Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: chora papryka

Post »

Pokazujesz same owoce. Czy to znaczy, że krzaki wyglądają zdrowo ?.

Pozdrawiam

PS prawdopodobnie jest to ta choroba
http://www.uprawyekologiczne.pl/246_Bak ... pryki.html

a to są środki do oprysku
http://www.ochronaroslin.agro.pl/index. ... fag&id=420
Awatar użytkownika
aska73
100p
100p
Posty: 194
Od: 2 lip 2011, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: chora papryka

Post »

Wieczorem zrobię i wkleję fotki całych krzaków ale według mojej subiektywnej oceny oznak choroby na nich nie widać. W sąsiedztwie są uprawiane pomidory ale są zdrowe tak więc ten opis za bardzo mi nie pasuje. Papryka i pomidory były cztery razy pryskane Bioseptem i zamiennie naparem ze skrzypu. Pomidory jak na razie udało się uchronić przed choróbskami a paprykę niestety nie. :(
Pozdrawiam
Asia
paawel21
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 10 mar 2011, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Marna papryka

Post »

Marne to mało powiedziane, na pierwszy rzut oka masz problemy z pH, za niskie a co za tym idzie papryka ma ogólne niedobory składników,
Uzupełniaj składniki dolistnie+fungicyd (co 4-5 dni do momentu zauważenia wyraźnej poprawy), podsyp nawozem, trochę wapna (wymieszać z ziemią) i czekać...
Być może występują też inne problemy których nie można zauważyć na podstawie tych zdjęć, np słabe nasłonecznienie, za duża wilgotność podłoża itd...
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Marna papryka

Post »

Użyj nawozu dolistnego do warzyw i owoców magiczna siła substral, słabo rosły mi pomidory po opryskaniu ich opamiętały się i dostały głębokiej zieleni.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Marna papryka

Post »

Może zanim zaczniemy nawozić wyjaśnijmy sobie historie tych papryk. One musiały już jako rozsada wysadzana do gruntu nie wyglądać rewelacyjnie. Jeżeli jako rozsada miały uszkodzone korzenie przez nadmierne podlewanie lub nawożenie to im nawet zmiłuj się nie pomoże . Albo jeżeli były wysadzone do gruntu jako rwana rozsada.
Dobrze było, gdyby schwimmen nam nieco opowiedział o tej rozsadzie.
Ja osobiście mam wątpliwości znając ułańską fantazję niektórych adeptów ogrodnictwa.
paawel21
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 10 mar 2011, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Marna papryka

Post »

forumowicz tak się składa, że paprykę jak również inne warzywa uprawiam od kilkunastu lat na ogromną skalę, więc to co piszę na 99,99% jest prawdą i najlepszym lekarstwem dla tej papryki.
Co do jej historii, szczerze mówiąc nie interesuje mnie:) pewnie posiana z marnej jakości nasion, wydłubanych z papryki kupionej w warzywniaku, rosła w kwiatowym podłożu na parapecie a następnie wysadzona gdzie było jeszcze wolne miejsce na działce.
Teraz zostawiona sama sobie bez żadnej opieki i o dziwo marnie rośnie...
Nawożenie dolistne to w tym przypadku podstawa i od tego trzeba zacząć, bez względu na jej przeszłość...
schwimmen
200p
200p
Posty: 220
Od: 25 kwie 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Marna papryka

Post »

Dziękuję bardzo zaraz opryskam ją oraz podsypię. Jak chcecie wiedzieć coś o jej przeszłości to proszę. Paprykę kupiłem w sklepie ogrodniczym. Już od samego początku była słabo wyglądająca. Myślałem że się odbije a tu jednak jest coraz gorzej.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Marna papryka

Post »

paawel21 pisze:tak się składa, że paprykę jak również inne warzywa uprawiam od kilkunastu lat na ogromną skalę, więc to co piszę na 99,99% jest prawdą i najlepszym lekarstwem dla tej papryki.
Myślę, że już na sam ten fakt ta papryka odżyje :lol:
politomasz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 kwie 2013, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Papryka w donicy, opadają pąki.

Post »

witam.
mam problem z papryką w donice ma pand 4 miesiące.
już miał podda 10 pąków i wszystkie opadły nie które już przekwitły i opadły a nie które jeszcze nie przekwitły i opadły.
Co jest tego powodem że pąki spadają jakąś choroba czy co???
bardzo proszę o pomoc.
Szukałem na innych forach i nic nie mogę znaleśc albo nie ma nic związanego z moim problemem.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w donice, opadają pąki.

Post »

Panie doktorze, boli mnie non stop głowa.
- Uciąć !


Jaka to papryka ?. Nie daj się ciągnąc za język i podaj wiecej informacji. Mozliwe przyczyny :

- za mało światła
- za małą doniczka
- za mała albo za duż wilgotność powietrza
- za niska temperatura
- za duża lub za mala wilgotność powietrza
- za mało lub za dużo nawozu w podłożu
- obecność przędziorka lub mszycy

Do wyboru, do koloru :lol:
politomasz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 kwie 2013, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Papryka w donice, opadają pąki.

Post »

Obrazek

Na zdrowym pąku robi się brązowa obrączka tak jak zaznaczona na na zdjęciu i kwiatek spada. W różnych fazach kwitnienia to występuje.

Obrazek

Tak wyglądały wszystkie zdrowe pąki przed opadnięciem

Obrazek

Wielkość doniczki 24cm o pojemności ok 4l

Nasionka są pobrane z papryki kupionej na targu, jest po papryka czerwona słodka dokładnej nazwy odmiany nie znam.

Nawożona jest raz w tygodni Florovitem do warzyw. dawkowanie wg zaleceń na opakowaniu.
Co może być przyczyną opadania pąków??
Awatar użytkownika
RingoJelcz
200p
200p
Posty: 343
Od: 1 mar 2012, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lesznowola

Re: Papryka w donice, opadają pąki.

Post »

Yyy, raz w tygodniu florowitem podlewasz???

Moja jak stała na zewnątrz nie gubiła kwiatków, same się zapylały, podlewałem wodą codziennie, bo stały na ostrym słońcu w doniczce. Ale florowitu do podlewania papryk używałem raz na 1,5 miesiąca...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”