Formowanie ogórków. Usuwanie pierwszych kwiatostanów

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
tysonka
500p
500p
Posty: 861
Od: 20 lut 2012, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Usuwanie pierwszych kwiatostanów - Ogórki

Post »

A ja wchodzę w wątek, czytam, że Comcia ma 1,5 m pędy i już zbiera ogórki ;:oj Złorzeczę sobie, że tak późno wysiałam :evil:
Potem dopiero widzę, że to lipiec sprzed 2 lat ;:306
Awatar użytkownika
gaura
500p
500p
Posty: 862
Od: 14 lut 2013, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Usuwanie pierwszych kwiatostanów - Ogórki

Post »

Moje ogórki, sadzone z rozsady, będą prowadzone przy sznurkach. W ubiegłym roku nie usuwałam kwiatów, zrobił się gąszcz, nie było zbyt wielu ogórków. W tym roku poczytałam i będę je pilnować, by rosły właściwie.
Pozdrawiam, Kasia
Okruszynka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 lip 2016, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Usuwanie pierwszych kwiatostanów - Ogórki

Post »

Cześć wszystkim, to moja pierwsza wypowiedź na Waszym ciekawym forum. Witam Was serdecznie.

:) Trafiłam tu, ponieważ potrzebuję pomocy przy uprawie ogórków. Jestem na wakacjach w domu rodzinnym, gdzie zastałam zupełnie zapuszczone ogórki, pierwszy raz uprawiane.
W tym momencie wygląda to jak "busz" i nie wiem, co z tym zrobić, ponieważ przeczytałam w tym temacie, że podcinanie tak rozrośniętych roślin bardzo je osłabia.

Jestem początkująca, ale już na pierwszy rzut oka zauważyłam, że nic nie będzie z tych ogórków jeśli się nimi nie zajmę. Rosną w dość wysokim tunelu, w którym jest przewiew. Rosną na tyczkach, mają owoce i kwiaty, ale ogórki są albo malutkie, albo ogromne, bo jest strasznie gęsto. Czy powinnam je przyciąć ostro, czy tylko niektóre pędy? Dzięki Waszemu forum chyba już się zorientowałam, które to pędy boczne, główne, a które wilczki. :) Nie wiem tylko, co obcinać i czy w ogóle obcinać już na tym etapie? Mam nadzieję, że da się je jeszcze uratować.

Będę wdzięczna za każdą pomoc. Pozdrawiam Was serdecznie :)
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Usuwanie pierwszych kwiatostanów - Ogórki

Post »

Zrób tak, żeby każdy liść miał światło, a także pędy boczne przytnij ich czubki, to szybciej będą owoce dorastały.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”