Pomidory - nawożenie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
podjadek
200p
200p
Posty: 456
Od: 16 cze 2013, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Piły, Wałcza zachodniopomorskie

Re: Czym nawozić pomidory>

Post »

offca11. Dziękuję bardzo. Znowu się potwierdziło czytać i jeszcze raz czytać :D .
Awatar użytkownika
kasiaona
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 28 sty 2014, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wilkanów

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

Chciałabym wykonać analizę ziemi z mojego foliaka (pod pomidory). Czy ktoś może mi podpowiedzieć, co ja mam wybrać? http://www.oschr.org/Wykonywane_Zadania
Krawiectwo to moja pasja!
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

Ja do swojej stacji zadzwoniłam i zapytałam - w Gdańsku jest to trochę inaczej nazwane. Miła Pani wszystko wyjaśniła, parę rzeczy podpowiedziała i teraz czekam na wyniki.
Myślę że u Ciebie będzie to "badania gleb, ziem, podłoży i pożywek dla potrzeb upraw warzywnych, sadowniczych, roślin ozdobnych i trawników" ale mogę się mylić.
Pozdrawiam Asia
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3993
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

Tylko trzeba zaznaczyć a nawet wręcz się uprzeć, że ma to być badanie metodą uniwersalną ;:108 .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

Co znaczy uprzeć ?. W stacji powinni wiedzieć, że liczby graniczne zawartości składników pokarmowych dla warzyw są wyrażone w mg/ litr podłoża i aby obliczyć potrzebne dawki nawozów wyniki analiz powinny być w tych samych jednostkach czyli w mg /l.
Awatar użytkownika
kasiaona
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 28 sty 2014, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wilkanów

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Zadzwonię, dopytam, próbkę i tak wyślę pocztą, bo za daleko jak dla mnie.
Choć z drugiej strony nie wiem, po co mi analiza skoro wykazuję antytalent rozumienia zasad nawożenia. :roll:

Pozdrawiam
Kasia :wit
Krawiectwo to moja pasja!
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

Ja swoją próbkę właśnie oddałam ,mają jutro zawieżć,a o nawożeniu tyle się naczytałam ,że wszystko mi się mieszało ,ale pomału i już stosowałam nawożenie rzędowe i jestem zadowolona ,tak,że głowa do góry.

Pozdrawiam Teresa ;:138
Awatar użytkownika
kanclerz
500p
500p
Posty: 506
Od: 15 lip 2012, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

Witam,rozrzuciłem w tunelu zawartość kompostownika wyszło to jakieś 5 cm ,jest jeszcze nie do końca rozłożony,mam pytanie czy podsypać go azotem przed przekopaniem w celu szybszego rozłożenia go w glebie? 8-)
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

Jeśli tunel jest przykryty folią- tak. Jeśli nie- to nie.
Awatar użytkownika
kanclerz
500p
500p
Posty: 506
Od: 15 lip 2012, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

Jest przykryty ,tylko sypnąć?, podlać? i czego użyć, mocznika a może siarczanem amonu, gleba badana płynem heliga ma jakieś 7 pH?
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

Może być siarczan amonu, może i saletra amonowa. Dla mocznika za niska temperatura.
Ale nie wystarczy rozsypać nawóz. Trzeba go jeszcze płytko przekopać, bo pod folią nie ma deszczu by go wpłukał głębiej.
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

Właśnie otrzymałam wyniki badań. I nie jest dobrze ale cudów się nie spodziewałam. Jako laik poprosiłam także o zalecenia.

Obrazek
Obrazek

I trochę zgłupiałam. W planach miałam nawożenie rzędowe pod pomidory i paprykę obornikiem bydlęcym suszonym od sąsiada rolnika.

Czy jak rozsieję według zaleceń saletrę wapniową i siarczan potasu to też mogę nawieźć obornikiem?
Czy nawożenie tym samym pomidorów w czasie owocowania można robić roztworem wodnym?

W rozmowie z wykonawcą badań wynikło że za stan gleby odpowiada min nawożenie kompostem z oczyszczalni. Jego skład w linku.
http://kompostownia.wodociagi.slupsk.pl ... 062013.pdf
Czy jakoś mogę ten kompost wzbogacać potasem? Używam go zarówno pod drzewka, krzaki owocowe jak i ozdobne. Więc chyba i one mają mało tego potasu?
Pozdrawiam Asia
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Czym nawozić pomidory

Post »

Pozakreślałbym lepiej dane osobowe, bo ktoś się może przyczepić (pracownicy inspekcji). Jest to również pole do popisu dla różnych oszustów.
Pozdrawiam
Adam
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”