Nasiona z akcji wymiany

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariola O
100p
100p
Posty: 191
Od: 25 sie 2011, o 07:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świdnik

Nasiona z akcji wymiany

Post »

:wit Moje DYNO x ANNA RUSSIAN (na górze) i OPAŁKA (na dole)

Obrazek
Mój zielony dom http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=46962" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam, kupię, zamienię się http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 91&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Akcja wymiany nasion - wiosna 2012

Post »

Jeden z Dyno x Anna Russian (to ten podłużny z talerzyka). Szukałam na forum - z tego co widziałam Rusałka miała takiego samego :)
I potwierdzam jej słowa - słodziutki!!! Bardzo małe komory nasienne - nasionek też bardzo mało - miałam kilka z tego jednego pomidorka. Idę na działkę, żeby dozbierać na akcję.
Obrazek

A tu w przekroju:

Obrazek

Na talerzyku leżą jeszcze malinowe koraliki od Nitki - lekko kwaskowate, ale pewnie przez to, że zasłonięte były przez inne krzaki (na początku myślałam, że będą wysokie i posadziłam je z innymi wysokimi, a tu się okazało, że to malutkie malinowe cudo ma z max 30 cm wysokości ;))) Za to na uprawę balkonową do doniczki idealny - nasionka dam na akcję, bo pewnie znajdą się chętni :)

-- 15 wrz 2012, o 09:47 --

:) Mariola O. właśnie w tym samym czasie zaczęłyśmy wstawiać zdjęcia :D
No to mój różni się od Twoich :) - Ale nie jest to ustalona odmiana, więc można było się tego spodziewać.
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
Awatar użytkownika
grosik
200p
200p
Posty: 320
Od: 30 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: powiat cieszyński

Re: Akcja wymiany nasion - wiosna 2012

Post »

AgaM moje pomidorki Arkansas Marvel mają kolor bardziej pomarańczowy niż czerwony i bardzo mięsisty - taki ma być? Czy karteczki pomyliłam przy wysadzaniu?
Pozdrawiam ciepło, Gosia ;)
Nasze rodzinne eskapady i nie tylko
Awatar użytkownika
darbo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1389
Od: 20 mar 2011, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Akcja wymiany nasion - wiosna 2012

Post »

Kozulowe zeberki 136, to które pokolenie F teraz będzie.
Pozdrawiam
Dariusz
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Akcja wymiany nasion - wiosna 2012

Post »

Żółta płaska? - ja mam F5, więc pozyskane w tym roku nasionka będą F6.
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
Awatar użytkownika
GRANIA
500p
500p
Posty: 909
Od: 3 lut 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Akcja wymiany nasion - wiosna 2012

Post »

Grosik mój Arkansas M.również żółtopomaranczowy .To u Agi M zaistniała pomyłka, taki malinowy ;:oj
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Akcja wymiany nasion - wiosna 2012

Post »

Właśnie zastanawiałam się na tym Arkansas marvel, mój też żółty w pomarańczowe paseczki ( na zdjęciu w pomidorlandi jest czerwonawy?!)
To jak to z nim jest?
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 683
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akcja wymiany nasion - wiosna 2012

Post »

Nasiona pomidora "Arkansas Marvel" pochodzące ode mnie, są z tego pomidora którego opis dałem w wątku "opisy odmian ..."
Był żółty z czerwono-pomarańczowym rumieńcem, opis i zdjęcie tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 0#p2762520
Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Akcja wymiany nasion - wiosna 2012

Post »

Spodziewałam się, że z krzyżówki Dyno x Anna Russian będą wychodzić smaczne typy. Oby tylko ten malinowy zaczął jako tako dziedziczyć cechy. Nadal z jego nasion mogą wychodzić również rośliny z czerwonymi owocami, ale wszystkie powinny mieć mniej lub bardziej wydłużone owoce. Też już pogubiłam się z pokoleniami, ale jeśli pomidory są różne u różnych osób, to było 2 lub 3 pokolenie. W tych dwóch pokoleniach występuje największe zróżnicowanie cech, od 4 pokolenia różnorodność jest coraz mniejsza. Aby mieć możliwość wyboru odpowiedniej rośliny matecznej, na początku powinno być wysiane przynajmniej kilkadziesiąt nasion. W przypadku uprawy amatorskiej jest to mało prawdopodobne, dlatego warto z najlepszych pomidorów zebrać nasiona i dać część z nich innym ludziom. Wtedy jest większa szansa na ustalenie dobrej rośliny matecznej, a nawet znalezienie lepszej, pod warunkiem że będą chętni na eksperymenty.

Pozdrawiam, kozula
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5755
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Akcja wymiany nasion - wiosna 2012

Post »

W tym roku u mnie dyno x anna rusian wyszly mi drobne. ale puściłam krzaki na trzy pedy ,moze to dlatego. miałam tylko dwie sadzonki. w nastepnym planuje ich więcej przynajmniej 5 szt. Podoba mi się w nim to ,że jest w miarę twardy, w pełnej dojrzalości. O samku nie wspomne. Na prawdę udany pomidor.
Asia
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Akcja wymiany nasion - wiosna 2012

Post »

Hmm.... nasionka mam od NN (nazwa odmiany wydrukowana na żółtej katreczce)
Mój, tak się prezentował
Obrazek
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 683
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akcja wymiany nasion - wiosna 2012

Post »

Hmm... ja od żółtych papierów to z daleka :D , moje nasionka były opisane czarnym flamastrem na torebkach - odmiana, rok i nick z forum.
Te Twoje są jak by 'zeberki' w delikatne paseczki, a moje miały raczej rumieńce i było ich po 2-3 szt. w gronie.
Wagowo to miały tak 400-600 g, rosły pod folią.
Pozdrawiam Jerry
Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Akcja wymiany nasion - wiosna 2012

Post »

Jerry dziękuję za wyjaśnienie. Mam trzy krzaczki i wszystkie jednakowe (owoce oczywiście).....jakaś pomyłka się wkradła....mówisz, że 'kozulka' jakaś?
Zebrałam nasionka(zostawię dla siebie), zobaczymy co w przyszłym roku z 'tego' wyrośnie :wink:
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”