Stewia (Stevia rebaudiana)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
piter258
50p
50p
Posty: 64
Od: 1 maja 2007, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ciechocinek
Kontakt:

Re: Moja stewia marnieje :(

Post »

Dziękuję,
przestawiłem stewię na okno w przeciwnym pokoju, gdzie będzie miała więcej światła, może to ją uratuje.
Awatar użytkownika
maxmar123
500p
500p
Posty: 614
Od: 9 lis 2012, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stewia

Post »

Ja planuję teraz wysiać dużą ilość, i rozmnażać bo z nasion zwykle mało roślin powstaje. A później do mini szklarni i pod lampę z czerwonych i niebieskich diod. :)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Stewia

Post »

Moja Stevia jakiś czas temu spadła z parapetu i się złamała przy samej ziemi :145 Właśnie zauważyłem jakieś odrosty z ziemi ale nie wiem co z tego będzie.
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Stewia

Post »

Błażej stewia bez problemu"odbija" z korzenia i na pewno będzie Ci dobrze dobrze rosła,ale podczas zimowania często atakują ją mszyce lub mączliki,więc trzeba kontrolować i w razie W od razu działać.
Jeśli zimujesz w mieszkaniu,w cieple,to przez cała zimę należy uszczykiwać wierzchołki/które można ukorzenić/żeby uniknąć wypuszczania pąków kwiatowych.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Stewia

Post »

Dziękuje za podpowiedzi :wit
Awatar użytkownika
gaura
500p
500p
Posty: 860
Od: 14 lut 2013, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Stewia

Post »

Ja próbowałam ukorzeniać ścięte sadzonki (w wodzie), ale niestety nie dały rady. W przyszłym roku zostawię przyciętą do przezimowania, by odbijała od korzenia.
Pozdrawiam, Kasia
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Stewia

Post »

Ja nigdy nie ukorzeniałam w wodzie,tylko od razu w ziemi.Początkowo sadzonki wyglądają jak podwiędnięte,ale po kilku dniach wszystko wraca do normy.Ukorzeniają się szybko,co będzie widać po wyrastaniu nowych listków :D Na prawdę warto spróbować,tym bardziej,że i tak pędy trzeba uszczykiwać,więc wystarczy włożyć do ziemi i dbać żeby podłoże zbytnio nie wysychało i nie zalewać,bo zgnije.
Polecam ten sposób,bo sama wielokrotnie tak robiłam,praktycznie bez strat w sadzonkach.Oczywiście sama decydujesz jak postąpić,ja tylko podpowiadam ze swojego doświadczenia :)
Awatar użytkownika
gaura
500p
500p
Posty: 860
Od: 14 lut 2013, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Stewia

Post »

A ja dziękuję za podpowiedź. Będę ukorzeniać w ziemi, bo w wodzie zrobiły się brzydkie, jakby podgniły właśnie
Pozdrawiam, Kasia
Awatar użytkownika
Johny82
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 sty 2015, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Uprawa Stewi

Post »

Witam. Nie wiem czy podobny temat juz istenieje - jeśli tak to sorki za odswiezenie tego tematu :? , jeśli nie to poszukuje osob ktore zajmuja sie uprawa stewi oraz wszelkich informacji odnosnie tej roslinki :wit będę wdzieczny za wszelkie info :D
Wczoraj jest historią,
jutro tajemnicą,
dzień dzisiejszy darem.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Stewia

Post »

Czytając posty na temat uprawy stewi dochodzę do wniosku że jej uprawa z nasion jest wielce kłopotliwa.Pomimo że nasiona kupione w ubiegłym roku były świeże ani jedno nie wykiełkowało,więc gdzie tu jest pies pogrzebany.

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2872
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Stewia

Post »

Faworyt, dlatego zniechęciłam się do wysiewania nasion, mi również nie wykiełkowało ani jedno nasionko, w tym roku kupię sadzonkę, bo bardzo mnie ta roślinka interesuje, a najbardziej właściwości :wink:
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Stewia

Post »

Iwona:
powiadają że jestem uparciuch,więc zrobię jedno i drugie.Myślę że jak nie z nasion to z sadzonek czegoś się dorobię.

Pozdrawiam. :wit
Awatar użytkownika
Hagaart
200p
200p
Posty: 281
Od: 1 cze 2011, o 10:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk.

Re: Stewia

Post »

Witam.Moja stewia zmarniała jesienią,aż w końcu padła :(Nie wiem dlaczego.Zakwitła po czym stopniowo zaczęła schnąć.
Już zamówiłam nowe nasionka na Al.... Jeszcze nie doszły.Zobaczymy co z tego będzie?Można by już wysiewać czy lepiej poczekać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”