Musztardowiec Mizuna,mibuna,kapusta japońska (Brassica )- uprawa

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

;:oj powinny mieć lekko ostry smak... to tzw "japońska musztarda"...
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
Awatar użytkownika
Marcystel
50p
50p
Posty: 51
Od: 6 lut 2012, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wschód

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

Hmm, no te listki, które wszamałem naprawdę nie miały takiego posmaku, takie trochę nijakie były.
Jutro zrobię fotkę i wrzucę, może są jeszcze za młode.
Udanych plonów życzy Marcel. :)
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

Moje fioletowe (odmiana Ruby Streak)od razu były ciemne. Nie są już takie małe, a też wydaję mi się że są bezsmakowe może pod koniec mają lekko pikantny smak tak mi się wydawało,chociaż mój M mówi że nie czuje żadnego smaku,
Awatar użytkownika
fruitssk
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 23 lut 2013, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Galicja
Kontakt:

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

Też posiałem pierwszy raz w tym roku. Mam fioletową odmianę, już powoli zaczynają kwitnąć, zostawiłem kilka na nasiona. Bardzo mi się podoba wygląd tej rośliny. Ładnie wygląda na kanapkach i w sałatkach pośród innych "traw": sałaty, szpinaku, rukoli, polanych sosem winegret. W smaku na pewno nie jest mdła, raczej lekko pikantna, ogólnie smaczna, ciekawa.
Wyśniłem sobie ten świat tak długo myśląc o nim.
Zupełnie po nic. Tak dla siebie by się bronić.
Awatar użytkownika
Marcystel
50p
50p
Posty: 51
Od: 6 lut 2012, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wschód

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

A, tak wygląda mój 'nijaki' musztardowiec.
Ale muszę trochę sprostować. O ile ta największa sadzonka na pierwszym zdjęciu smakuje jak trawa, to kilka liści,które zerwałem z kępki ( zdjęcie nr. 2 ) rzeczywiście ma lekko ostry posmak. :wink:
Tak sobie przypomniałem, jak Cantati pisała, że nie ma pewności czy nasiona, które zbierała powtórzą cechy.
Może trafił mi się taki osobnik, co cech smakowych nie powtórzył. Choć wizualnych tak do końca chyba też nie, bo za nic nie chcą się wybarwiać. :)
Tak, czy siak - fajnie mieć coś nowego w ogrodzie. :wink:

Obrazek

Obrazek
Udanych plonów życzy Marcel. :)
sqter1971
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 2 kwie 2013, o 10:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

Mój Ruby Streak był kwasnopikantny, miał kolor fioletowy, bardzo smaczny, zjadłem wprost z krzaka wszystkie liście :)
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

Asia, jeśli chcesz to mam dla Ciebie porcyjkę nasion odmiany fioletowej Ruby Streak, podeślij adres na PW :)
Na jesień będzie można go wysiać, teraz za ciepło i szybko zakwitnie :wit

Marcel, czy te roślinki Ci wyrosły z nasion ode mnie? Roślinka na Twoim pierwszym zdjęciu wygląda mi bardziej na jakąś odmianę Mizuny, a na drugim zdjęciu już jest Musztardowiec :) Ja miałam w ub. roku Mizunę, ale nie zbierałam nasion, bo smakowo nam nie podeszła, jak dla nas jest trochę bez smaku. Musztardowce jednak są bardziej wyraziste w smaku i na nich się w tym roku skupiłam. Wczesną wiosną zrobiłam kilkadziesiąt sadzonek Ruby Streak i wszystkie u mnie powtórzyły cechy, były dokładnie takie same jak z kupnych nasion sianych w pierwszym roku - liście mocno powcinane, u nasady zielonkawe, góra ciemnofioletowa. Teraz już kwitną :)
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
fruitssk
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 23 lut 2013, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Galicja
Kontakt:

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

Poniżej moje musztardowce / mizuny? Kurde nie wiem, dostałem jako gratis, na nasionkach pisało mizuna japońska, dostałem też mitsubę ale nie zeszła. Roślinki już chwilę kwitną, zostawiłem na nasiona, bo młoda jest smaczna. Jak kwitnie liście stają się niesmaczne, tracą to ostre coś w sobie.

Obrazek

Obrazek
Wyśniłem sobie ten świat tak długo myśląc o nim.
Zupełnie po nic. Tak dla siebie by się bronić.
Awatar użytkownika
InaS
50p
50p
Posty: 64
Od: 22 sty 2012, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

Moje musztardowce wyglądały nieco inaczej.Wygląda mi to na rzodkiewkę strączkową.
pozdrawiam, Justyna

,,Na H to może być Meksyk, może być Texas!... A na H! Zaraz moment, to będzie w Południowej... tych różnych krajów dużo na H... to może Ohio!,, Alternatywy 4
nataliaada
200p
200p
Posty: 222
Od: 27 sty 2009, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

Ja nasiona mizuny, w oryginalnym opakowaniu, ale nie pamiętam jakiej firmy, kupiłam w Leclercu, wiosną. Pamiętam tyle, że opakowanie było białe, na obrazku były cięte, powycinane zielone liście, a to co mi wyrosło było takie bordowawe, ale ewidentnie mizuna. Nasiona kosztowały mało, mniej chyba niż 2 zł. Wysiałam najpierw to na rozsadę, potem wsadzałam do gruntu, pięknie urosło, zakwitło i się rozsiało. Jeszcze niedawno widziałam, że te młode siewki żyją w ogrodzie. To chyba takie warzywko-samosiejko-chwaściorek ;) W smaku, takie nietypowe, no taka inna sałata, i z wyglądu, i smaku. Ale na pewno bardzo ozdobna. I łatwa w uprawie.
Awatar użytkownika
Iochroma
500p
500p
Posty: 575
Od: 6 sty 2012, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kurpie Zielone C9

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

Musztardowiec z akcji był bezproblemowy w uprawie. Rósł na grządce 'sałatowej', w sumie tylko odchwaszczany i podlewany-nawet go nie zbierałam, nikomu z rodziny nie podszedł jego specyficzny smak. Zostawiony do zakwitnięcia został skonsumowany.. przez jakies gąsiennice, w jedną noc.

U mnie w ogrodzie warzywnym raczej już nie zagości, duże rozczarowanie.
Udanych plonów.
Magda
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

Ja tak samo, pierwszy raz :)

Zaopatrzyłam się na ten sezon w red giant i southern giant curled. Jak mi zasmakuje, to zostawię po kilka na nasiona i zapoluję na tę ładną fioletową odmianę, którą tu pokazywaliście na forum :)
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Musztardowiec - uprawa

Post »

magda1975 pisze:A ja to nawet nie wiem jaka ta moja odmiana,trzeba zapytac perdii.
Tak jak pisałam w ofercie są to nasiona dwóch odmian,które mi się niechcący pomieszały.odmiana fioletowa Ruby Streak oraz zielona Golden Streak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”