Podlewanie pomidorów

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Polima
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 26 mar 2012, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Podlewanie pomidorów

Post »

Witam wszystkich serdecznie.
Właśnie rozpocząłem uprawę pomidorów w nowo zbudowanym tunelu foliowym. Dzisiaj posadziłem pomidorki i podlałem obficie deszczówką. Doradźcie mi coś na temat podlewania.
1. Kiedy znowu mam podlać i jak często je podlewać
2. Zbieram do dużej beczki deszczówkę. Czy to dobry pomysł aby podlewać deszczówką?
3. Czy do beczki z deszczówką wrzucić trochę pokrzyw?
4. Czy to dobry pomysł podlewać cały czas "wywarem" z pokrzyw i co to daje ( jak jest różnica między tym podlewanie a podlewaniem zwykłą wodą)
schwimmen
200p
200p
Posty: 220
Od: 25 kwie 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

1.Podlewam mniej więcej co 3 dni. Podlewać dość obficie.
2.Czemu nie
3.Pokrzyw można wrzucić, ale według mnie lepiej może zrobić wywar z pokrzyw w osobnym wiaderku, a później podlewać w proporcjach 1:5(5l-wody,1l-wywaru)
4.Podlewałbym na zmianę raz zwykłą wodą, raz z pokrzywami.
Polima
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 26 mar 2012, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

Super, Bardzo dziękuję za te rady. Będą mi bardzo pomocne. Czytałem gdzieś natomiast, że po posadzeniu następne podlewanie wykonujemy dopiero gdzieś po około dwóch tygodniach. Czy to prawda?
karr-km
200p
200p
Posty: 377
Od: 3 paź 2011, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: TBG

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

A skąd?! Poczytaj wątki o pomidorach a na pewno wszystkiego się dowiesz.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8522
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

Pomidory oprócz wyciągów z pokrzyw,podlewam też wyciągami ze skrzypu,to na choroby grzybowe.
demeter1
200p
200p
Posty: 251
Od: 30 kwie 2011, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

Polima pisze:Super, Bardzo dziękuję za te rady. Będą mi bardzo pomocne. Czytałem gdzieś natomiast, że po posadzeniu następne podlewanie wykonujemy dopiero gdzieś po około dwóch tygodniach. Czy to prawda?
Ja tak robię i sobie chwalę. Po posadzeniu zawsze podlewam b. mocno, a potem nie podlewam, aż powiędnie: tydzień gdy gorąco, dwa gdy chłodno. Potem znów polewam obficie i znów przerwa. Chodzi o to, aby pomidor nie miał, jak to powiedziała tu któraś koleżanka "leniwego korzenia" - ma wytworzyć mocny system korzeniowy. Gdy roślina jest duża , ma dużo liści, kwiatów, owoce, to wtedy tak, podlewam co dwa, trzy dni: mocno, ale nie codziennie. U mnie się sprawdza ;:108
pozdrawiam zielono Beata!
Wymienię
Awatar użytkownika
waleriana
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 2 maja 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

W sobotę przesadziłam swoje pierwsze pomidorki koktajlowe z pudełek na grządkę. I nie wiem jak często podlewać. Na razie podlewam codziennie, bo ziemia bardzo szybko wysycha (grządka jest lekko wzniesiona, w bardzo nasłonecznionym miejscu) i pomidorki więdną. Ale jak tak czytam, że niektórzy robią to co 3 dni to zaczynam mieć wątpliwości czy ja robię dobrze?
I jeszcze jedno pytanie, może śmieszne, ale co tam;): jaką techniką podlewać? Czy można robić "deszczyk" z góry z węża? Czy lepiej nie moczyć liści i lać wodę pod krzaczki?
11krzych

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

Lepiej nie moczyć liści i lać wodę pod krzaczki.
Nie można robić "deszczyku" z góry z węża!
viosca
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 26 mar 2010, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 7a nad Bobrem, pod Nowogrodem

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

Podłączę się pod wątek. Też mam pomidorki koktajlowe, poczytałam gdzieś, że można podlewać rośliny rozwodnionym moczem, (azot) w proporcji 1 do 5. Podlałam te moje pomidorki i teraz liście się skurczyły i zbrązowiały. To ten mocz, czy coś innego? Nie było nas w domu przez piątek i sobotę może brak wody? Da się toto uratować, czy gnać do ogrodniczego po nowe?
życzę zdrówka
Kaśka
Awatar użytkownika
xetren
50p
50p
Posty: 74
Od: 12 lut 2012, o 03:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świerklany

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

Jeśli chodzi o podlewanie moczem - uważałbym z tym. Należy pamiętać, że człowiek wydala wraz z moczem różne sole, w tym ok 15g chlorku sodu w ciągu doby. W moczu znajduje się też sporo azotu (głównie mocznik). Więc jeśli ktoś uparcie chce w ten sposób zasilać rośliny, niech robi to ostrożnie, aby uniknąć spalenia roślin azotem i zasolenia podłoża.
Ja osobiście nie ryzykowałbym.
Pozdrawiam! :wink:

edit

Znalazłem taki artykuł: http://permakultura.net/2010/04/17/zast ... -ogrodzie/
Jak widać, można i ludzkim. :shock:
Jednak nie wiem, czy byłbym w stanie jeść takie pomidory ze smakiem...
viosca
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 26 mar 2010, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 7a nad Bobrem, pod Nowogrodem

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

Wydawało mi się, że jestem ostrożna. Mocz wymieszany mocno z wodą. Był wątek na forum. Ale chyba przedobrzyłam.
Obrazek
życzę zdrówka
Kaśka
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

Kaśka - chyba pobiłaś niezbyt chlubny rekord na najbardziej skatowane pomidory.
Czytałam wątek o zastosowaniu moczu w nawożeniu ale, hmmmm.... wolę gnojówki i obornik.
A po tym co pokazałaś to już na pewno nie skorzystam.
Swoją drogą to odważna jesteś....
Chyba jesteś pierwszą osobą na forum, która napisała o zastosowaniu moczu do podlewania pomidorów.
I za to należą Ci się podziękowania, może uchroniłaś inne pomidorki.
mikropoletko
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 9 kwie 2012, o 01:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podlewanie pomidorów

Post »

viosca pisze:poczytałam gdzieś, że można podlewać rośliny rozwodnionym moczem, (azot) w proporcji 1 do 5
Mocz zawiera ok 4% tzw. suchej masy (mocznik, sole), w skrócie.. wychodzi na to, że Twój roztwór zawierał ok. 8g s.m./litr.. ;:181 teraz biorę do ręki sklepowy nawóz "Pewnej Firmy" i widzę, że producent podaje dawki od 1 do 2g/1litr zbalansowanego, łatwo przyswajalnego nawozu. Bezpiecznie to by było tak 1 do 40 od czasu do czasu i to nie długą metę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”