Przedplony

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Przedplony

Post »

Szklarnia czy w gruncie? A co możecie powiedzieć w ogóle o tym groszku 6cio tygodniowym. Szczerze to pierwszy raz o nim słyszę. Jak siałem to zwykły groszek cukrowy początkiem kwietnia i jakoś w maju/czerwcu zbierałem. Ten 6cio tyg. jest w miarę plenny i udaje się? Na czym polega różnica?
Awatar użytkownika
klaszka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 15 paź 2011, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Przedplony

Post »

[quote="ostatnia szansa"]Groszek sześciotygodniowy jest tylko z nazwy. Posiany 2 kwietnia 2011, pierwsze cieniutkie strączki zjadłam 6 czerwca. Wystarczyło dwa dni deszczu i groszki były przerośnięte-gorzkie. Po 3 tygodniach wyrwałam.
Sześciotygodniowy trzeba było zrywać bardzo regularnie bo przerastał :wink:

Sześciotygodniowy - od wykiełkowania do pierwszych zbiorów, nie od siewu.Groch jest wrażliwy na długość dnia, a nie temperaturę- stąd wczesny ( marcowy) siew. Ja mam dobre doświadczenia z sześciotygodniowym.Fakt, że trzeba często zbierać, ale moja sześcioletnia córka Królewna dawała radę :D Obrazek
Pozdrawiam, Klaudia
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przedplony

Post »

klaszka pisze:Ja mam dobre doświadczenia z sześciotygodniowym.Fakt, że trzeba często zbierać,
Ja również nie narzekam. Trzeba sobie wypracować , kiedy groszek zbierać. Strąki muszą być wypełnione a na łupinie , na większej krzywiżnie strąka, pojawia się srebrzysty nalot.
Z tego co mi wiadomo, groszek zakwita przy określonej długości dnia . Zbyt późny siew spowoduje, że na roślinach będzie mniej strąków.

Pozdrawiam
PUMA72
200p
200p
Posty: 383
Od: 2 maja 2011, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Przedplony

Post »

W tym sezonie przedplonem dla fasolki szparagowej będzie rzodkiewka i sałata. (u mnie)
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przedplony

Post »

Szparagówkę karłową można wysiewać do połowy lipca- więc spoko .Zdążysz zebrać przedplon.

Pozdrawiam
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2971
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Przedplony

Post »

Tak jest forumowicz ;:63
Siałam w ostatnim tygodniu czerwca fasolkę szparagową Saxę i Bonę - zbiór zaczął się w drugiej połowie sierpnia, ostatnie zrywałam ok. 7 września. Na pewno da się później posiać i będzie ok.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Przedplony

Post »

a czy uda się z fasolką szparagową po czosnku zimowym?
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Przedplony

Post »

Z tego co mi wiadomo po czosnku można sadzić/siać wszystko, tyle że czosnek zbieramy końcem lipca a w ty czasie mało co jest do sadzenia...
Jeśli poważnie fasolkę szparagową można jeszcze w lipcu siać to wg mnie koniec lipca/początek sierpnia bo tak wychodzi zbiór czosnku to trochę jednak za późno już. Ale nie próbowałem.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Przedplony

Post »

no to nie mam pomysłu? a brokuły z rozsady?
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5844
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Przedplony

Post »

:wit Ja zawsze sieję fasolkę szparagową po czosnku. Spokojnie mozna siać.
Asia
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przedplony

Post »

Moniko

A czarna rzepa, rzodkiewka, koperek na zielono do zamrożenia?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Przedplony

Post »

Ja sieje fasolkę szparagową przed połową maja a zbiór mam końcem lipca. Jeśli by zasiać w sierpniu to zbiór z mojego doświadczenia wypadałby przed połową października, no może początkiem. W takim okresie ją zbierasz i jest dużo strąków? Wydaje mi się że zbiór jest uboższy, a biorąc pod uwagę że często gęsto są już przymrozki w tym okresie można wszystko stracić.
Ja bym stawiał na warzywka które sadzi się cały okres letni i szybko rosną jak np. rzodkiewka, rzodkiew, sałaty, koper, szpinak a fasolce szp. dał spokój.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Przedplony

Post »

też mi się wydaje, że z tej fasolki może nic nie być. Koper pietruszka i inne zieleniny to mam zawsze mnóstwo i rozdaję, nie wspomnę że zamrożonego ziela mam do dzisiaj mnóstwo..eee najwyżej ponownie wysieję rzodkiewkę i sałatę.. liczyłam na to, że udadzą się brokuły :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”