Pierwszy kwiatostan - Pomidory

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
molas3000
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 cze 2016, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pierwszy kwiatostan - Pomidory

Post »

Witam.

Widzę że temat stary ;) ale dopiszę się ;)

W pomidorki bawię się od zeszłego roku ;) w zeszłym roku miałem 8 krzaków w doniczkach na balkonie ale wyrosły na nich ledwie 3 sztuki :/ domyślam się że główną przyczyną były upały, i minimum po 2 razy dziennie musiałem podlewać bo po kilku godzinach ziemia była sucha i liście się skręcały. Do tego wypadł mi kilku dniowy wyjazd i niestety pomidorki już większych szans nie miały :/

W tym roku kupiłem w sklepie taki zestawik pomidory koktajlowe (gatunku nie pamiętam) doniczka i podłoże kokosowe ;)

póki co całkiem nieźle rosną ;)

Ja w pomidorach obrywam tylko liście blade i żółte które i tak zaraz by same spadły ;)

Co do papryki kupiłem podobny zestawik tyle że z papryką chili ;) zobaczymy co z tego będzie ;) krzaczki mają ok 20-30 cm jeden troszkę wyższy urósł ;) od kilku dni zaczęły wypuszczać kwiatki. Dziś 3 zapylałem metodą jaką znalazłem w internecie na YT, do kwiatkaq wkładam mały palec i w nim gmeram :)

W następnym roku powinienem mieć możliwość sadzenia w ziemi więc może moje doświadczenie też w tej kwestii się polepszy ;) ale zasadniczo za dzieciaka dziadek miał działeczkę i jakoś tak do dziś mnie to inspiruje ;) smak własnych warzyw i owoców i satysfakcja że samemu wyhodowane ;)

Witaj na forum,
jednak zapraszam do wątków aktualnych, w czym może ułatwić zrobiony
Spis treści w uprawie warzyw
umieszczony jako wątek podwieszony na pierwszej stronie. Mamy bardzo dużo tematów pomidorowych.
Moderator- jokaer.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”