Rzeżucha

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzeżucha

Post »

Ja tak zrobiłam ze swoją rok temu. Miałam nadzieję, że rozrośnie się elegancko, bo u mnie dosyć wilgotno w ogródku -ale nic z niej nie było, powyciągała się strasznie, zrobiły się z niej nieaktrakcyjne długie badyle i bardzo szybko zaczęła kwitnąć białymi małymi kwiatkami. Żałowałam, że nie zjadłam wcześniej ;) a mnie się zachciało do ogrodu przesadzać.
Arnika
100p
100p
Posty: 187
Od: 22 paź 2012, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Rzeżucha

Post »

Dzięki!
No to wcinam :)
Awatar użytkownika
gieru96
200p
200p
Posty: 496
Od: 26 mar 2011, o 10:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Rzeżucha

Post »

Kiedyś posiałem rzeżuchę do gruntu, razem z kwiatami była bardzo wysoka, ponad 1m :) Nie jadłem jej, więc nie wiem, jak smakowała, była dla królików :)
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1342
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Rzeżucha

Post »

W tamtym roku testowałem rzeżuchę w gruncie, siana gdy tylko zrobiło się ciepło. Ciąłem ją, gdy miała ok. 10cm. Posiekana na kanapki z twarożkiem... Mniam. ;:137 Tylko uważajcie na ziemię, coby jakieś grudki i kompostowe paproszki nie zostały, bo wypłukać je jest dość trudno.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Rzeżucha

Post »

Powoli kończy się uprawa domowa.

Obrazek
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzeżucha

Post »

Dwa lata temu miałam rzeżuchę w gruncie. Była bardzo dobra, ale ostrzejsza w smaku niż ta wysiana na tacce. Bardzo szybko zakwitła, a wysoka była, że ho ho.
Awatar użytkownika
Pimpka+
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 2 kwie 2015, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: Rzeżucha

Post »

Rzeżucha... u nas zaczęło się tym jak moja córa Karolinka w przedszkolu miała za zadanie wyhodować rzeżuchę. Tak się zaczęła jej ogrodnicza przygoda dołączyła do mamusi ;:138
Kolorowy jest świat.
Duken
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 6 lut 2017, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Oznaczenie : jakość WE - rzeżucha

Post »

Witam,
Na temat oznaczenia " jakość WE " które znajduje się na mojej paczce od rzeżuchy znalazłem tylko tyle informacji : JAKOŚĆ WE ? oznaczenie umieszczane na nasionach wysokiej jakości; jakość zgodna z normami Wspólnoty Europejskiej.

Tutaj pojawia się moje pytanie, czy to oznacza, że te nasiona są wolne od chemii ? Mogę je spokojnie wykiełkować i spożywać ? Mam pewne wątpliwości... pozdrawiam
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Oznaczenie : jakość WE - rzeżucha

Post »

Na kiełki do spożycia powinna być wzmianka na opakowaniu, jeśli ma się jakąś wątpliwość, czy nasiona są zaprawione, to należy uznać je nie do spożycia.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”