DamianC- Balkonowy warzywniak,początki amatora

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
DamianC
200p
200p
Posty: 479
Od: 11 mar 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tychy
Kontakt:

Re: Balkonowy warzywniak,początki amatora

Post »

Witam, może przypomnę trochę mój watek korzystając z wolnego dnia.Cały czas będę uprawiał pomidory wiszące do góry nogami ale nie rezygnuję również z tradycyjnych w donicach na balkonie.W tym roku planuje ze 4 wiszące i 4 w donicach ze wzg. na remont balkonu i potrzebę miejsca bo żona zabroniła przesadzać z ilością.... :? Z pomidorków które wybrałem na ten rok to takie do donic o dużych owocach ale niskie zwarte i krępe, podobno to "bohun" .Nasiona do nich mam od starszego teścia wiec nie wiem na pewno czy to te bohuny ale w każdym razie zawsze mi się podobały te jego krzaczki wiec zobaczymy.Oprócz tego mam jeszcze Pedro no i Betaluxy które podobno są idealne na balkon lecz w tamtym sezonie prawdopodobnie dostałem na aukcji pomylone nasiona owego betaluxa bo wyrosły jakieś wielkie krzaczory. ;:oj Teraz kup[iłem nasionka w sklepie wiec jest pewność odmiany i obejrzymy co z tego wyrośnie.Jeszcze nie wiem które do donic a które do wiszących pojemników ale mam czas do połowy maja.Wczoraj popikowałem wszystko oprócz betaluxów.Dam wam fotki.Wszystkie rady i komentarze zarówno krytyczne jak i chwalebne są mile widziane. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Wprawne oko forumowiczów na pewno dostrzeże jeszcze malutkie chili :D
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Balkonowy warzywniak,początki amatora

Post »

Witamy ponownie :wit
Mam nadzieję, że w tym roku zasypiesz nas fotami, chciałabym widzieć też owocujące pomidory i papryki.
Kiedyś widziałam filmik z ogrodu gdzie były same doniczki wiszące i tam właśnie pomidory i papryki. Jak znajdę to wstawię :D
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
DamianC
200p
200p
Posty: 479
Od: 11 mar 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tychy
Kontakt:

Re: Balkonowy warzywniak,początki amatora

Post »

Nowe fotki .Betaluxy do przepikowania ale jeszcze czekam chwilkę, oraz wcześniej popikowane Pedro i Bohuny. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
DamianC
200p
200p
Posty: 479
Od: 11 mar 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tychy
Kontakt:

Re: Balkonowy warzywniak,początki amatora

Post »

Aktualizacja ,jeśli kogoś by to interesowało? Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

-- 6 kwi 2015, o 17:19 --

te malutkie to betaluxy :D
emilijaie
200p
200p
Posty: 241
Od: 18 lut 2014, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Balkonowy warzywniak,początki amatora

Post »

Widzę że masz cukinie :D Będą na balkonie? Ja będę mieć 2 tylko posadziłam wcześniej i już są takie
Obrazek
A obok cukinii to co tam Ci rośnie?
Pozdrawiam
Emilia

Ogród warzywny na balkonie
DamianC
200p
200p
Posty: 479
Od: 11 mar 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tychy
Kontakt:

Re: Balkonowy warzywniak,początki amatora

Post »

Obok cukinii jest cebulka dymka na szczypiorek,cukinia będzie u rodziców w domu w ogrodzie.
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Balkonowy warzywniak,początki amatora

Post »

Tak podglądam, bo zainteresowały mnie te wiszące pomidory - masz może gdzieś fotkę, jak to wyglądało, kiedy zaczęły kwitnąć i owocować? Czy one cały czas mimo wszystko wyginają się do góry? I jak z ciężarem takiego wiadra z dorosłym krzaczkiem? Nic ci się nie urwało? 8-)
Awatar użytkownika
TomekD
200p
200p
Posty: 280
Od: 16 lut 2013, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Balkonowy warzywniak,początki amatora

Post »

Przepraszam że się wcinam...
W tym wątku pokazywałem jednak mojego Black Cherry 2013 'do góry nogami'
Wersja AD 2014 jest tutaj:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1#p4860711
Pojemnik miał zawsze 25l i wisiał (i w tym roku wisieć będzie, tyle że z Magagroniastym tym razem) na lince żeglarskiej bodaj 4mm (>150kg na zerwanie).
O tym ze geotropizm jest nie do końca słuszny pomidor się przekonuje jak zaczyna wiązać owoce :wink:
Rozwój wiele nie odbiega od rosnącego normalnie, tyle że trzeba się pobawić aby zapewnić mu stosowne podlewanie i nawożenie - tak jak każdemu w pojemniku.
pozdrawiam, Tomek
DamianC
200p
200p
Posty: 479
Od: 11 mar 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tychy
Kontakt:

Re: Balkonowy warzywniak,początki amatora

Post »

Moje takie sobie flance...Mało dbałem bo dużo zajęć. Obrazek Zakupione zostały przeze mnie 3 oryginalne plantery do pomidorów do góry nogami. :heja
DamianC
200p
200p
Posty: 479
Od: 11 mar 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tychy
Kontakt:

Re: Balkonowy warzywniak,początki amatora

Post »

Kupiłem te wiszące plantery na allegro,straszny szajs.....Musiałem dorabiać łańcuszki bo oryginalne linki zaraz się pozrywały i strach że sąsiadom z dołu spadną na głowę. :wit Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
DamianC
200p
200p
Posty: 479
Od: 11 mar 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tychy
Kontakt:

Re: Balkonowy warzywniak,początki amatora

Post »

Lipcowa aktualizacja moich balkonowych upraw. :wit Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
DamianC
200p
200p
Posty: 479
Od: 11 mar 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tychy
Kontakt:

Re: Balkonowy warzywniak,początki amatora

Post »

Znalazłem ciekawy sposób uprawy pomidorków,bezpośrednio w workach. Obrazek

-- 3 lip 2015, o 19:08 --

? Nożem robimy kilka otworów w dnie worka.

? W dużych donicach ( średnica około 25cm) wycinamy całkowicie dno (nożem lub sekatorem), a w workach wycinamy otwory takie, aby można było w nie "wbić" donice na jakieś 5cm. Staramy się nie robić zbyt dużych otworów, aby przy podlewaniu woda nie uciekała dołem.

? Na jeden 50-cio litrowy worek można dać 2 rośliny.

? Wkładamy donice w otwory i zanurzamy naokoło 5cm w podłożu, aby się lepiej trzymały. Wypełniamy donice dodatkowym podłożem i sadzimy w nich po pomidorku.

? Pomiędzy donicami z pomidorami robimy w worku z podłożem otwór na mniejszą doniczkę ( średnica 10cm). Nie obcinamy w niej podstawy tylko "zatapiamy" w worku z podłożem przynajmniej do połowy, a najlepiej prawie do końca. Dzięki małym doniczkom przy podlewaniu będziemy dostarczać wodę prosto dla korzeni głównych. A do donicy, w której posadziliśmy pomidorki przy podlewaniu wlewamy wodę z nawozem, ponieważ tu właśnie są korzenie przybyszowe.

? Donice "bez dna" można spokojnie wykorzystać w kolejnych latach. Podłoże jednak kupujemy zawsze nowe.
karolina51
50p
50p
Posty: 52
Od: 29 cze 2015, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Balkonowy warzywniak,początki amatora

Post »

Damian, bardzo to interesujące. Zważywszy jednak na ilość pomidorów i ilość ziemi w workach, oraz cenę przyzwoitej ziemi, to chyba dość kosztowny sposób uprawy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”