Przedplon

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Przedplon

Post »

Chyba chodziło Ci o synogarlice?
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przedplon

Post »

Może dla was to nie odkrycie - nam został worek łuskanego słonecznika takiego ze sklepu i trzy dni temu wysialiśmy tak trochę na wariata na przedplon. Już jest na wierzchu i pięknie się zieleni ;:138
Nie przypuszczaliśmy, że łuskany tak szybko wschodzi i że w ogóle coś z tego będzie. No i trochę za gęsto nam wyszło..

Znacie właściwości słonecznika? o gryce, peluszczce itd trochę można poczytać, o słoneczniku nic nie mogę znaleźć.
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Przedplon

Post »

Na moje oko to słonecznik jest mocno :wink: oryginalnym przed/poplonem. Może nie być żadnego info na ten temat.
Pozdrawiam Jola
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przedplon

Post »

Eee no aż tak źle nie jest :D http://pl.wikibooks.org/wiki/Ekoogrodni ... zy_zielone tylko szczegółów brak
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Przedplon

Post »

Taki młodziutki można zjeść, smaczny jest: Obrazek
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: Przedplon

Post »

Serio łuskany słonecznik wschodzi w ziemi? Idę wysiać do donicy słonecznik na kiełki. Denerwuje mnie uprawa w kiełkownicy, bo robi się obślizgły, ale w doniczce to co innego :D
W najgorszym wypadku słonecznik da masę zieloną i trochę składników pokarmowych glebie. Nie musi mieć przecież jakichś nadzwyczajnych właściwości chwastobójczych czy cudotwórczych :wink:
ogrodowo
Zapraszam :-)
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przedplon

Post »

Elfia pisze: Nie musi mieć przecież jakichś nadzwyczajnych właściwości chwastobójczych czy cudotwórczych :wink:
A tak na to liczyłem :D A powaznie doczytałm tylko, że bardzo dobrze kumuluje fosfor, potas, magnez i wapień. Z resztą musi skumulować i oddać, łachy nie robi, bo wysiałem na zeszłorocznie przykopanym oborniku :lol:

Przynajmniej chwasty nie wlezą. Planuję zrobć powtórkę wczesnym latem bo jeszcze mam pół worka nasion. Tylko jak to zgrać? Zielone skosić, przyorać dość głęboko i na to siać? Może ktoś podpowie?

ullak no faktycznie, maja żonka chyba na to wpadła bo w sałatce coś podobnego widziałem :lol:
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Przedplon

Post »

Denerwuje mnie uprawa w kiełkownicy, bo robi się obślizgły, ale w doniczce to co innego :D
Doniczka ma stosunkowo małą powierzchnię. Ja uprawiam w plastikowych podstawkach (przedziurkowanych) z cienką warstwą ziemi. (Dobry jest też młody groch).
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Srebrnygaj
100p
100p
Posty: 103
Od: 14 lut 2014, o 11:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przedplon

Post »

Witam. Jestem zdziwiona tak skiełkowanym słonecznikiem :shock: . Myślałam, że łuskane ziarna są uszkodzone. Jak to warto czytać forum :D .
Pozdrawiam Iwona
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przedplon

Post »

Srebrnygaj jak nie spróbujesz to nie bedziesz wiedzieć :wit
Przetestuj np nasiona dyni - jedno wysiej w łupinie a jednemu zdjejmij łupinę i wsadź do wilgotnej ziemi nakrywając folią (najprościej z wyczuciem obciąć brzeg łupny).
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przedplon

Post »

Są przecież odmiany dyń o nasionach bezłupinowych i one bardzo ładnie kiełkują - takie gołe :)
MariaM53
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 15 kwie 2015, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przedplon

Post »

Za kilka dni wyjeżdżam na wakacje i nie wiem, co zrobić z warzywniakiem-w sensie, jak zabezpieczyć go przed silnym wzrostem chwastów. Na początku myślałam o czarnej agrotkaninie, a teraz czytam o przedplonie ;:204
Mój warzywniak to głównie pomidory i ogórki. Myślicie, że mogłabym teraz coś posiać jako przedplon, a w połowie maja lekko przekopać i posadzić warzywa? Jeśli tak, to co byłoby najbardziej wartościowe do posiania? słonecznik?
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przedplon

Post »

MariaM53 Może ci to nie styknąć. Przykopana zielonka trochę nawozu z ziemi wyciągnie żeby się rozłożyć. Więc stracą twoje warzywa. Jak masz nieduży kawałek to ja bym przykrył.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”