycił, być może posadzony w gruncie jest całkowicie innym smakowo pomidorem :| .
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Pomidor Corazon

Post »

Niech się wypowie Pomidorznka o Corazonie, bo ona go dobrze zna.
pozdrawiam, Gunnar
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Pomidor Corazon

Post »

Odgrzebuję stary wątek:

[quote="nemezja"]U mnie z zeszłorocznych doświadczeń powiem Wam, że dobrze kombinujecie:). Miałam kilka krzaków pod chmurką ( zdjęcia na poprzedniej stronie wątku) i dwa eksperymentalnie w tunelu. Te pod gołym niebem spisały się dużo lepiej ;:108 . A smak - to był jeden z moich naj w sezonie 2013. Polecam![/quot


U mnie będzie w tym roku po raz pierwszy.Pójdzie do gruntu. Na opakowaniu nasion (niestety nie pamiętam jakiej firmy ale to chyba nie ma większego znaczenia) jest napisane,że to odmiana przeznaczona do gruntu. Być może stąd stąd wynikły różnice w uprawie.
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
grazka100
500p
500p
Posty: 968
Od: 25 paź 2010, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Pomidor Corazon

Post »

Teraz ja "odgrzebuję" :D:D
Nabyłam Corazona F1 i wyłożyłam na płatek do demakijażu (nowy ;) )
Dzisiaj go "wysiałam" Bedę relacjonować.
Doczytałam, ze preferuje grunt. I tak będzie. Pójdzie do gruntu. W torebce mam około 25 nasion. Na razie 7 jest na lignince. Obrazek
pomidorzanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 4697
Od: 26 cze 2012, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidor Corazon

Post »

Grazko, skoro ten pomidorek ma być u Ciebie w gruncie,

myślę że za wcześnie go posiałaś.

Pomijając to, że on naprawdę ładnie daje sobie radę ze wzrostem,

krzaczek jest "krzepki", łodyżkę ma grubą, a liście w fazie "sadzonkowej" są po prostu przepiękne i konkretne.

Przy małym nasłonecznieniu "parapetowym", najpierw będzie stał w miejscu, a potem przy byle promyku słonka,

wyciągnie się niemiłosiernie.

Finałem tak wczesnego siania Corazona, może być to, iż pierwsze grono wykształci się na wysokości kolan, lub nawet wyżej.

Oby tak nie było, i oby było jak najwięcej słonka tej wiosny.

Niestety, nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, co się będzie działo w przyrodzie.
Pozdrawiam, Agata.
Awatar użytkownika
grazka100
500p
500p
Posty: 968
Od: 25 paź 2010, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Pomidor Corazon

Post »

Ha ha ha pomidorzanko ja już po prostu nie dałam rady czekać ...
Kolejne nasionka wysieję za miesiąc i wtedy będę miała porównanie.
Z kolei ktoś mnie uświadamiał, że mogę po prostu ogłowić takiego bardzo mocno rosnącego pomidora i wtedy on się rozkrzewi - mogę go prowadzić na 3 pędy na przykład. Zobaczymy jak to będzie, ale dziękuję za ostrzeżenia. :)
W moim opakowaniu firmy V.....n były 32 nasionka. Policzyłam dokładnie. Zostało mi jeszcze 25 sztuk ;:306
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidor Corazon

Post »

Nie polecam. Miałem po 2 w tunelu i w gruncie. W tunelu bardzo mało owoców a gron dużo w gruncie wcześnie łapał zarazę na liściach. Owoce po deszczu bardzo pękają smak poniżej przeciętnego. Więcej go nie sadzę.
Awatar użytkownika
grazka100
500p
500p
Posty: 968
Od: 25 paź 2010, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Pomidor Corazon

Post »

Ilu plantatorów, tyle zdań. Sama się przekonam. Mam możliwość i w gruncie i pod folią. :) Poza tym mam jeszcze 12 odmian :heja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”