Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Marysia_Gda
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 16 maja 2016, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problemy z rozsadą papryki

Post »

Panie Piotrze po przepikowaniu podlewałam raz w tygodniu Biohumusem, dolistnie raz w tygodniu Astvit. Ziemię kupiłam do sadzonek i pikowania 10l z Leroy Merlin. Nasionek nie zaprawiałam. Zdj?cia poniżej.

Obrazek Obrazek Obrazek
Marysia - zapalona działkowiczka:)
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Problemy z rozsadą papryki

Post »

Marysiu, My tutaj sobie nie Panujemy, jesteśmy na Ty.
Liście kiepsko wyglądają, widać spore braki, biohumus biohumusowi nierówny,to samo ziemia.
Astvit chwalony też chyba nie pomógł. Ja bym zastosował oprysk dolistny i fertygację Florovitem Uniwersalnym 3 ml/1l. Za kilka dni będzie ciepło , wystawiaj roślinki na słonce i nie przelewaj.
Moje wątki
Festina Lente
Marysia_Gda
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 16 maja 2016, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Piotrze dziękuję za radę, jak pisałam wcześniej mam wrażenie, że ta ziemia jest słaba, ciężka. Spróbuję z tym Florovitem, ale powiedz szczerze, czy z tego coś będzie czy mam jednak kupić gotowe sadzonki? Do tej pory robiłam wszystko sama, bo zależy mi bardziej na naturalnej uprawie niż na wielkości plonów ale boję się, ze tym razem z papryk nic nie będzie :(
Marysia - zapalona działkowiczka:)
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Marysiu, tak z ręką na sercu, ile razy dziennie podlewasz te papryki, bo ziemia w multidoniczce aż się świeci od wody.? Moje mają dzisiaj 53 urodziny i częścej są oklapniete z braku wilgoci niż za badzo podlane. Daj przeschnąć ziemi, niech korzenie złapią trochę powietsza.
luthiew
50p
50p
Posty: 89
Od: 30 kwie 2014, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

kupić jeszcze zdążysz :) jak tylko się ociepli przesadź do szklarni. ewentualnie w zapasie możesz dokupić a jak Twoje odbiją, to będziesz miała więcej. Też mi się wydaje, że za dużo wody. to podłoże jest straszne.
Jak pomidorki? Moje mają się świetnie mimo 5 st. na termometrze, więc i papryka w szklarni powinna dać radę.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Moje od 2 tygodni cały czas na balkonie.


Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
GRANIA
500p
500p
Posty: 909
Od: 3 lut 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Janusz, czyżby Twoje papryczki ominęły niskie temperatury? Przykrywasz na noc?
U mnie na czwartym p. było zaledwie 3 stopnie.
Wysadzone do tunelu. Trzecia noc z dogrzewaniem.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

U mnie podobnie. Nie przykrywam, osłaniam tylko cienką, gęstą firanką przed wiatrem.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Parę sztuk na próbę sadziłem w grunt przed chłodami i o dziwo kwiatki nieopadły nawet :D nad ranem min. 5 st. oby tak dalej .
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Marysia_Gda pisze: Piotrze dziękuję za radę, jak pisałam wcześniej mam wrażenie, że ta ziemia jest słaba, ciężka. Spróbuję z tym Florovitem, ale powiedz szczerze, czy z tego coś będzie czy mam jednak kupić gotowe sadzonki? Do tej pory robiłam wszystko sama, bo zależy mi bardziej na naturalnej uprawie niż na wielkości plonów ale boję się, ze tym razem z papryk nic nie będzie :(
Spokojnie, osusz trochę ziemię, spulchnij ją patyczkiem i daj poodpychać korzeniom. Jak nie masz suszonego skrzypu, to kup fix i zrób 1 oprysk na liście, z pewnością wzmocni rozsadę.
Nie martw się, będzie dobrze. W 2 tyg powinno się wszytko poprawić, tylko nie przesadzaj z podlewaniem. Szybsze docieranie mikro i makro składników następuje poprzez liście.
Moje wątki
Festina Lente
Marysia_Gda
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 16 maja 2016, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Biotit
Podlewanie jak widać to moja słabość:P


kaLo uczciwie przyznam, że podlewam codziennie po troszeczku, od niedzieli wcale tylko dzisiaj spryskałam je Florovitem. Nawet biedaki nie mają jak przeschnąć bo w Gdańsku od dwóch dni leje i straszna wilgoć jest :( Ach... piękne masz te swoje papryki. Jak będziesz je sadzić, pojedynczo czy parami?

luthiew papryki mają mokro to prawda, chyba przedobrzyłam z tym podlewaniem. W sobotę mam zamiar przesadzić je do szklarni, co ma być to będzie, najwyżej na początku czerwca kupię gotowe sadzonki. Ma od jutra być cieplej więc jestem dobrej myśli. Pomidory w szklarni mają się dobrze (uff), żaden nie padł (uff). Podlałam je dzisiaj gnojowicą z pokrzywy, w zeszłym roku działała cudownie :)

Obrazek

-- 17 maja 2016, o 21:31 --
Marysia - zapalona działkowiczka:)
luthiew
50p
50p
Posty: 89
Od: 30 kwie 2014, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Papryczki też wrzucaj do szklarni. Zapraw korzenie astvitem z wodą i siup :)
Awatar użytkownika
Agula1985m
200p
200p
Posty: 220
Od: 22 kwie 2016, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borzytuchom (pomorskie)

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Post »

Witam.mam paprykę średnio ostrą.nie wiem jaka odmiana bo dostałam sadzonki i nie znam nazwy. Ostatnio pojawiły sie ciemne przebarwienia w kątach liści. Czy to normalne?co to oznacza?pozdrawiam.
zdjęcie niedostępne/Ad.
Zawsze znajduj czas na małe przyjemności, to z nich tworzy się wielkie szczęście..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”