Ogród warzywny na balkonie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
gabi77
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 paź 2013, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Caleta de Fuste

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

tak rośnie wszystko bardzo szybko :) Ale mam problem z jednymi pomidorami na pierwszym i drugim gronie są owocki już ale na wyższych nóżki od kwiatków żółkną na razie nie odpadają ale grona z kwiatami są do połowy żółte. Ciekawa jestem dlaczego. Może to przez to że są w donicach i mało jedzenia a nawóz będę miała dopiero we środę pewnie już tych nie uratuje i odpadną :( Na papryce też mam już koło 10 centymetrowych zawiązków na razie rosną :)
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Weźcie tylko pod uwagę, że Polska jest najbardziej zanieczyszczonym jeżeli chodzi o jakość powietrza krajem w Europie. Osoby które mają swoje uprawy na balkonach w miastach są narażone na akumulacje toksyn i metali ciężkich w swoich uprawach. Szczególnie mocno dotyczy to ziół i innych liściastych. Sam kiedyś miałem zioła na balkonie i rosły wspaniale, ale kiedy poczytałem to i owo na temat możliwości akumulacji zanieczyszczeń przez rośliny to szczena mi opadła.
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Pomimo że oczywiście masz dużo racji to nie przekonało mnie to co do dobrego wpływu uprawy ziół przy ruchliwej ulicy. Co innego gdzieś tam na uboczu - wtedy ok. To, że warzywa kupowane w sklepie niejednokrotnie są jeszcze gorszej jakości - jeżeli to jakieś pocieszenie to zgoda:)
luis90
200p
200p
Posty: 250
Od: 8 maja 2016, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Nie każdy balkon umieszczony jest przy ruchliwej ulicy. Na wsi też wiele roślin rośnie przy drogach i są narażone na spaliny, nic się z tym nie da zrobić. Poza tym jeszcze nie miałam do czynienia z uprawą tuż przy drodze, a każdy metr dalej daje im na pewno bardzo wiele.

..................Treść niezwiązana z uprawą warzyw została usunięta- jokaer.
Pozdrawiam, Ewa
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2971
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Na moim balkonie nie mogę uprawiać roślin - wystawa południowa i temperatura potrafi być nieznośna. Wystawiam na kilka godzin rozsady, po czym uciekam z nimi do mieszkania.

.................Treść niezwiązana z uprawą warzyw została usunięta- jokaer.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
gabi77
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 paź 2013, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Caleta de Fuste

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Moje pierwsze zbiory. Pomidorki posadzone pod koniec września oraz na początku października.
[URL=http://www.fotosik.pl/zdjecie/1ea81662c5e831f2]Obrazek[/UR

Tak się rozpędziłam w grudniu że dosiałam jeszcze 10 krzaczków Ola Polka i 4 cukinie każda inna. Teraz już nie mogę wejść na balkon a meble balkonowe wylądowały w korytarzu :). Posadziłam też rzodkiewkę, rukolę, sałatę , koperek. I z moich obserwacji wynika, że pomidorki będą tu całoroczne. Wystarczy je przyciąć po owocowaniu. Myślę że na pewno do maja powinny dać radę :) potem to wątpię chyba że wniosę do domu.
gabi77
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 paź 2013, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Caleta de Fuste

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

kolejne zbiory z mojego balkonu
Obrazek
moje cukinie już kwitną i pojawiają się małe cukinki (wystarcza donica 10 l chociaż w 50 l krzaczek jest znacznie większy.


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Gabi77 piękne widoki :D nam pozostaje z niecierpliwością czekać na wiosnę ;:65
Pozdrawiam
Ula
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Aż się wierzyć nie chce, że u Ciebie kwitnące a my dopiero o nasionach dyskutujemy. ;:306
gabi77
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 paź 2013, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Caleta de Fuste

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Cukinie już kwitną mają nawet małe cukinki takie 10 cm :) właśnie zaczęłam zbierać paprykę a pomidorki od stycznia zbieram :)
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Tylko "pozazdrościć" takich zbirów
Pozdrawiam
Ula
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Zawsze mniemałem, że to forum ma służyć inspiracji, pomocy, pochwalenia się wynikami, radom bardziej doświadczonych grzebaczy w ziemi. Gabi77...Jedyna inspiracja z twoich postów to zachęta do przeprowadzenia się na Wyspy Kanaryjskie!
gabi77
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 paź 2013, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Caleta de Fuste

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

No właśnie chwalę się wynikami. To pierwsze moje wysiewy w życiu. I wreszcie coś mi wyszło :)Pokazuje ze z balkonu tez można coś zebrać:) Jakie ma znaczenie gdzie mieszkam??Żadne.... Kiedyś pytałam na tym forum czy pomidory i papryka mogą być hodowane cały rok i owocować. Nikt mi na to pytanie nie odpowiedział do końca teraz wiem że można.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”